bugün

entry'ler (403)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Life is Life *

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

bunca yıl sonra silinmediğime sevindim bu sözlükte:))

uludağ sözlük

aradan yıllar geçtikçe yazdıklarınıza ya da yazmaya çalıştıklarınıza katıla katıla güldüğünüz nostalji yaptığınız "ulennnnn ne manyaklık mış bu kadar da olmaz " dediğiniz sözlük .ilk göz ağrısı gibi birşeydir. yazmasınız belki orada ama mutlaka bir giriş yaparsınız aradan iki üç yıl geçse bile ...

edit :sözlük elinde büyüdüm:)

avukat

kaç zamandır bakmadığım baktıkça enterasan hırlamalar duyduğum başlık . istanbul barosundan şikayetçiysen aç başlığını döşe ama bu genelleme neyin nesi bir türlü sökemedim mesleği bu kadar yerden yere vurmak sentez çıkarsama öneri nederseniz deyin bu kadar kaka tü yapmak yaşın yanında kuruları da yakmak neyin nesi . hadi ben de bu mesleğin için de biri olarak ben de zehrimi bu gri sayfalara dökeyim bunda da hiç zorlanmam ortamına herşeyine güvendiğim bir sözlük burası.

kimi ne göre " bunların hepsi üçkağıtçı , bunların yeri cehennemlik , tüüü kaka bunlar polis bunları neden aramıyor kardeşim , arasın bu ahlaksızları ,işkence hak bunlara hak , dillerini koparıcaksın bunların ............" uzadıkça uzar ağzı olan konuşur zaten konuşamayan da bizim buralar da ehline danışır danışırda danışır . ben burda bu meslek grubu ne yapar ne eder diye yazmak istemiyorum ortam bu kadar samimiyken . çürük elmalar hep oldu . hukukun özeli olunca para daha bir insan onuruna yeğ tutuldukça bu yozlaşma daha da arttı evet bunun yaptırımı olmalı baroların her konuda her sorunda etkin olması gerek bir çok sorun var bir çok çürük elma, ayıklanması gereken elmalar.

genelev kadını benzetmesine gelince keşke diyorum keşke herşeyi paraya dönüştüren düşünce keşke o kadınlar kadar dürüst ve namuslu olsa

akıl hastanesi duvar yazıları

" sen hiç sinek miktin mi? "
edit:orjinaldır , gerçektir ,sözlüdür.

simit

bazen sigara kadar alışkanlık yapan bir durumdur sırf yeni diş çıkaran bebeler gibi dişlemek adına alınır. hastalıktır. zamanla uzman bilirkişi olursunuz bu konuda tespitler müthiştir. metro çıkışlarındaki simitler daha güzel daha çıtır.

ayak kokan adliye

simitçi kahveci gozazcu
senden uzakta kalınca ben oldum borçlu
atamıyom seni içimden .
seni müze yapsınlar seni müze yapsınlar.
stajyerken düştüm içine.
çıkamadım bir kere bile .
seni yıkmasınlar seni müze yapsınlar
yer değil yar
uykularım takla atar 89/1 gönderdim keçilere
tebligatlar bila döndü ellerime
ayaklarım sızlar.

edit : gidin görün.

sözlük yazarlarından aforizmalar

Uyapı ben mi yarattım?

ilkokul fişleri

sırayla dağıtır öğretmen bunları öğrencilerine herkes teker teker kalkar yazar.kabusssssss

edit: "re" yazamayan yazar.

parmaklıklar ardında

sağlam dizi.

uyap

bilmeyenler için;

uyap: sık sık donan ,sürekli takılan ,inme geçirme nedenlerinden biri.

helin

çok güzel bir şarkı ismi.

uyap

tam olarak uygulanabilseydi yargının sırtındaki ağır yükü alması içten bile değildi ama şimdi ki durum tam bir facia
tevzi :
-.......
+uyap mı takıldı yine
- evet
+başa bela oldu allam sabır ver( bekle bekle bekle....)

duruşma :D uruşma bitmiştir zabıt katibinin zaptı yazıcıdan çıkarmak için cebelleştiği durumdur. herkes birbirine bakar

+ uyap gitti bi iki dakika bekleyin
-!!!!!!!!!!( bekleeeeeee işin ne)

sarabin dibindeki aci tat

hoşgelmiş yazar.

uyap

aslında uyattır bu muhterem . uyu - yat . aradaki u harfi ses düşmesine kayıp gitmştir. evlere şenliktir. " abi uyap gitti tevzide kuyruk var gel bi sigara içelim imanım gevredi ulen" dediğiniz endam - ı şahane . salı günü tüm yurt çapında gitmiş olup " yoksa ankara'da darbe mi oldu hahahahh!" geyik konusu olan.

erdem

silah arkadaşım.

hakan günday

aslında punk bir grup kurmak isterken edebiyatın tozlu yollarına bulaşan bu büyük insan kendine haksızlık etmiştir tez eleden kurmalıdır grubu tipi de düzeltmiş vokalistler zati hazır .

hakan günday

zargana adlı kitabıyla beni yerden yere çarpan kült-i underground- ül edebiyatın böyük temsilcisi sonu her ne kadar ediz hun hülya koçyiğit edasında bitse de kitabın kapağındaki o minik cümle iç acıttı " betty ve zargana berline dönmedi" .

uzatmaya gerek yok kısaca istanbul zirvesi

beklediğim zirve ." iki gözüm sözlük ,dert ortağı, sevgi pıtırcığı, bir garip danışman , miiletin serbest boşalma alanı , özlenilen , kapısını bir açıp bir kapattığımz bel kıran love storycilerin yuvalanmya çalıştığı " abi aşka uzun vadeli bono kestim alan var mı?" diye höykürenlerin olduğu herşeye inat neşeli eğlenceli hayata pandik atmaya hazır cevallere sahip ( valla bizzat şahidim yalan değil) sözlük ey sözlük neyse bu kadar laf salatası yeter.

uludağ sözlük

yazarın 8 aylık sözlük serüvenini tamamladığı ulu sözlük. sayfa biter .yazar gider.