bugün

insanı gerim gerim geren hadise.kızdan uzun zamandır hoşlanıyorsunuzdur,binbir güçlükle tanışmışsınızdır.aman susmayım muhabbet ediyim,suskunluk olmasın,aman güldüreyim,şöyle olsun böyle olsun derken en sonunda telefon numarasını da almışsınızdır.ama biter mi efendim?bitmez,bitmez lan,bitmez!!sıra ilk mesajı atmaya gelmiştir.ilk mesajı yazar, göndere basarsınız ve gerilimli dakikalar başlar.'acaba cevap atacak mı?ya atmazsa?niye atmasın lan?niye atsın ki amk?'

ve gerilimli dakikalar geçmeye devam eder...siz elinizde telefon beklersiniz...dakikalar dakikaları kovalar.ve sonunda mesaj sesi!heyecanla abanılır tuşa.ama !abi akşam 11-12 maç var gelcen mi?varsa fazladan krampon da getir.46 numara ha! diye abuk sabuk bir mesaj gelmiştir.46 numaranı s.kyim,maçını da s.kyim diyerek tekrardan beklemeye başlanır...

artık ümidi kesip,kızın niye size mesaj atmadığıyla ilgili komplolar kurarken duyulan mesaj sesiyle tekrardan abanılır tuşa;

'yaa görmemişim k.bakma.napıosun?! cevabına sırıtarak mesaj yazılmaya başlanır;

'yok ya ne demek...'
-Şimdi sana senden hoşlandığımı söylesem herkese söylersin o yüzden söylemiyorum.
*iyi defol git o zaman.
-ayşe sende genetik notları varmıydı?
+var.
-tamam yarın 2 de delicia cafede bulussak. notları alsam senden?
+tamam.

(eleman havalara uçar)

+merhaba
-hoşgeldin....iz.
+bu ahmet erkek arkadaşım, buda şakir bizim sınıftan.
>memnun oldum birader.
-bende.
sancıdır bildiğin. yani mecaz değil, cidden karın da tüm vücut damarlarını kendine doğru çeken bir sancı başlar, böyle cenin olmak istersiniz, ilginçtir. atana kadar geçen süre zaten ziyadesiyle stresliyken, attıktan sonra onun ne düşüneceği üzerine tahmin yapmak ve bir süre sonra cevap beklemeye değin akan zamanda, duygu anaforunda savrulunur. son kademe komplo teorisi kademesidir. ya bir ışık görüyorsunuzdur ve güzel şeyleri yoğunlukla düşünüp arada aklınıza gelen kötü senaryoları "yok artık canım" diye savuşturursunuz, yahutta ışık yoktur, zaten sırf atmak için atmışsınızdır o mesajı da ve olumsuz şeyleri yoğun olarak düşünürken arada "lan var ya ya şöyle dönerse" gibi pratikde olma olasılığı olmayan rüyalara dalar, iç geçirirsiniz.
hoşlanılan kıza ilk mesajını sözlük formatında göndermek kadar zor olmayan yazılı iletişim yöntemidir.
umarım rahatsız etmiyorum diye başlanır mesaja.
muhakkakki kasici bir durumdur, ama erkeklerin ilk mesaji atmasi alisilmis bir durumdur, bu yuzden daha kasici olan bir durum daha vardir (bkz: hoslanilan erkege ilk kez mesaj atmak).
cevap bekleyerek telefona boş boş bakmakla devam edecek olaydır...*
genellikle bu mesajı attıktan sonra gelen mesaj ya operatörün bilgi mesajıdır ya da kankadan gelir. kızdan beklenen mesaj sonrasında gelir.

+ nasılsın leyla?
/ kanka nasılsın yaaaaaaaa.
+ oğlum dur lan bi kıza mesaj attım.
- iyiyim. sen nasılsın?
+ ben de iyiyim. neler yapıyosun?
/ tamam lan bişey demedim. ders çalışayım ben.
- ders çalışıyorum. sen?
+ iyi tamam * çalış dersini. (mesaj yanlışlıkla kıza gönderilir)
- hayvan.
+ ya ben sana atmayacaktım onu.
- ben de senden hoşlanmaya başlamıştım tam. içine sıçtın yani.
+ nee.
selam yazayım ilk olarak yok lan ne selamı daha ilk merhaba yazayım. nasılsın yazayım birde düzeyli bir insan önizlenimi yaratayım. sonraa sonraa off yüzyüze konuşmak daha kolay lan. en iyisi ben mesaj falan atmayayım gideyim direk yüzyüzze konuşayım medeni cesaretimi göstereyim. ( böyle düşünceler arasında düşe kalka düşe kalka yol alırsınız. )
yeni nesil gençliğin yapacağı olaydır.

bizim zamanımızda öyle miydi lan? "çaldırıp kapatma" vardı olm o zamanlar.

eğer ki hoşlanılan kız da çaldırıp kapatırsa o an benim bittiğim andır sedat abi.

ne gülüyon olm? 6 saniyede 1 kontörün attığı, kontörsüzlük çektiğimiz zamanlardı. 39 kontöre 5000 mesaj vardı da biz mi atmadık?
mesajda ne yazsanız sonrasında pişman olacagınız durumdur. keşke sunu da yazsaydım keşke sunu yazmasaydım gibi hayıflanacaksınızdır ama mesaj gitti mi geri alınamıyor malesef..

(bkz: texty text) *
(bkz: ileti)
sana hoşlandığımı söylesem bana kızar mısın? (her zaman işe yaradı garantilidir.)
mesaj attıktan sonra sinir harbi ile beklerken operatörden gelen mesajlar sonucu ana avrat bırakılmayan hadisedir. ilk mesajı atarken oparöterden takviye destek almak şart. arayın müşteri hizmetlerini diyin ki bana mesaj atmayın amuakoym bu aralar. bi rahat bırakın bi siktirin gidin.

(bkz: dostum ilk mesajı attın ama o kız seni zaten seviyi ha)
(bkz: o kızın kalbi denizler kadar geniş olm)
kızın telefonunu verdigine delalet eder. iyiye işarettir.
ölümle zülum arası bir şeydir.
beşyüz kere yazılıp üçyüz kere silinir, her kelimede de 5 dk düşünülür.
eğer kızın mesajına cevap niteliğinde atılıyorsa daha büyük bir mutluluğa sebep verir.
"ben seni hiç arkadaş gibi göremedim. bende hep özel bir yerin vardı.biliyorum bana o gözle bakmıyorsun ama bunu söylemek zorundaydım. daha fazla saklayamazdım." vb. içerikli mesajlardır. kız tarafının şevkatine sığınılmış durumdur ama kızın ruh haline göre denişik cevaplar gelebilir vesselam.
-ha pardon ne ayak?
-brokoli yiyodum duymadım?!'!
-he oldu o zaman hadi görüşürz*
http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=82
- Selam seni dün gece rüyamda gördüm iyi misin..?

mesajı herzaman reaksyon alır, tecrübeyle sabittir zira kadınların yumuşak karnı meraklarıdır.
(hımm acaba nasıl gördü..?)
saçmalamasyonun doruğuna ulaşınca artık olay şu boyutta gelişebilir:

dedi naber, dedim iidir, dedi ee dedi, dedim ne, dedi iidir, dedim ne dedin, dedi ne dedin
kim dedim dedi kim ne dedi dedi...
kangren olucağına at gitsin, nolcak ulan, cümlesini bağırmak istediğim durum. Bu kadar hassas staratejilerle gidecek bişiyse baştan kopsun.
guiza'nın gol atabilmesi kadar zordur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar