bugün

6.sezon 6.bölümdeki repliğiyle yarmıştır.
80'ler partisinin yapıldığı bir ortam. house partiye 1880'lerin amerikası kıyafetiyle katılmıştır.
cuddy : house. 1980 olacaktı.
house : emin misin ? tam belirtmemişler.
cuddy : bunu almak kaça patladı ?
house : wilson'ın çantasında buldum.
insanların hayatlarını kurtarmaktaki amacı bu şekilde kendisinin onları yeniden yarattığını düşünmesi ve böylece tanrıyla rekabet edebileceğine inanmasıdır.
hayran olunası en iyi hastane dizisidir. tamam belki dizinin her bölümünün aynı seyir halinde devam etmesi biraz klişeleşmesine yol açmıştır belki ama dizinin izlenmesine neden olan asıl etken kahramanlar arası diyaloglardır. tavsiye edilir.
of of yeni sezonda gene olivia wilde bi iki bölüm oynayıp gidiyomuş ya. ondan iyi hikayeler çıkıyodu, seviyoduk biz. . bu arada hugh laruie bu gidişin nedeniyle alakalı da şöyle bi yorum yapmış ki haksızda değil.

she’s a movie star.
(bkz: odette yustman/#13140046)

görünen o ki diziden çıkan tek kişilik lisa cuddy'dir. yerine odette yustman'ın oynadığı jessica adams gelecektir. mekânın değişeceği kesindir. şimdilik başka bir bilgim yok.

lisa edelstein'e oldum olası kanı ısınamamış, odette yustman'a ise ilk gördüğünden beri hasta olmuş biri olarak önümüzdeki mevsimden umutluyum.
dizinin yeni mevsiminden spoiler verelim biraz da;

---spoiler---

gregory house gelecek mevsime hapiste başlayacak. çıktıktan sonra wentworth miller'ın canlandıracağı kişinin canını kurtaracak.

ayrıca gelen bilgi kırıntılarından anladığım kadarıyla house mekân değiştirmeyecek. yani büyük olasılıkla hastaneden ayrılan gregory house değil lisa cuddy. bir iki düşüncem var ama senaristlerin bu durumu nasıl bağlayacaklarını bekleyip göreceğiz.

---spoiler---
66 ülkede 81.8 milyon seyirciye ulaşarak şu ana kadarki en popüler dizi olmuştur.
eğer ki gün gelirde birgün bu ülkede çakması yapılırsa ki pek de zor görünmüyor bu.
acemi cadı : sabrina
doktorlar : grey's anatomy
evli ve çocuklu : married with children
kavak yelleri : dawson's creek
küçük sırlar : gossip girl
ne diyorum işte gün gelir de çakması yapılırsa house rolünü cemal hünal'dan başkasına oynatacaklarını zannetmiyorum.

alın size hugh laurie
görsel

alın size cemal hünal
görsel
harika bir tıp dizisi, hugh laurie döktürür.
yanılmıyorsam 8. sezon ilk bölümü internete düşmüştür.
8. mevsimin ilk bölümü internete düşmüştür. yalnız bu bölümün son durumu mu olacak yoksa yayın günü ufak tefek değişikler görebilir miyiz belli değil.

altyazısız olarak izleyebilecekler varsa:
http://diziport.com/house_md_8_sezon-izle/1_bolum/

ekleme: ufak tefek kırpmışlar bazı yerlerde ama dizinin genel gidişinde aksamaya yol açmıyor. gelin gelelim en eğlenceli yerler piç edilmiş.
izleyenleri az da olsa meraklandıran yabancı dizi. her bölümde ilginç bir vaka oluyor ve dizinin sonuna kadar üretilen fikirler hep yanlış oluyor. ama son anda her şey kapak gibi ortaya çıkıyor.
scooby doo nun alengirlisi.
sekizinci sezon tanıtım videosunu az önce gördüm.
hapiste başlıyor.
muazzam *
MR'a alınan hastaların %80'inin işlem sırasında fenalaştığı dizi.
hiç kimseden utanmayan hiç kimseye eyvallahı olmayan doktor.
8. sezonu başlayan ancak henüz hiç bir dizi sitesinde türkçe altyazısı yayınlanmamış dizidir. merakla beklenendir.
8. mevsiminin ilk bölümü bu gece tsi 3:00'da yayınlanacaktır. bitmesi, torrent'e düşmesi, indirmesi derken 5:30-6:00 gibi izleriz sanırım.
house: babanın bir böbreğe ihtiyacı var.

hastanın kızı : yani babamın böbrekleri iflas mı etmiş?

house : hayır,3 böbrekle havasından geçilmez diye düşünüyoruz.
house izlerken algılarımı her zamankinden daha fazla açıp,her semptomu diziyi durdurup tek tek düşünüyorum. oha, tedavi edilmeliyim.
8x01 ile ekranlara dönmüştür. sezonun ilk bölümü olarak oldukça güzel buldum.
asıl skandal senaristlerin bir sezon önce izleyiciye sundukları olayın aynısını 7. sezonda tekrar satmaya çalışmaları değil; izleyicinin bu numaranın farkında olmamasıdır. en azından türk izleyicisinin. uluslararası bi çalışma yapamadım abi.

6. sezonda gregory house'ı bi yere tıkmışlardı hatırlarsınız.. 7. sinde de aynı durum. tıkılma. kısıtlanma. nöbetçiler. vicodin eksikliği. zenci doktor.
bir tek mekan farklı. birinde akıl hastanesi, öbüründe hapishane. eh.. esasen pek farklı değildir ikisi zaten.

inanılmaz bir basitlik. sıradanlık. ne diyeceğimi bilemiyorum. hani hapishaneye soktun adamı, bari olayları kendince yorumla. farkını göster. kendini tekrarlama böyle. bir prison break ten ayrıl nebleyim.. öne çık.

ben açıkçası soğudum gençler. milyonda bir görülen vakaları temel alarak kurgusunu oluşturan bir yapımın iki dizide bir görülen muhabbetleri yutturmaya çalışması...

hoş değil.
izlediğim en iyi sezon finallerini yapan dizilerden biridir. dördüncü ve beşinci sezon finali, insanı alır götürür.
çok iyi bir başlangıç yapmıştır. inandığı şey uğruna gözünü tamamen karartıp her şeyi yapmak, sonra haklı olduğunu görmek. muhteşem bi duygu olsa gerek. dizide bu house tarafından çok güzel yansıtılıyor. keşke son sezon olmasaydı diyor ve ikinci bölümü bekliyoruz efendim.
tek dileğim bu dizinin türk uyarlamasının yapılmaması.