bugün

lise 3 ders matematik.

öğretmen: dimi kiraz?
ben: ne? he evet öyle galiba.
öğretmen: kiraz sen bir ceviz ağacısın ama ne sen bunun farkındasın ne de polis farkında.
Universite hocalarindan cok lise hocalarinin verdigi ayarlardir.
bir pazartesi töreninde ulusa seslenirken şöyle demişti;
-o tuvaletlerin hali ne? siz evde de mi böyle yapıyonuz? pet şişe atılır mı ya
Lisedeyken ingilizce dersinde konular bitmiş sohbet ediyoruz. Öğretmene, kışın palandökendeki maceralarımızı anlatırken bir arkadaş, "bi kız vardı -30 derece soğukta şortla geziyordu." dedi. Öğretmen aynen şunu söyledi: "çalışan motor soğumaz."
hoca elinde dijital lazerli uzaklık ölçer ile sınıfa girer, sınıfın malı "hocam o ne?" diye atlar. hoca ciddi bir şekilde zeka ölçer olduğunu söyler, gel ölçelim seninkini der. bizim mal oğlanda sırıta sırıta hocanın yanına gider, hoca malın kafasına cihazı dayar ve çalıştırır, "gerizekalı çıktın oğlum sen" der. olay lise sonda gerçekleşmiştir. olayın kahramanı mal oğlan istanbulda iyi bir üniversitede bilgisayar mühendisliğini kazanmıştır.
Neye gülüyorsaniz soyleyin beraber gülelim. Ve çıt çıkmaz...
(hoca akıllı tahta kullanır silgiyi alıp kısa yoldan silmek yerine tek tek basarak geri dönmektedir)
arkadaş:hocam tık tık yapmayın silgiyle siliverim.
hoca: ben tıktığı severim kızım. (bkz: buda böyle bir anımdı hugo)
final sonuçları bölümün girişindeki panoya asılır ve ben bir dersten kaldığımı öğrenirim. o sırada o dersin hocası oradan geçmektedir.
hoca: ne yaptın benim dersi kaykıldım?
ben: kalmışım hocam.
hoca: neden kalmışsın?
ben: bilmiyorum ki hocam?
hoca: bilmezsen tabii kalırsın.
ben: ?!
(bkz: hoca camide)
+arkadaşlar sıkılırsanız söyleyin dersi daha farklı işleyelim
-hocam sıkıldık
+acaba dersi nasıl işlememi bekliyorsun, başka nasıl işlenebilir ders?
Oss denemesinde biyolojide sinifin ortalamasi dusuk oldugunda sevgili biyoloji hocamiz bizi dallamalar diye severdi.

Eger bunu okursa cok guler kendisine sevgilerimi iletirim.
- sıra arkadaşının nesi var öyle?
+ dudağı kanıyor hocam.
- Biraz yavaş olabilirdiniz.

(tam bir utanmaz rezil kepazeydi bu adam, ayrıca dersten atmak yerine cam sildirirdi)
+ arkadaşlar anlamadığınız bir yer varsa sorun, lütfen çekinmeyin.. gelecek hafta staj için bu bilgiler lazım olacak çünkü.

- hocam benim arıtma teknikleriyle ilgili bir sorum olacak..

+ tamam çık dışarı.

- hocam ?! hocam ?!?!?!

+ çık dışarı..
Geometri dersinde hoca bir öğrenciyi tahtaya kaldırır ve zor bir soru sorar:

- Cevabı bulabildin mi ahmet'cim?
- Evet hocam 27.
- Aferin peki hangi teoremi kullandın?
- bilmiyorum ama eminim 27 hocam.
- Evet arkadaşlar, ahmet soruyu olsa olsa teoremi ile çözmüş, tebrik ediyoruz kendisini.
hoca üniversiteyi kaçıncı sıradan kazandığını sorar herkese. cevaplar 5000-12000 arasıdır. sonra biz hocaya sorarız hocam siz kaç bindeydiniz ?
hoca: bin mi ! ne bini, ben yüz altıncı oldum.
sınıfta kızın biri parmak kaldırır hocaya soru soracaktır.

--spoiler--
-hocam ben sınavdan 100 alabilir miyim acaba?
-kızım sen anca babayı alırsın.
--spoiler--

(bkz: terbiyesiz hoca)
-hocam sorular zor mu?
+bana göre kolay.
-yaaaahhhhh, bize göre hocam tabi?
+onu ben nasıl bilebilirim abdi oğlum.
isteseniz benden daha iyi yapabilirsiniz. gençsiniz işinize geldiğinde benden hızlı koşup benden hızlı taş atıyosunuz.
sırf egosunu tatmin etmek için verdiği ayardır, gereksizdir. Sevisyesini düşürür.
yüksek lisans dersinde sınavdan 8 puan almıştım. Evet 100 üzerinden 8

hocaya gidip sınav kağıdımı görmek istediğimi söyledim. Birlikte baktık adam sınav kağıdımın üzerinde resmen kalemini kaldırmadan baştan başa bütün cevapları çizmiş.

Hocam naptınız ben öğrencilik hayatımda ilk defa böyle bir puan alıyorum deyince

doğru söylüyorsun çok vermişim deyip 1 puan daha sildi. 7/100 olarak düzelttik, gerçekten çok faydalı bir görüşme olmuştu...
ders felsefedir ve hoca dersi anlatmış konu hakkında soru çözdürmektedir hoca cevabı söyler ve cevap a der birisi hemen atlar -hocam cevap b çıkmıyormu hoca hemen yapıştırır -zorlarsan çıkar evladım.
Lisedeyken bir arkadaşımız vardı, acayip kalın kaşları vardı çocuğun. ismine yiğit diyelim. Milli güvenlik dersiydi, hoca tahtaya bir şeyler yazıyor. Yiğit de hocaya "hocam biraz daha büyük yazar mısınız göremiyorum" dedi. Hoca da durur mu yapıştırdı cevabı * "kaşlarını gözlerinin önünden çekersen görürsün"
dış ülkelerde yaşayan soydaşlarımızın halinden anlayamayacağım için yorum yapamazmışım bir kadın olmama rağmen bana ''bekara karı boşamak kolay'' demişti sevgili profesöfürümüz(!)
iyi ayar vermiş değil mi?!
görsel
Kendini de unutsaydin... bizimkiler başka ayar bilmezdi.