bugün

entry'ler (240)

sigara içmeyen adam dertlendiğinde ne yapar

bench press.

dizi izlemenin çok gereksiz olması

LOST dizisini ilk yayınlandığı zamandan beri senelerce takip etmiş biri olarak savunduğum fikrimdir. Az beklemedik perşembe günlerini yeni bölüm torrent'e düşsünde indirelim diye. Sabah kalkınca, okula gitmeden önce ilk işim bilgisayarı açıp torrent'i başlatmaktı, okuldan gelincede izlemek haftanın en değerli 40 dakikasıydı.

Sonra farkettikki bütün dizilerin amacı aynı (20 dakikalık komedi olanlar hariç), seyirciyi her hafta ekran başına kitleyebilmek. bir dizi 30 sezon bile sürse o dizinin nasıl bittiğinin bir önemi yok, yapımcı olarak 30 sezonu seyirciye izlettirebildiysen diziyi biyere bağlamana, hatta son bölümü çekmene bile gerek yok.

Ondan sonra dizi izlemenin ne kadar boş ve saçma bir iş olduğunu anladım, lost'tan sonra hiçbir diziye başlamadım, taht oyunları dahil. açarsın güzel bir film, 90 dakika, 2 saat neyse.. Başı, ortası, sonu belli, film biter kafanda rahatlar. Düşünmessin ne olacak daha diye, bağımlı olmassın hareketli bir ekran görüntüsüne.

Edit 1: bir arkadaş prison break ve birkaç dizinin daha birçok insanın karakterine olumlu katkıları olduğundan bahsetmiş. prison break'in tüm sezonları birkaç günde izlediğimi hatırlarım, şuan hatırladıklarım maykıl sikkofield, sırtında harita dövmesi olması, 3-5 tane hapisten kaçması, iri yarı kardeşi, yazdığı güzel bi hemşire kız, son sezonda bu kızın hapise girmesi ve bu seferde onu hapisten kaçırması. ağzım açık izlemiştim günlerce. keşke izlemeseydim, iki çıkıp koşsaydım daha iyiydi. gereksiz.

aile üyelerini facebook a eklemek

çok büyük saçmalıktır, bunun yüzünden zaten instagram gibi türevleri üredi. ailelerin baskısı yüzünden rahatça istediğini paylaşamayan insanlar farklı ortamlara kaymaya başladı. yarın öbürgün anne banalar instagramda takipçi kasmaya başlayınca o mecrada bitmiş olucak. anlamadığım olay çokmu zor yani eklemiyorum baba, ne işin var facebook'ta demek? yada aile üyesi eklemiyorum hiç kusura bakmayın demek. kuzenler, kardeşler hadi neyse. ezikler sizi! bitirdiniz facebook'u, kusura bakmayın.

erkeklerin en büyük düşmanı

prostat.

tanıştığı erkeğe ilk gece veren kız

tanıştığı kızdan ilk gece alan erkek'ten neden farklı olduğu tartışılması gerekir. veren razı, alan razıysa bize laf düşmez gerçi.

deadpool

sadece afişine bakarak kickass çakması gibi bir film olacağını düşünmekteyim.

edit: bu kadar kötülenince fragmanı izledim, kickass büyümüş yeşil üniformayı kırmızıyla değiştirmiş.

kürt çocuğuna alınabilecek en güzel hediye

Türkçe Sözlük/Türk Dil Kurumu
Osmanlıca-Türkçe Sözlük/Ferit Devellioğlu
Yeni Lügat/Abdullah Yeğin
Türkçe’nin Sırları/Nihad Sami Banarlı
Tarih Musahabeleri/Yahya Kemal Beyatlı
Kültür ve Dil/Mehmet Kaplan
Politika Dışı/Tarık Buğra
Sözün Doğrusu 1-2/Yavuz Bülent Bakiler.

sims oynarken yapılan sapıklıklar

herşeyin yerini değiştirebilme hilesi ile duşta biri varken yada yatakta yorgan altı sevişme sırasında oyunu durdurup duşakabinin yada yatağın yerini değiştirmek. ilk çıkan sims'te tabikide.

pilot olmak

zor olabilir, ama bence herkes pilot olabilir, yeterki parası ve zamanı olsun ve birazda istesin. aşağıdaki örnekler çoğaltılabilir.

Örnek 1:
2 senelik bölümden sonra özel okulda mühendisliğe geçip derslerde sıçan bir tanıdık okulu uzata uzata idare eder bi ortalama ile mezun oldu, şimdi pilot çıkcak. gayet başarısız, hatta birazda salak diyebileceğim bir insandı mühendislik okurken.

Örnek 2:
yine özel bir okulda basit sözel bir bölüm okuyup mezun olan bir tanıdık pilot çıktı. adım gibi eminin, o cocukta sıradan bir okulda mühendislik bitirebilecek kapasite bile yoktu, şimdi nasıl pilot oldu anlamadım.

türk kızı

bu ırka nacizane tavsiyem, sevdiğiniz, hoşlandığınız çocukla gidip konuşun, egonuzu bir kenara bırakın. onun dışında çok bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. aileden nasıl yetiştikleri önemli beyler, tipik bir türk ailesi nasıldır az çok biliyoruz, daha fazlasını beklemeyin kızlarımızdan. ileride kızınız olursa sizler daha rahat, özgür bireyler yetiştirirsiniz, çokta şaapmayın yani.

sözlük yazarlarının ilişki durumu

arapsaçı.

deadlift

başlayalı 1 ay olmadan 100 kilo kaldıranlar, 160 kilo ile yapanlar, 190*8 rep diyenler, vay arkadaş neler varmış dedirtir. Başlayalı 4 ay oldu, 1 rep max'ım 120kg. 30kg ile başladım. Epey faydalı bir hareket, muadili yoktur. Eşek yüküyle kas çalıştırır. Arka bacaktan başlayıp üst sırta kadar arkanızı geliştirir. En çok alt sırta etki ettiği söylenmekte, birde göte. O göte bülbül öte.

sevgiliyle havuzda sevişmek

su pek kayganlaştırıcı birşey değil, kolay olmasa gerek.

türkiye solu nereye gidiyor

türkiyenin solunda batısı var, biyere gidemez deniz var o sonda.

erkeklere sorulmamasi gereken sorular

mal mülk araba vs. bence sorulmamalı. bunu soran kız süper güzel olsa bile o an gözümde biter, para peşinde olan cahil, beş para etmez bir insan olur. koşarak uzaklaşırım neticesinde.

yurtta kalmak

uykusunda halay çeken arkadaşlar görmenizi sağlar.

grinin 50 tonu filmi neden yapıldı sorunsalı

film itici geldi izlemedim ama herhalde erekte halde izlenen filmler kategorisinde. filmde milletin sikini kaldırıp izlenmesini sağlamak için çekilmiş olsa gerek.

the lobster

malum ortamlara düşmüş film, ama sex sahneleri çıkartılmış hali ortamlarda dolanmakta.

Spoiler
Herşeyi geçtimde, nası bir doktor bir insanın gözünü öyle kör edebilir biri istedi diye ya, neyin kafası bu? Filmde en saçma olan kısım buydu bence. Birde adamında kendi gözünü kör etmeye çalışması falan, lan bi gidin bakalım doktora belki düzeltirlerler hatunun gözünü, kendini ne kör ediyon? Cocuğu tekmeleme sahnesi çok iyiydi bu arada. Ahaha.
Spoiler

boyozdan başka övünecek bir şeyi olmayan insanlar

hasan tahsin var, yetmezmi? sizin memleketin neyi vardı demiştin?

seyit onbaşı halterci miydi sorunsalı

1) 270 kilo olduğundan eminmiyiz?
2) birileri yardım etmiş olamazmı?
3) eğer harbiden kaldırıp taşıdıysa 270kg helal olsun, ama pek mümkün değil. bırakın kucağa alıp taşımayı, yerden kaldırmak bile insan işi değil.