bugün

akıllara zarar bir başbakan.

her şeyden haberdardır, her şeyi bilir. birisi eleştiri mi yaptı;
- hooop! dur bakalım biz "......." iyi biliriz.

noktalı yere konu gelecek. misal sosyoloji, din, politika, ticaret, fizik, kimya, biyoloji vs. artık aklınıza ne gelirse...
ama ne hikmetse lise mezunu dahi değilken üstüne oturup bir kitap okumuşluğuda yok müslüman olmasam adamın tanrıları çok yardımsever ki bunu peygamber yaptılar herhalde diyecem ama o da yok bildiğin kul!
yaşadığı büyük eziklik yüzünden her şeyi bildiğini sanması durumudur.
Fasa fisodur.
Haddini
kul hakkını
terbiye
Saygı
insanlık
Ahlak
allah korkusu
Adalet

Bunları Bilmedikten sonra gerisi boştur.
egosu şişmiş cahilin tekinden fazlası değildir...
her şeyi bildiğini iddia etmesine karşın, oy vermeyenleri koyun yerine koymaması gerektiğini bilmeyendir.
dünden itibaren kafayı öğrenci evlerine takmıştır. birçok öğrenci evinde ahlaksızca şeyler yaşanıyormuş!! nereden biliyorsun diye sorarlar adama? ya kişi kendinden biliyor işi yada kendi yapamadı diye şimdiki gençlere diş biliyor! bir şeyi de bilme be başbakan, bir şeyi de en iyi sen bilme!
ne yazık ki ülkemizin başbakanıdır.

herkesin hiç itiraz etmeden katıldığı bir önerme vardır: "her şeyi bilmek asla ama asla mümkün değildir." oysa bizim sevgili haşmetlümüzün bilmediği konu yok. geriye dönüp şöyle bir bakalım.

meteoroloji : belediye başkanı iken istanbul'da yaşanan kuraklık ve sonucunda yaşanan su sıkıntısını çözmek için "yağmur bombası kullanalım." diyen uzmanlara itiraz ederek " yağmur duası yapalım." demiştir.

mimari : gezi parkı ve akm'yi yıkıp barok tarzı bir opera binası ve topçu kışlası yapacağız.

askerlik : " askerlik yan gelip yatma yeri değildir."

tarih: " dersim'de yaşanan acıları kabul ediyor ve özür diliyorum. dersim'de yaşananları nereden mi biliyorum, necip fazıl kısakürek'in bir devrin din mazlumları adlı kitabından." oysa necip fazıl ne tarihçidir; ne de bilimadamı. kumarbaz, laf ebesi bir şairdir.

saygı : " ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok." (12.5.1994 hürriyet)

denizcilik : gemi vaaaar; gemicik var.

ticaret : " ben ülkemi pazarlamakla mükellefim."

ekonomi : " kriz bizi teğet geçecek."

hukuk: " imamlar da nikah kıysın." (9.5.1995 milliyet)

uluslararası hukuk : " bugüne kadar izlediğimiz politikalar olmasaydı Kıbrıs'da işgalci duruma düşer, ilgili devletlerin Kıbrıs'dan çıkın demeleri halinde kuzu kuzu Kıbrıs'ı terketmek zorunda kalırdık."

sosyoloji : " türk değil türkiyeli olmayı öğrenmeliyiz."

halkla ilişkiler : " ananı da al git."

demogoji : örneğe gerek yok kralıdır. bizler liseli ergenler iken demirel'e kızardık. oysa tayyip efendi demirel'e rahmet okutuyor.

din : "çok şükür bizim arkamızda cenab-ı hak var. onların arkasında böyle bir kuvvet var mı? yok..."

medeniyet :" yeşil (kaldırım rengi olarak) medeniyettir." (25.6.1994)

eğitim : " bütün okullar imam hatip yapılacak." (17.9.1994 cumhuriyet)

terbiye : " haddinizi bilinnnnn, edepsizler."

çobanlık : " iki koyun gütmemiş." anlaşılan kendisi çok koyun gütmüş.

daha uzaaarrr gider bu liste ama o zaman kimse okumaz.
Mitinglere 3 tane promter ile ciktigi icin herseyi bilmesi normal olan basbakandir bi mitinginde promter bozuluyodu bu bildigin error verdi.
http://www.youtube.com/watch?v=bFEwl6gmuPU
girmedigi tek konu kaldi arastirdim lan yeminle.. (bkz: dunya disi yasam) (bkz: ufo)
31 saniyede adamı sandalyesinden düşüren harika bir video şöleni.

(bkz: izlemeyen kalmasın)
(bkz: sabahtan belli gülüyorum)

https://www.youtube.com/watch?v=X7jsl07jd2Q&feature=share
google'a rakip bir başbakandır.
son olarak;
"AĞAÇ SÖKME MAKiNELERiNi NASIL ÜRETTiKLERiNi BiLiRiZ" söylemiyle yine bilmediği şey olmadığını gözler önüne sermiştir.
helal olsun vallahi. ayaklı google...