bugün

ya öğrencidir ya da durumu kötüdür.

aslında makarna pek de fena bir yiyecek değildir. gerçi sürekli yemenin çok da sağlıklı olmadığı aşikar olsa da yapacak başka bir şeyi olmayanlar için başvurulacak tek şeydir. yanına sos ve benzeri şeylerle farklı tatlar katılabilir aslında. yeter ki domates sosundan başka yenilikler de üretmeyi bilsin insan.
her akşam ıstakoz yiyen gavattan daha saygıdeğer insandır.
garibandır, yüzde 99 öğrencidir, yakında sindirim sisteminde problemler çıkabilecek kişidir.
arkadaşımın deyişiyle makarna yiye yiye makarna gibi olacak insandır. (bkz: hangi tür makarna) (bkz: sakın sorma)
böyle bir öğrenci bile olamaz.
her sabah patatesli yumurta yediğini düşündüğüm insandır. sade yumurtada olabilir.
kısa zamanda fazla kilo alacağı muhakkak olan insandır. hele gece geç saatlere kadar bu eylem sürerse kilo alma son viteste devam eder, ki bu bünye tarafından hiç de istenen bir durum değildir.
bir gün kapısı çalar ve gına gelir.
(bkz: çok komiğim di mi hilmi abi)
(bkz: öğrenci)
ya italyandir ya da ogrencidir. italyan bir ogrenciyse kacinilmazdir. sonu kabizdir.
aşırı karbonhidrat yüklenmesinden dolayı, normalden daha da çabuk acıkan insandır. aynı zamanda hamur kafa olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.
(bkz: hammurabi)
makarna nedir, her akşam nasıl yenir sorularının cevaplarını ezbere bilen insandır.
başka yemek bilmeyen, dost sahibi olmayan ,bekar ve parasız kişidir .
çorba- makarna- yumurta- patates- ketçap- mayonez... her öğrencinin fix menüsüdür. çeşitleri denene denene artmıştır. makarna öğrencilik yıllarında çok da fazla kilo artışı yapmaz. sebebi ise; zaten bu gıdaları alan şahısların arabası olamayacağından ve enerji boşalımını sağlayacak çeşitli aktivitelerde bulunduklarından ve kısmen de makarnanın nişasta/ karbonhidrat miktarı düşük, protein miktarı yüksek olan durum buğdayı/ sert buğdaydan üretilmesinden kaynaklanır. ancak her şeye rağmen nişasta ve karbonhidrat miktarı oldukça yüksektir. hareketsizseniz, masabaşı işte iseniz, koltuğu, yatağı seviyorsanız, bezginseniz, üşengeçseniz, arabanız varsa her akşam makarna yiyen insan olma şansını kaybetmişsiniz demektir. öğrencilik bitmiştir. zaten kilo almaya başlamışsınızdır.
(bkz: beni gördüler siz kaçın)
ya da (bkz: ben kaçıyım siz kalın burda beni gördüler çünkü)
makarnada yağ olmaması kişinin öğrenci olduğunu garantiler niteliktedir.
muhtemelen başka bir şey yapmayı bilmeyen ya da bilse bile kaderin acı bir oyununa maruz kalmış bildiğini eyleme aktaramayan acınası kişidir.
üniversiteyi ailesinden uzak bir şehirde okuyan gençtir bu insan.
+makarnada süperolmuş anne.
-ne makarnası oglum patlıcan oturtma.
+bende onu diyorum.
öğrencidir genelde.ya da işsizdir.abim buna güzel bir örnektir sanıyorum.*
her akşam pizza yiyen insanın bir alt modelidir.

(bkz: annemiz izne çıktı)
deprem için sakladığı makarnaları ziyan olmasın lan diyerek tüketmeye karar veren kişidir..
en sevdiği yemek makarna olan insandır.
mutfakta sadece ketil ve tencere kullanan belki arada bir eli salçaya da giden damak tadı olarak hayattan beklentisi olmayan ama karnı tok olan insandır.