bugün

entry'ler (175)

lisede bilgisayar ogretmenine asik olmak

Vakti zamanında başıma gelmiş vaka, fakat aşk değildi hoşlanma veya ilgi, bilgisayar derslerini çekilir hale getiriyordu en azından.

27 temmuz 2008 güngören patlaması

Can pazarının bir başka adı, ortaokul öğretmenimin,ve onlarca ananın, babanın, çocuğun hayatını feci şekilde kaybettiği insanlık dışı saldırı, olayın şokunu üzerimden atabilmiş değilim, cenazelerine bile gidemedim, yapanın insan olmadığı, geride yanan ciğerler ve yaşlı gözler bırakan ömrümün sayfalarında kapkara bir hatıra olarak kalıp hiç ama hiç unutmayacağım yürek sızısı.

27 temmuz 2008 güngören patlaması

Evimizin yaklaşık 100 mt ilerisinde meydana gelmiş, üst komşumuzun kafasından yaralanmasına sebep olup onlarca insanın haksız yere can verdiği haince düzenlenmiş bir saldırıdır, ne istediniz akşam işten çıkıp evine giden bir babadan, veya sakız, çikolata almak için bakkala gitmiş küçücük bir çocuğun parçalanmış cesedinden? Ne kazandınız? Allah yapanında yaptıranında belasını versin.

sevgilisinin bakirligini bozan kiz

Niye yaptın denilesi kızdır, zira efendim böyle kızlar yüzünden sonra milletin hızını alamayıp şok gazetesinden fırlamış başlıklar açmasına şahit oluyoruz. yazıkır günahtır ergenlik çağındaki gence yapılır mı bu kızım, 5 dakikada biz duyduysak gerisini sen düşün.

turkiye de adi degistirilen yerlesim yerleri

amed-diyarbakır

Edit; bu entry'nin kötülenme sebebi nedir anlamadım, gerçeklerden kaçmak mı yoksa cehalet mi, açın biraz tarih okuyun, gerçi okumak cehaleti giderir lakin eşeklik baki kalır.

her gün yeniden aşık olmak

Şu rezil dünyada yaşamanın daha çekilir hale gelmesi, şayet aynı kişiye aşık olunuyorsa güzeldir, gülüşüne, öpüşüne, sesine, gözlerine, başkasında görünce ıyy dediğiniz detayların her yeni gün onda 'aşk' olması. ****

refere eden ve cevap niteliginde olan entry

(bkz: #3643452)

yaran yanlış okumalar

(bkz: bir opusun dudaginda bulusmak)
(bkz: bir orospu dudağında bulusmak)

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

Gidiyorum güneşin doğuşuna benzeyen sevgiliiiiiiiiimmmm.**

gizli numara

Kim icat ettiyse allah bin belasını versin dediğim numara. sayesinde Türk ceza kanununun 106/1 53/1 maddeleriyle yargılandığım yoktan yere mahkeme koridorlarında süründüğüm bir .oka yaramayan halt.

biji serok mustafa kemal

Beşinci nesil hoşgelmiş yazar. Atatürk'ü sevmek için illa ki türk ırkından olmak gerekmediğinin en canlı kanıtıdır,* ne yani kardeşim illa türk mü olmak gerekiyor atatürkçü olmak için, ermeniler atatürkçü olabiliyor da kürtler neden olmasın bu ülkede ki 20 milyon kürt vatandaşın hepsi apocu değildir.

tipsiz erkekle güzel kızın çıkması

aşkın en güzel tariflerinden biridir. erkek kıza göre yakışıklıdır zaten, parasıda yoktur, orta hallidir, kız kaşar değil zira bir insanı olduğu gibi kabul edip sevebilmiş, gerçek sevginin ne olduğunu bilen insan evladıdır.

komsu kizinin asilmasi

apartmanımızda şahsıma uygun komşu olmamasından mütevellit komuşalarımızın başına gelmesi imkansız eylem. *

kıymalı kır pidesi

güvenilir yerlerden alınması gereken aksi halde gıda zehirlenmesi geçirip ishal olmanıza sebebiyet veren ve dolayısıyla kabıza iyi gelen yiyecek. *

kürdistan

kurulursa bazı sevdiklerim de oraya gider düşüncesiyle üzüldüğüm devlet. yolda gördüğün insana sırf tipi yüzünden kıro diyenlerdensen, pomak, çerkez, laz yerel dilini konuşurken susup kürt konuştuğu zaman küplere biniyorsan, hele hele ya sev ya terk etvb. saçma söylemlerde bulunuyorsan kızmamalısın bu devlete, ırkı yüzünden dışlanıp ikinci sınıf insan muamlesi gören zatlar muhtemelen sevmiyordur zaten, dışladığınız ve vatansız damgası vurduğunuz bu insanlar elbette ki istiyorlardır kürdistan adında bir devlet, fakat amerikan sömürgesi olduğundan mütevellit desteklememekteyim kendilerini, sırf kürtlerin başkaldırışı olsaydı amenna. **

milliyetcilerin kadin duskunu olmasi

komik bir genelleme, ideolojilerin fikirlerle değil bok atmakla savunulacağını düşünen ezik beyin istifrası.

ezan sesi duyunca müziği kapatan insanlar

insanların dini inançlarından dolayı onlara her fırsatta bok atmaya çalışan zeka seviyesi yerlerde sürünen insan haykırışı. şahsen namaz kılmıyorum her dine saygım olduğu gibi kendi dinim olan müslümanlığa da ezan okunurken saygı gösteriyorum, asıl yobazlık, gericilik ezan okunurken müziği kapatmak değil, müziği inatla son ses açıp ilerici olduğunu sanmaktır.

burası hala ezan sesleri yükselen müslüman bir ülke eminim ki bu davranışa yobaz diyen zihniyet kilisenin yanından geçerken çan sesi duysa esas duruşa geçer, sebebi hristiyan olması değildir özenti olmasıdır.

bu davranış yobazlık belirtisi olsaydı etrafımda farklı dinlere mensup veya inançsız olan arkadaşlarımın hiçbiri benimle bir saniye dahi dostluklarını sürdürmezlerdi.

(bkz: sagdan yuru belki cuzdan bulursun)

bir arkadaşın yapabileceği en büyük şerefsizlik

sevgilinizden ayrılmış ağlıyorsunuzdur, o ise bir yandan teselli eder gibi gözükür fakat içten içe sevindiğini sezinlersiniz en büyük şerefsizlik budur, başınızı öne eğip ağlarken birden başınızı kaldırınca onun gülümsediğini görmek acıtır.

beni ilk gordugunde ustumde ne vardi sorusu

-beni ilk gördüğünde üstümde ne vardı?
-anchor armalı lacivert ceketin ve gökyüzü.

polisin hastane acil servisine biber gazı sıkması

Terbiyesizlik hatta faşistliktir. Fakat bir kişinin yaptığını tüm emniyet teşkilatına mal etmek ve polislik mesleğini seçen insanların zekasına genelleme yapmak ayrı bir terbiyesizliktir.