bugün

verildiği günden itibaren,hafızalara kazınan ve bir daha unutulması imkansız hale gelmiş olayların tümüdür.

bire bir yaşanmış bir örnek:

Bizim orda Timis diye çağırılan bir adam vardı.bu timis ne demek hala kimse bilmez.bu adam cok küfürbaz bir adamdı.birgün oğlu evlendi.bir düğün yaptı.gelen geldi,gelmeyen gelmedi.düğün bitmişti.timis'i sinirlendirmeyi seven arkadaşları,küfür edeceğini bildikleri için hemen işe giriştirler ve dediler ki:

-timis timis!!
-ne var lan!
-oglum şu, şu, şu * senin düğüne gelmedi.ne diyon sen bu işe??
timis durakladı ve bir sözüyle o anda orda bulunan herkese,bütün arkadaşlarına hayat dersini verdi:
-gelenin de a.k , gelemeyenin de...!!!

millet dumur olmuştu... ortalık sessizleşmişti... tek galip vardı.. o da timis idi..

hayat dersi: timis ile asla dalga geçme! yoksa küfürü yersin..
şemsiyenin girdiği yerden çıkmadığı öğrenildiğinde, alınmış olunan derstir.
hayatın gerçeklerini acı da olsa öğrenme dersidir
ancak kendisine neydim,ne oldum? sorularini sorabilen insanin cikarabilecegi ve anlayabilecegi derstir..
korkmaya gerek yok hayatımızın en büyük dersi karşımıza çıktığı an biz çoktan gitmiş olacağız.
hayat üniversitesi öğrencilerinin her dönem transkriptine işleyen ders türü.
(bkz: hayat bilgisi)
stv'de yayınlanan kurmaca program.. geçenlerde yurtta sabaha karşı uyku tutmadığı için yayınlanan bir bölümünde ''satanist evlat arif ve hayat hikayesini'' izledim.. evet, öyle bi hata yaptım.. insanı zorla satanist yapar bu kanal yahu.. etmeyin eylemeyin hacılar.. siz ki dini bütün adamlarsınız.. utanmıyor musunuz onca insanı salak yerine koymaya? biz de yedik he mi o senaryoyu, o olayları..

neyse ya..
http://www.alkislarlayasi...83e672265c83167bf377f7d4c

satanist evlat arif..
oyunculukların yapmacık, konuşan hocamın etkileyicilikten uzak olduğu programdır. izlemeye değmez he ben neden izledim peki sırf sonunu merak ettiğim ve daha sürükleyici bi' şey bulamadığım için tvde
An itibariyle STV'de izlediğim ve gerçekten üzüldüğüm program. Neden mi üzüldüm? Sosyal mesaj içerikli bir program hazırlamışsınız tebrikler ancak o çocukları kurmaca da olsa o eziyetlere sürüklemek ne demek onu gerçekten merak ediyorum. Yalandan da olsa çocukların itilip kakılması,küçücük beyinlerine o yaşanan olayların kazınması ayrıca toplumun kanayan yarası olan bir konuyu irdelerken oyuncu çocukların psikolojilerine yaptıkları etki beni hayretler içinde bıraktı.Kanalları dolaşırken rastladım bu programa ilk olarak algılayamadım ne içerikli bir program olduğunu ama baktım ki çocuklar yerlerde sürükleniyor ellerini iplerle bağlamışlar... Neyse daha fazla yazamayacağımı anladım... topluma faydalı olalım derken o küçüçük çocuklara verdikleri zararı umarım yakın zamanda anlarlar o rezil programı en yakın zamanda yayından kaldırırlar.
stv'nin son bombasıdır. bu programı yapanlar insanların bu "gerçek" görüntülere inanacağını düşünüyorlarsa önce onlara acımak gerektir.
stv' nin deneysel bir kurmaca gerçekçi* programıdır. kurmacadır çünkü olaylar gerçek değil canlandırmadır, gerçekçidir çünkü kurmaca olan olayları gizli kamera çekmişçesine yayınlamaktadırlar, deneyseldir çünkü daha önce hiç denenmemiştir.
duygu sömürüsünden ibaret programcık.
bir program bu kadar sinir bozucu olamaz. bir program seyirciyi bu kadar saf yerine koyamaz. bunların gerçek olduğuna inanmalarını beklemek, hasbelkader inananların da duygularına resmen sondaj vurmak nasıl bir iştir.
bir rogramda zalim evlat ve madur baba masa başında sunucunu kendinden emin, aristokrat bakışlarla zalim evladı sorgulamaktadır.
zalim evlat: hem nasıl bilecemsiniz ki benim evde şiddet uyguladığımı?
aristo: biliyoruz Allah'ın izniyle.
zalim evlat: hayır hayır hiç bir şekilde kanıtlayamassınız.
aristo: demek öyle.. hmm. o zaman izleyin .babası kızının ıslah olması için dua et kurtuluşa ereceksin inşallaaaah. izleyelim

-zalim evlat: babaaa bu ne gene niye bakıyorsun. bakmaa! yeter artık ihtiyar. (pat küt)
baba: yapma kızım , yapma ne ollur yukarıda Allah var. ebedi saadeti kaçırıyorsun. zalimlerden olma kızımmm. aarghhhh!!
-kes be baba. gel buraya .....

dinin istismarı buddur. ben şahsen bunları gördükçe manevi kelimelerden soğudum ... daha ne diyim.
gerçekten bedeli çok pahalı olabilen bi tür derstir hayat dersi. ama önemli olan şu ki faydalıdır anlayana. bu nedenle hatalardan gocunmamak gerekir. dersine iyi çalışıp hakkını vermek gerekir. asla boş geçmez bu ders. hocası da değişken bi tiptir. bi iyidir bi kötü , önceden sezemezsin napacağını ama sınavı gerçekten kazık yapar.
her platformda stv'yi savunmama rağmen bana bile pes! dedirten, milleti gerizekalı yerine koyan yapımcıların önümüze sundğu program bozmasıdır. bu kadar da olmaz diyorum ve hepsini alllah'a havale ediyorum
(bkz: fake ulan fake)
(bkz: vacant lesson)
gizli çekim görüntülerde tek küfür bile duyamazsınız. Hiç bir Türk vatandaşı küfürsüz kavga eder mi yahu
edit : en azından ben rastlamadım
iyi ya da kötü... yaşanılan her şey derstir....
ulan hadi yararlı bi program yapmaya çalışmışsınız. iyi güzel de neden bunu gerçekler verilere dayanarak yapmıyosunuz. neden insanları kandırmaya çalışıyosunuz. bi de dini bir cemaatin televizyonusunuz. çok yüce(!) hoca efendiniz size öğretmedi mi yalan söylemenin, insanları kandırmanın günah olduğunu. eğer bu programla insanlara bazı değerleri hatırlatmaya çalışıyorsanız da bırakın bunu dürüst kişiler yapsın. siz önce dürüstlüğü öğrenin.
oyunculukta şahin k nın güzide eserlerinde rol alan hanımablarla başabaş giden, halkı aptal yerine koymaya yönelik stv programı.
izlerken "bizi kandıran bizden değildir." hadis-i şerifini düşününüz.
digiturk de stv ye sifre koymama neden olan programdir. evet dun yaptim bunu artik canima tak etti arkadaslar. nedir bu ya..

(bkz: allah belani versin)
saçma sapan, dandik dundik bir şey. fazlası değil. sözde yaşanmiş hikayelerin, tv'de oyuncular tarafindan yeniden canlandırılmasiymiş. hade lan oradan.
yemekteyiz bile daha gerçekçi, damat beğendi bile daha didaktik.