üçüncü nesil bir yazar. *
uludağ tepelerinde panik yaratacak entryler bekliyoruz kendisinden.
(bkz: six degrees of inner turbulance)
hava da panik mustafa da panik hepimiz panik iz.*
uçmazsan panik yaşamazsın. *
edebiyat düşkünü ve üslup meraklısı olduğu her halinden belli olan yazarımız. çok zeki olduğu belli ama anladık bunu da her tanımda bas bas bağırmasına gerek yok. tahmin ediyorum ki çok düzgün bir diksiyonu, çok yakışıklı bir kel kafası ve ince dudakları da vardır. kendisini (entry'lerini) ilgiyle takip ediyor ve her ne kadar tekrara mahal verse de bir üst komşumuzun entry'sini de bir alt komşu olarak burada selamlıyoruz.
ben tembeldim oysa.. nasıl oldu bu 500.. beş yüz kaç yüz.. şaraptır söyleten beni deli şarap.. yoksa nedir ki.. o yüzden olmalı.. o yüzden..
dikkatle okumaktayım. sözlüğün yerlerde sürünen vasati kalitesini inatla yukarı çekmeye çalışan yazarlardan biri olduğunu görmekteyim. yıllık yazısı tadına inmeme hevesindeyim. velhasılı kelam, tanımam etmem, ama özellikle son 1 aydır, pür konsantre okurum yazdıklarını.
sözlüğe bilgi entrysi girme uğraşında kaliteli bir yazar.
(bkz: havada pandik) *
zekasının ışığıyla sözcüklerin ne kadar elastik olabildiğini gösterebilmiş bir yazar arkadaşımız.heyecanla yeni entrylerini bekliyorum.
meselelere ve nesnelere farklı açılardan bakma yeteneğine sahip sağlam bir yazar, bir sözsever...
okumaktan zevk aldıgım, anlamaya anlamlandırmaya bayıldıgım ender kalem.
hatta ve dahi ayrıca yazıyor iste,
yazar.
uzak' sız / soguk' suz.
serinlige bile tahammulu olmayandan...
uçağın kaçırıldığı ve bir cengaverin ortaya çıkıp yolcuları kurtardığı kolpa aksiyon filmlerinin ortak adı.
türk kanallarının 3-4 sene öncesinde; sık sık yayın boşluklarını doldurmada tercih ettiği film.
(bkz: con air)
(bkz: airplane)
(bkz: zaz serisi filmler)
bana birçok güzel şey ve o güzelliklerin tadının nasıl çıkarılabileceğini öğreten, gördüğünüz gibi son derece bilgili ve dili şiirli yazarımız. zamanında onu sözlüğe çağırmakla ne güzel iş yaptığımı kanıtlayan kel elfler kabilesinden bikelelf.
ama kafasını bozmaya da gelmez, o güzel diksiyonuyla sizi hallaç pamuğu attırır.
ha bir de nick'i birşeye benzeseydi
karada gerginlik
denizde sikinti
sualtinda ayaklanma
otobuste arbede
kuyrukta press
x'de ebeninami
y'de essensiki

seklinde turk televizyonlarinda cokca rastlanan 3. sinif holuvud-aksiyon filmi ismi tercumesi. hangi film ki bu formatta isimlendirilir, o film adidir, kalitesizdir. duydun mu sen hic, matrix'te gerginlik veya matrix'de reloaded isminde bi film? duymassin, cunku matrix kalitelidir, ucuncu sinif degildir de ondan.
çok yakın olmamakla birlikte kendisini tanırım.

farkında olmadığını söylediği, bir manipülasyon yetisi olduğundan bahsederler zaman zaman kendisine,

kontrolsüz yeti, yeti değildir der onlara kendisi..

sanki tüm bunlar senin kurduğun önüne geçilmez bir oyun, ağır ağır kendini oluşturan, diyenlerde olur kimileyin,

o da şimdi yaptığı gibi clark gable bıyığı bıraktığından, ve beyazlarını ayıklamadığından bahseder onlara, evren ile ilişkisinde bir iyileşme olduğunu hissettiği zamanlarda ki gibi..

bana sorarsanız tüm bunlar zırva..

torba olaydı büzüleydi ağzı..

yani..
derinden saygı duyduğum bir insanla üslubunun korkutucu bir benzerliğe sahip olduğunu düşünmekte olduğum yazar. bu nedenle bazı cümleleri tüyleri diken diken etmektedir. belki normal olarak bakıldığında farkedilen şiirsel bir dil ve kafiyeli cümleler.. ama daha derin hissedildiğinde kadınların gözü kör eden iğne uçlu bakışları var(ruha batan): düşündürürken üzüyor; üzerken de düşündürüyor..
(bkz: uçakta panik teması)
çağımızda az bulunur "düşünen" insan; özne olmayı başarabilenlerden.
"kayıp" şair.
nickini beraber bulmuştuk. ama sonra nick'inden çok daha fazla anlamlı entryler girerek özellikle sözlüğe sonsuz bir üslup genişliği kazandırmıştır. o koca frontal lob undan öpüyorum. muahhh !
markasiz' ı hatırlatıyor. dörtlük şeklinde yazdığı entry lerle nevi şahsına münhasır. markasız çok uyarılınca bırakmıştı, bakalım kendisi ne kadar dayanacak...