bugün

iş bu skandalın ramazan ayında patlak vermesi deniz feneri acısından en acı durumdur, dini duyguların tavan yaptıgı su günlerde her sokak basında bagıs toplayanlar, babayı almanın dayanılmaz hafifliğini yasarken bütün olanlardan bihaber denyomuz kalabalıgı yararak gelip, kaşınır.deniz feneri yetkilisi onu en güzel biçimde kaşıyacaktır hiç şüphe olmasın, "allah sizden razı olsun amcacım"
akepe'nin "büyük ve güçlü türkiye"(!) yaratma yolunda emin adımlarla (!) ilerlemesinden rahatsız olan almanların yıpratma amaçlı bir komplo kurduğunu, tertemiz bir örgüte çamur attığını düşünen insandır. o derece denyodur yani. "bu denyolardan kaç tane var acaba" diye düşünenler yerel seçim sonuçlarını beklesinler.
(bkz: genç denyolar rahatsız)
(bkz: bu ülkenin kızılayı var)
(bkz: bu ülkenin başka sivil yardım örgütleri de var)
(bkz: yüzbinler deniz fenerine para verilmedi diye aç kalmaz)
(bkz: ama para vermezsen zahit aç kalabilir o ayrı)
(bkz: akp yi yipratmak ugruna yuzbinleri ac birakmak) istemeyen insandır.
soyulmayı sapına kadar hakeden insandır.
(bkz: balık hafızalı toplumlar)
http://www.penguen.com/content/Kapak/kapak313.jpg

bilinçli insandır.
Doğan grubu gazetelerini takip etmeyen insandır.
bunun kanıtı hala istanbul un göbeğinde bulunan (bkz: taksim metro cikisindaki deniz feneri noktasi)

burda boşuna adam dikmiyorlardır sanırım.
zannımca yolsuzluğun yaşandığı almanyadaki deniz feneri ile türkiyedeki deniz fenerinin farklı kurumlar olmasından kaynaklanan durum.
parasi cebine batan peskes cekmeye calisan malum kisiler.
rte fanı olan insandır ,bilinçsizdir , akp'lidir ayrıca akılsızdır.illaki de yardım etmek istiyorsa deniz feneri dışında başka bir yere para versin veya kendi çabalarıyla fakir bulsun.*
Diğer dolandırıcılar için;

(bkz: kombassan)
(bkz: ihlas)
(bkz: yimpaş)

din sömürücüleri.
zikilmeyi hakeden tiptir.
zikilmekten zikmeyi öğrenmiş tiptir.
okadar olup bitene rağmen hala akp'yi savunan insan gibidir. çöp'tür. sperm çöpü.
Aslında hala yardım yapanları değil de utanmaz bir şekilde yaptıkları ortada olduğu halde yardım standlarını insanın gözünün içine içine sokan zihniyeti kınamak lazım. Bu nasıl bir yüzsüzlüktür. insanların duygularını sömürmüşsün, paraları cebe indirmişsin hala utanmadan yardım standlarını ortalık yere koyup başına da bir türbanlı bayan oturtabiliyorsun...
gündemi takip etmeyen insan olması muhtemeldir.
gündemden haberi olmayan insandır. evet var böyle bir şey. burada * ramazan şenlikleri gibi bi olay var ve hala deniz feneri derneğinin standı var. yurdumun saf, temiz kalpli insanları da halen buralara para vermektedir. efendim uludag sözlük aracılığıyla bu insanlara seslenmek istiyorum. yapmayın etmeyin.
kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez, onlar çok yedi sıra bizimkilerde, hem yesinler ilerde bu işten bizede düşer birşeyler ilerde referansımız olur mantığıyla geleceğine yetırım yapan insanlarında aralarında bulunduğu ve büyük yer teşkil ettiği insan topluluğudur.
deniz feneri tarafından daha bol bol dolandırılmasını yürekten temenni ettiğim embesildir. az bile lan bunlara.
sayıları oldukça fazla olan kerizlerdir. ulan o değil de bunlar deniz fenerinin komployo falan gittiğini sanıyor hala...

http://www.denizfenerinedestek.com/
aynı zamanlarda kurulan, aynı siyasi görüşün desteklediği ve adları bile aynı olan iki deniz feneri derneği'nin birbiriyle ilişkisi yoktur diyebilen bakmaz, görmez, işitmez zihniyetin temsilcisidir.

a: beyefendi yardım yapmak istermisiniz derneğimize?
B: ama haberlerde çıktı, insanları kandırmışsınız dediler ?
a: din, allah, peygamber...
b: al arkadaşım. bütün maaşım bu kadar.
a: saol din kardeşim.
b: elhamdülillah hepimiz müslümanız !
her türlü bokluğa rağmen hala içinde yardımlaşma sevgisi olan insandır. ama kusura bakmasın biraz enayidir. illa yardım yapacaksa bizzat yapsındır. böylece yapacağı yardımın nereye gittiğini de görecektir. doğrusu da budur.
medyada çıkan haberlerden etkilenmeyen ve verdiği paraların muhtaçlara gideceğini düşünen kişilerdir . hala bu yardım derneğine güven duymaları da ilginç gelmektedir .*
daha doğrusu için:

(bkz: hala din sömürüsüne para kaptıranlar)