bugün

sadece maldır.
cennetten yer satın alabildiğini sanan maldır.
deniz feneri yöneticilerinin cebini doldurmak isteyen insandır.
Keriz feneri sanını hakeden kişidir...
denizci olabilecek insandır. mesleki yatırım yapıyor, fener kirası ödüyor olabilir.**
akabinde fakirim, geçinemiyorum diyorsa beter olması gerekendir.
zaman gzeteside okuyorsa tam olmuştur bu.
(bkz: süzme)
artık fakirlere değil de AKP'ye yardım ettiğini bilip bunu da seve seve yapan kişiler...
fitre ve zekat zamanı deniz fenerinin kalabalık ortamlarda attıgı ağlara takılmıs yurdum insanıdır.
(bkz: keriz afedersin)
(bkz: 4 s kuralı)

edit: verin aq, verin. hatta donunuzu da satın verin.
benim gibi sikko medyanın gazıyla değil, allah rızası için yardım yapan insandır.

almanyadaki dernek buradaki derneğe 7 milyon euro yollamış. lan salak para havaya gitmedi ya, oradaki dernek bağış olarak buradaki derneğe yolluyor. buradaki hesaplarda görünüyor zaten o para. kimsenin iç ettiği yok ki.

ne iman ne itikat hicbir dini inancınız kalmamış ki halen daha bik bik ediyorsunuz. altın çamura düşmekle değerini yitirmez. adamlar bas bas bağırıyor hesabımız kitabımız ortada bakmak isteyen buyursun. parasından şüphesi olan var ise geri veriyoruz diye. ha bugüne değin sizin gibi gaz'la çalışan embesiller haricinde kimse parasını geri almak istemedi.
niye biliyormusun, iyilik allah rızası için yapılır. kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş. siz ne kadar düzenbaz iseniz adamları da öyle görüyorsunuz otomatik olarak.

hayır yani sadece akp yandaşları mı yardım yapıyor zannediyorsunuz bu derneğe. bu dernek dünyanın bir çok yerine yardım götürüyor, türk bayrağını taşıyor. o zaman göğsünüzü kabartıyorsunuz ama "biz türkler yardıma muhtaç insanları yüzüstü bırakmayız" diyerek. be muğa goduğum ya emmeye, ya gömmeye demiş ekabir.

okuyun biraz okuyun. sadece karşıt görüşlü medyayı değil, allah aşkına gidin şu adamların derneğine bi sorun.
ben size x zamanda yardım yaptım nereye gitti diye veyahutta ben yapmayı düşünüyorum ama malum ortalık bulanık bana şu hesaplarınızı kitaplarınızı bi gösterin, kim nerde ne yapıyor diye.

götünüz yemez ama. çünkü sizin o basmayan beyniniz idrak edemez belki ama türkiye'deki deniz feneri derneği oluşumundan beri sizin gibi yolda görsek saat bile sormaya tenezzül etmeyeceğimiz ama meydanı boş bulduğunda ortalığın a.ına koyacak insanlara mahal vermemek adına her işini ayan beyan ortada yapmış, her daim şeffaf olmuştur. her yıl yapılan iso kalite standartları denetlemesinden de alnının akıyla çıkmaktadır.

sizin o çok sevdiğiniz derneklerinizde var mı böyle göt, kendini açıkça ortaya koyabilecek kadar ?

hadi gidin işinize. siyasi görüşünüze uymuyor diye bu sene sizin manipüle ettiğiniz bir çok insan yardım yapmadığı için geçen yıl yardım yapılan yarım milyon insana bu yıl ulaşılamadı. rahat uyuyorsunuzdur yataklarınızda. çünkü vazifenizi yerine getirdiniz. az buçuk yardım niyetine sahip binlerce insanın kafasını karıştırıp o insanları aç, açıkta ve sefil bir şekilde bıraktınız. allah gazabını eksik etmesin sizden. şimdi rahat uyuyun yataklarınızda.
almanya'da takke düşse de takkenin altındaki keli o zaten biliyordu , yardım yaparken de reklamını yaparken de. çünkü birçok bilinçli vatan haini bu tezgahtan haberdardı. türkiye de cemaatler , türkiye'de dine dayalı ve çağdaş eğitimden nasibini alamamış birçok kurum bu düzenin haberdarıydı ve bu yardımların birçoğu bilinçli yapılıyordu. bu ne körü körüne inanmaktır ne de pişmanlıktır bu düpedüz görünenin aşikarıdır ve nedense bu işe sadece memleketteki duyarlı katmanların ve vatansever insanların hayret etmesi işte bu yüzdendir. çünkü onlar ne yazık ki bu insanların birçoğunun oyuna geldiğini ve düzenden haberdar olmadığını sanmaktadırlar halbuki bu işin içinde olanlar ve yardım edenlerin birçoğu ve akp nin tüm kadroları bundan haberdardı ve tek kurtuluş yolu olarak aklanmak ya da kendini kurtarmak için "biz inanmıştık" rolünü yakıştırdılar kendilerine. çünkü kolayı buydu. samanın altından ustaca sular yürütüldü organizyon ve hesaplar kusursuzdu lastik almanya'da patladı ve saf rolüne yatıldı. çünkü deniz feneri'ne bir paket makarna veren bakkal ahmet bile bir şekilde bu paranın siyasi kanallarda değerlendirildiğinden haberdardı veya hissediyordu.

bakalım hükümet " ergenekon terör(!) örgütü " üzerine gösterdiği sözde şeffaf bakış açısını türkiye'de bu kan emici yaratıklara karşı gösterebilecek inanca ve dürüstlüğe sahip mi? cevaplarınızı duyar gibiyim.

deniz feneri götürdüğü her yardımla akp'nin propagandasını yapmıyor muydu ? deniz feneri'nin arkasında akp'nin siyasi gücü dolayısıyle devletin kaynakları yok muydu?
körükörüne inanma olayının dibine vurmuş insandır.
Devesiyle birlikte çölde yürümekte olan bir bedevi güçlükle yürüyen, dudakları susuzluktan kurumuş bir adama rastlamış, Adam bunu görünce su istemiş, bedevi devesinden inip ona su vermiş, Suyu içen adam birden bedeviyi iterek deveye atladığı gibi kaçmaya başlamış, Bedevi arkasından bağırmış -Tamam deveyi al git ama senden bir ricam var Sakın bu olayı kimseye anlatma! Bu isteği tuhaf bulan hırsız biraz duraklayıp nedenini sormuş, Eğer anlatırsan demiş bedevi, bu her yere yayılır ve muhtaç birini görünce kimse yardım etmez !

Bedevi gibi, derdimiz devemiz değil de kötülüğün yayılmaması olsaydı şimdiye dek çok şeyi halletmiş olacaktık.
bir iki tane şerefsizin derneğin adını kullanarak yaptığı kötü şeyleri derneğe mal etmeyen insandır. ayrıca parası vardır allah rızası için yardım yapıyordur kimseyi ilgilendirmez.

insana inadına deniz fenerine yardım yapmaya zorluyorsuz.
türkiye'de yaşıyorsa gayet yardımsever bir insandır. deniz feneri derneği'nin türkiye'de topladığı her kuruşun kaydını tuttuğunu ve çok şeffaf çalıştığını bilir. bu tür bilgilere internetten bile ulaşabileceğini ve ayrıca kafası karışırsa ödediği parayı geri alabileceğini de bilir. saf yurdum insanı ise kartel medyasına inanmayan kendi bildiği doğruyu yapmaya devam edem özgür insanlara bok atmaya devam eder. sonuç değişmeyecek; (bkz: it ürür kervan yürür)
-metin kanka ya bana acil para gönder
-tamam abi gönderirim de ne için
-ya yolda kaldım sen yolla xx bankası hesabına ben çekerim
- tamam abi yolluyorum soyadın neydi deniz senin
-fener

(bkz: iğrenç espriler)
halan ramazan sergilerinde masa kurup yardım bekleyen deniz feneri yönetiminin yanında yaptığı devede kulak olan insan topluluğu. yanlıştır o ayrı.
bir insanın yaptığı fırlamalıkla, türkiyenin en büyük yardım kuruluşlarından birine bok atmak isteyen kişi söylemidir.

kıro, tsk'nın bile içinden hainler çıkıyor, ama kimse kıyamet senaryosu çizmiyor. o zaman ne yapmalıyız fazla ortalığı bulandırmayıp, fakirlerin rızkına sekte vurmamalıyız.

ki, yapılan araştırmda'da görüldü adam cebine bir kuruş atmamış içim rahat diyor, yalnış yaptık, tüm bağışçılardan özür diliyorum diyor. benim için yeterli.
daha doğrusu için:

(bkz: hala din sömürüsüne para kaptıranlar)
medyada çıkan haberlerden etkilenmeyen ve verdiği paraların muhtaçlara gideceğini düşünen kişilerdir . hala bu yardım derneğine güven duymaları da ilginç gelmektedir .*
her türlü bokluğa rağmen hala içinde yardımlaşma sevgisi olan insandır. ama kusura bakmasın biraz enayidir. illa yardım yapacaksa bizzat yapsındır. böylece yapacağı yardımın nereye gittiğini de görecektir. doğrusu da budur.
aynı zamanlarda kurulan, aynı siyasi görüşün desteklediği ve adları bile aynı olan iki deniz feneri derneği'nin birbiriyle ilişkisi yoktur diyebilen bakmaz, görmez, işitmez zihniyetin temsilcisidir.

a: beyefendi yardım yapmak istermisiniz derneğimize?
B: ama haberlerde çıktı, insanları kandırmışsınız dediler ?
a: din, allah, peygamber...
b: al arkadaşım. bütün maaşım bu kadar.
a: saol din kardeşim.
b: elhamdülillah hepimiz müslümanız !