bugün

şuan güney osetya ve abnezya bölgelerinde rusya tarafından desteklediği bilinen ayrılıkçı eylemlere maruz kalan, başkenti tiflis olan, kafkasya da ikamet eden ülkedir. ülkenin ekonomik durumlarını örtbas etmek amacıyla bu ayrılıkçı bölgelerde sanki aksine sonuç çıkacakmış gibi referandum yapan ve sonucu başbakana kapak olan bir başbakana da sahiptir.
Rusya'ya ters giden, rus askerlerini topraklarından kovan el kadar ülke, türkiye ile ilişkilerini çok yönlü olarak geliştirmektedir, bunu da abd istiyor diye yapıyor galiba..

bush: tayyip bizim ufaklığa sahip çık, ezdirme ruslara..

Tayyip:ne demek kardeş..
Askeri tatbikatlarla askerlerine savasmayi ve savas taktikleri ogrettigimiz ulke.
2007 eurovision'da gürcistan'ın sopho adlı solistlerinin söylediği portishead, björk tadındaki visionary dream adlı parçaları müthiştir. kenan doğulu'nun ilk 10'a girmesine ne kadar sevindiysem gürcistan'ın bu parçalarının hakkının yenip ilk 10'a girememesine o kadar üzüldüm. sezarın hakkı sezara verilmedi malesef.

buyurun, dinleyin lütfen:
(#http://www.youtube.com/watch?v=EEx5mqK1vF4)
amerika'da bir eyalet.*
yanlış olmasın ama 35 harflik bir alfabeye sahip bir dilin konuşulduğu ülke. bayrakları önceden daha farklıydı, son bir kaç senedir beyaz zemin üzerine kırmızı haç ve haçın oluşturduğu 4 parçada birer işaretten oluşan bir bayrağa sahipler.
meşhur gül devrimleriyle daha bir amerikan mandası olan ülke!
ingilizcesi georgia olan ülke.
türkiye ile son derece iyi ilişkilere sahip ülke. (bkz: bakü tiflis ceyhan petrol boru hattı)
(bkz: patara samotxe)

dağıyla taşıyla havasıyla suyuyla insanları mutlu kılmak için yaratılmış bir coğrafyanın siyasi ve sosyal nedenlerden ötürü mutsuz insanlarla dolu olduğu bir ülkedir gürcistan.

bütün ekonomik faaliyetlerini rusya türkiye ve iranla gerçekleştiren dünyadaki her ülke gibi amerikan emperyalizminden her alanda nasiplenmiş ekonomisi çok berbat ama gençleri entelektüel açıdan gayet donanımlı kafkas ülkesi.

osetya ve abhazya neredeyse hergün sıcak çatışmaların yaşandığı sorunlu bölgeleridir.aslen türkiyeli bir çerkez olan hanefi aslan komutasındaki gerilla birlikleri rusların silah ve mühimmat desteğiyle 1992'de gürcü ordusuna ağır kayıplar verdirmiştir.

artvin doğumlu olanlar elini kolunu sallaya sallaya sadece kimliklerini gösterip girebilirler.

tahmini 100 dolar gibi bir parayla 10 gün krallar gibi bir eliniz yağda bir eliniz balda tatilinizi geçirebilirsiniz.

5 yaşında 35.000 kilometrede bir opel vectrayı 4.000 dolara satın alabilirsiniz.ancak arabayı türkiyede asla satamazsınız yılda 2 kere gürcistana o arabayla giriş çıkış yapma mecburiyetiniz var.

iklimi doğu karadenize benzer.her an yağmur yağacakmış gibi bir hava vardır.

kızları çok güzeldir.

gürcüce 35 harfli çok kompleks bir dildir.türkiyede doğup büyümüş anadili gürcüce olan birisine bile gürcistandaki gürcüce çok yabancıdır.batumun merkezindeki 1-2 cadde haricinde adam gibi ingilizce tabela olmadığı için kaybolmanız muhtemeldir.
an itibariyle rusya'nın savaş açtığı zor durumda kalmış devlettir. Allah rusya'nın belasını versindir.

(bkz: o rus bu çocukları)
kendi topraklarının bütünlüğünü korumaya çalışırken emperyalist rusya'nın saldırısına uğrayan ülke.

(bkz: abd)

(bkz: rusya)

(bkz: yok farkınız birbirinizden)
redneck'lerin amerikan eyaleti olan georgia'yla karıştırdıkları ve rusyanın amerikaya saldırdığını düşünüp av tüfekleriyle kafileler halinde georgia eyaletinin yolunu tuttukları söylentileri çıkmış olan* amerikan güdümündeki ülke. devlerin yeni oyun sahası olacağa benzer.
güney osetya'da soykırım yapmaya kalkışınca boyunun ölçüsünü fena halde almış faşist ülke.
güney osetya'da kendine ait toprakların elinden gitmemesi için mücadele verirken rusya tarafından engellenmiş ülke. yarın öbürgün birileri "biz kürdistan'ı kurduk lan gelin de bozun sıkıysa" deyince yaptığımız müdaheleleri birileri engellerse biz de "soykırımcı,faşist" ülke olacak mıyız merak konusu.
vatandaşlarının %80'inin soyadının Tavidashvili veya ashvili ile biten soyadlar olduğu Rus Amerikan kırması kuzeydoğu komşumuz ülke.
vatandaşlarının %80'inin soyadının "shvili" ile bitmesinin sebebi; "shvili" kelimesinin gürcüce "oğlu" anlamına gelmesinden kaynaklandığı ülke.

örneğin "saakashvili"; "saaka-oğlu" anlamına gelmektedir. bizdeki karamanoğlu vs. gibi.

devlet başkanının soyadındaki "saaka" da gürcücesi "Sak'art'velo" olan Gürcistan isminden geliyor olabilir.
Gürcüoğlu gibi sanırsam.*
yıllarca etliye sütlüye karışmamış bir ülkeyken rusya gibi bir devletle arasında savaş patlamasıyla beni çok şaşırtmış ülkedir.
rte'nin memleketi.
savaşa giren 2. komşumuzdur. rusya'nın zulmünden kurtulmak için amerikaya sığınması putini çileden çıkarmıştı. rusya bari batılaşacaksın bunu diğer sscb ayrılanları gibi kendince yap beni abd ile karşı karşıya getirme demişti. gelgörki ülkemizin menfaatlerinin olduğu ikinci komşumuzda savaşa girdi. allah sonumuzu hayretsin.
abd usagi bir basbakana sahip ülke. * sen gidip osetya' ya saldıracaksın, ardından toprak bütünlüğüm korunsun diye ortalığı velveleye vereceksin.
adamın götünden kan alırlar saakasvili kaan.
Ayrıca annesi (Prof. Dr. Guili Alasani) bir türkolog olan devlet başkanına (Mihail Saakaşvili) sahip olan ülke.
balık baştan kokarmış, önce liderleri daha sonra -haberlere göre- birlikleri taşı topu bırakıp geri çekilmişler. zaten rusler bayraklarıyla geniş geniş gori'den bilmem kaç kilometre taşı içeriye girmişler bile. tamam savaştır, kazanırsın kaybedersin filan neyse de, kaçmak ne yahu. ırak gibi tırt ülkelerdenmiş, anlamış olduk. keşke daha mantıklı adımlar atsalarmış. he bunu söylerken kesinlikle son aldığı kararları eleştirmiyorum veya sorgulamıyorum. sadece kendimize biçiyorum olayları. kurtuluş savaşından alıp kendimi atatürk'ün askerlerinin yerine koyuyorum. oradan da alıp anaların savaştığı sürgü cephelerine gidiyorum da iyisiyle kötüsüyle maşallahımız var be dostlar.
herşey bittikten sonra abd'nin ekonomik yardım yapacağını açıkladığı ülke. gürcüler savaşı kazanmış kadar sevinmişlerdir.
haksız bir saldırı karşısında dersini almış ülkedir. abd ye güvenip g.tü kalkan ülkelerden biridir. sen kimsin ki koca rusya ya kafa tutarsın, küçücük bölgeye girer boy gösterisi yaparsın, çekil topraklarına ve haddini bil...*