bugün

içerken yanında bandana ya da toka bulundurmalıdır. yoksa dağılan saçı-başı yanar.
nefes alamayan insandır..
şöyle bir insandır:

http://www.naimcakar.com/wp-content/sigara31.jpg
oksijen yerine korbonmonoksitle yaşayabilen insandır.
allah'ın kendisine vermiş olduğu emaneti hor kullanmış, çevresindekilere ve ailesine çok zararlar vermiş olan insandır.
- gavurların bu tip insanlara bir lafı vardır.
- neymiş o ?
- chain smoker.

kelime çevirisi olarak zincir içici, anlam çevirisi olarak bir sigarası biter bitmez diğerini yakan anlamına gelir. başka bir deyişle, bu tip insanlara "sigara tiryakisi" denir.
öpüşmesi pek´hoş olmayacak insandır. örneğin ,
hanım ablamız yengemiz canımız ciğerimiz (haycc)
günde dört paket sigara içicisi kahrolası canı cahenneme lanet olası pislik manyak insan ( gdpsikcclopmi )

haycc - seni seviyorùm haydar ( karşı komşum haydar amca aklıma geldi bir an lan hep balkonda sigara içer bütün haydarlardan özür diliyorum gücenmeyin lan gelin öpüşiyim sizinle valla bakın taşşaklarınızı yaliym )
gdpsikcclopmi - ben de seni seviyorum .. öpüşme efekti hmmss mfsss muck muck ve ilerisi için (bkz: fuck) ( allah belanı versin lan dişlerin güneşlerden , sidiğimden , sarışınların pipilerinden bile sarı lan )
haycc-öpüşme efekti hmmss öhhhm öhöööm ananı bacını yedi ceddini gelmişini geçmişini testinden su içmişini haydar. al şu dişfırçasını haydar. kime söylüyorum haydar. dur haydar. hmmss mfss muck muck ve f.ck.
eğer bu insan 20 yaşının altındaysa muhtemelen otuzlarında çükü kalkmayacak, bol bol ereksiyon problemleri yaşayacaktır.

eğer bu kişi orta yaş diye adlandırılan gruba dahil ise, muhtemelen 10 ile 15 sene sonra kalp krizi suretiyle bileti kesilecektir.
günde yarım kilo balgam çıkardığını sanan insandır.
başbakanının adının ilk harfleri r.t.e. , cumhurbaşkanının ilk harfleri a.g. , umut bağladığı partinin liderinin baş harfleri d.b. olan insandır.
günde 4 paket sigara içen insan, sigarayı bıraksada sigara onu bırakmaz ve içmek için içen insandır..
allahdan tek dileği ölmek olan insandır.
ciğerine tecavüz eden insan.
sigarayı bırakması halinde ölmesi muhtemel insandır. zira 4 paketlik tiryakilik boyutundaki bir içicinin sigara kariyeri uzundur ve bu bağımlılığa veda etmesi onun sonu olur. azaltırsa yan etkisi olur mu bilmiyorum ama bırakırsa öleceğine eminim.
(bkz: yaş 35 yolun yarısı) diyemiyecek olan insandır.
(bkz: zombi)
(bkz: dostum insan demişsin ama bu fabrika bacası)
günde 16 saat ayakta kaldığını varsayarsak her 12 dakikada 1 tane sigara yakan insandır. sürekli tüten baca desek belki de daha doğru olur. öldüğünde ciğerlerinin incelenip insanlara gösterilmesinde fayda vardır, tabii eğer ortada bir ciğer kalmışsa.
cigerleri nargile közüne dönmüş insandır, içinde bir duman kütlesiyle yaşar.
(bkz: ufukta ölüm var)
eğer viceroy ve bunun gibi sigaraların içicisi değilse yancısı olmak istediğim insandır.
4 x 20 = 80 dal sigara içen insandır.
sevenlerinin iyi davranması gereken yazardır. **
ileriki yaşlarda akciğer kanserinin şu nimetlerinden faydalanacak olan insandır;
- kronik solunum yetmezliği
- koah
- akciğer malign neoplazmı
- yatak yarası
- ağız ve burun yaraları
- delirium
- şizofreni
- sürekli yatalak kalma hali
- yemeden içmeden kesilme
- kemopterapinin o birbirinden güzel! yan etkileri; kusma, halsizlik, çişe ve kakaya çıkamama, iştahın sıfıra inmesi, inanılmaz kas ağrıları vs vs.
- en ağır ağrı kesicilerin ancak bir kısmına engel olabildikleri kemik ağrıları
- kırmızı ve yeşil reçeteli ilaçlar olmadan hayata devam edememek (geri kalan kısa ömüre yani)
- bu ağrı kesicilerin morfin bazlı olması nedeniyle meydana gelen keşlik ve keşliğin etkileri (algıda bozukluk, beyinsel aktivitelerin azalması)
- sürekli olarak oksijen konsantratörüne (solunum cihazı) bağlı kalmak.
- tümörün büyüyüp de yumruk büyüklüğünde vücutta kabarıklık meydana getirmesi.
- bir gün aniden yoğun bakıma kaldırılmak ve bu hastalığın en çarpıcı göstergesi olan vücut ağırlığının neredeyse yarısını kayetmiş bi halde hayata veda etmek

şimdilik aklıma gelen bunlar ama biliniz ki daha da gider bu.

not: bunların hiçbirisi uydurma olmayıp hepsi de çok yakın zamanda gözlenmiştir.
(bkz: müessesemizde sigara içmek yasaktır)
bir bayanın öpüşmek için tercih etmeyeceği insandır kendisi.