bugün

entry'ler (1220)

reign supreme

dying fetus'ın şahsi kanaatimce destroy the opposition'dan sonra çıkardığı en iyi albüm.

haken

aquarius albümleriyle gönlümde taht kurmuş olan grup. 2011'de çıkan visions albümleriyle ise progresif metalin yeni kralları olduklarını aleme ilân etmişlerdir. Bayılıyorum.

double penetration

Bu eylemle ilgili bir de atasözümüz vardır: "double bile dengi dengine penetration"

sahada kürt bayrağı sallayabilecek miyim

toplasanız mantıklı tek bir cümlenin dahi çıkmayacağı, sözlüğün yaş ortalamasının 15 olduğuna kanaat getirdiğim başlık. lys'den yeni çıkmış ergen, kinayeli kelime oyunu yapmaya çalışırsa ancak bu kadar olur. sözde duyarlılığını küfrederek sergilemek de fikir acizliğinden başka bir şey değildir.

marmara üniversitesi

özetle şöyle bir okuldur.

tiyatro özelleşmez özerkleşir

Haluk Bilginer, "tiyatrolar özelleştirilsin." dememiştir hiçbir zaman. Sadece Devlet ve şehir tiyatrolarının kapatılması gerektiğini söylemiştir. başından beri "özerkleştirmeyi" savunmuştur. haklıdır da. önce bir okuduğumuzu anlayalım.

tiyatroların özelleştirilmesi

şöyle bir bakış açısı da mevcut. önce okumak, sonra bir kez daha düşünmek lazım. bu olayın akp'nin gerici politikasıyla bir ilgisi yok. çok dar pencerelerden bakmayın. sürü psikolojisine kapılmayın.

monsieur verdoux

imdb'ye göre, orson welles'in bir fikrinden yola çıkarak charlie chaplin tarafından senaryolaştırılmış, yönetilmiş ve başrolü oynanmış başarılı bir filmdir. şahsi fikrim, imdb'nin top 250 listesinde yer alması gerektiği yönünde.

borknagar

urd albümleri dün itibariyle internete düşmüştür. şu anda dinlemekteyim. ics vortex'in de bu albümde yer aldığını belirteyim.

doom metal

metalin her türünde olduğu gibi kaliteli müzik yapan grupların olduğu bir tür. misal, bir novembers doom bence başarılıdır. saf doom'dan çok, death metal ile iç içe olanı daha bir damar gelir bana. bir de stoner ve atmosferik sludge türleriyle harmanlandığında da iyi sonuçlar verebiliyor. yeni nesil gruplardan çok var öyle.

- hacı bize ordan 1.5 doom çek. acısı bol olsun.
+ acımız büyük abi. hemen geliyor.

broad appeal

Dünyanın en iyi sprint atan atlarından biri. üstelik dişidir.* hani bayağı bir at izlemişliğim vardır; secretariat, seabiscuit, bold pilot, mirhat, turbo vs. ama bu bambaşka. izleyenleri strese sokmak için kasten gerilerden geliyor sanırım.

http://www.youtube.com/watch?v=RA1yxdvW5t0
http://www.youtube.com/watch?v=v-H6bvaUgo4
http://www.youtube.com/watch?v=sgY40bYWQms

kükürtdioksit

kimi gıdalarda koruyucu katkı maddesi olarak kullanılan, asit yağmurlarına sebep olan zararlı bir gaz. koruyucu olarak kullanılmasındaki amaç, -zannediyorum ki- ortamdaki oksijeni uzaklaştırıp gıdanın hava almasını önlemek, dolayısıyla da gıdanın daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağlamaktır.

müsli

piyasadaki buğday ve mısır gevrekleriyle kıyaslanmaması gereken, faydalı karışım. nestle'nin tropikal meyveli müslisini örnek olarak verebilirim. nestle nesfit'e oranla çok daha faydalıdır. bir kere içinde glikoz şurubu bulunmaması ve doğal olması artısı. çok fazla yenilse bile ağızda acımsı bir tat bırakmıyor diğer ıvır zıvırlar gibi. sindirim sistemini düzenlediği de bilinen bir gerçek.

ben ise zayıflama amacıyla tüketmiyorum. çayın yanında çerez niyetine yiyorum. günde 1 paket bitiriyorum mk, bağımlısı oldum.

tadelle

bana göre şu an piyasadaki en kaliteli çikolata markasıdır. sanset gıda tarafından üretilmektedir. son zamanlarda bir patladı, pir patladı. yeni bir yapılanmaya gitmiş olacaklar ki, son 2 senedir şimdiye dek hiç ulaşamadıkları kaliteye ulaştılar.

bir de king size'ı var ki, midemi bozmak pahasına eve stok yaptım. tad'ından yenmez tad'elle. (sanırsın tadelle'de çalışıyorum.)

görece pahalı olmasının sebebi ise, en kaliteli kakaonun özel olarak ithal edilmesiymiş.

cengiz bozkurt

(bkz: #14708070) nolu entryde bahsettiğim üzere, orphaned land konseri'nde görünüp zat-ı hâlimi epey şaşırtmıştır. aklım çıktı sandım bir an. çekingenliğimden ötürü yanaşamadım ama 2. kez görseydim gidip "bakkalsın sen bakkal, ne işin var metal konserinde?" diyip bıyıklarından tutacak; kafasını iki yana sallayacaktım.

bir de şöyle bir şey var: sözlüklerde yaptığım araştırmaya göre, erdal bakkal başlığında sayfalarca entry varken; cengiz bozkurt başlığına nispeten çok daha az entry girilmiştir. o artık halkın erdal bakkal'ıdır. biz onu öyle seviyoruz.

25 şubat 2012 orphaned land istanbul konseri

ayakta durmaktan bitap düştüğüm konser olmuştur. nasılsa tanıdık birilerini görürüm umuduyla gittim, sap gibi tek başıma izleyip döndüm. bu 3. orphaned land konserimdi. pek tadım yoktu aslında, yine de güzel konserdi. alt grup bilocate'in performansı da gerçekten iyiydi.

o değil de konserin asıl bombasına geliyorum; erdal bakkal'ı gördüm lan. bildiğimiz erdal bakkal. * 2. kez görseydim fotoğraf falan çekilecektim ama sonra hiç göremedim. yine de dev şaşırdım. metal dinliyorsa, kendisini 2 kat daha sevdim.

gerilla pazarlama

hayal gücünden beslenir. hayal gücü ne kadar geniş olursa, gerilla pazarlama yöntemlerinin uygulama alanı da o kadar genişler. mevzuya uzak olanlar için belki ilginç gelecek ama zekice planlandığı takdirde mizahi yönü kuvvetli olan örnekler de ortaya çıkabilir. ya da bazı yaratıcı fikirlerle herhangi bir sosyal sorumluluk projesi şeklinde de karşımıza çıkabilir.

şu siteden güzel örneklerine rastlayabiliriz.

görsel

görsel

avea

müşteri hizmetleri dandik olan, hâlâ gelişmekte olduğundan turkcell'in tırnağı dahi olamayan, kullanmaktan pişman olduğum operatör. gerçi 2 yılı geçti avea'yı bırakalı. yine de içimde kalmasın, yazayım dedim. bir aralar turkcell'e göre her tarifeye uygun kampanyaları olduğundan bayağı iş yaptılar. sonra turkcell'in de aklı başına gelmiş olacak ki onlar da değiştiler. tabii çelik de değişti.

sizi çok önemsiyoruz imajı vermeye çalışan fakat hiç de göründüğü gibi olmayan, zırt pırt arayıp rahatsız eden sözde müşteri hizmetlerine sahiplerdir. sözde diyorum çünkü hatalı oldukları hâlde gerekeni yapmamak için kırk takla atarlar. klasik "gerilla pazarlama"nın ekmeğini yemeye çalışıyorlar, ama iş uygulamaya geldiğinde sınıfta kalıyorlar.

gerilla pazarlamayı da beceremiyorlar aslında. tek yaptıkları rakiplerini aşağılamak. yaratıcı değil, komik değil. ben gülmüyorum.

adnan oktar

videolarını bu kadar şaşırarak izlediğim başka bir insan daha yok. her seferinde yüzümde anlamsız bir ifade beliriyor. ne kızabiliyorum ne de gülebiliyorum. çok acayip ya, cidden çok acayip. ateşe vereceğim bütün felsefe kitaplarımı.

mehmet topal

stoke city'ye attığı gol, arif erdem'in manchester united'a attığı golü hatırlatmıştır. cidden enfes bir gol atmış. gurur duyulası.