bugün

astigmat ve miyop olduğum için artık kullandığım eşya. güneşe alerjim olduğu için kolormatik gözlük takıyorum.
Ayrıca, gözlükle bile güzelim. Bu kadar güzel olmak ve her şeyin yakışması mümkün olmamalı..
daha 21 yaşında genç bir çıtırım (100 yaşım olsa yine öyle olurum. muahh) be. ne yaşlanması, odun dede.
sürekli kullanıldığı takdirde bedenin bir uvzu haline dönüşen, göz kusuruna sahip olmama rağmen kullanmamakta ısrarcı bir tutum sergilediğim aksesuardır. zira gözlük gibi bir maddeye alışıp zamanla bağımlısı haline gelmek, onsuz göremediğimi düşünecek olmak beni korkutuyor. ikisini de kendime yakıştırmadığım, biri babanemden kalma diğeri ise aynısının kemik çerçevelisini bulma çabamın ürünü olan iki adet gözlüğüm var. aynı şekilde çok sevdiğim deri gözlük kabım da babaneme ait:

görsel
(bkz: miyop)
9 yıldır kabullenemediğim hayati araç. yorgunluktan dünyayı piksel piksel gördüğüm şu günlerde kendisini kullanmaya alışmak için elimden geleni yapıyorum. seni yeneceğim ulan!

edit: şimdi saydım da dokuz olmamış. daha sekiz.
göz kusurları olanların numaralı versiyonlarını taktığı,kimilerine acayip yakışan aksesuar ve ihtiyaç.

bir de şu var ;

(bkz: dort goz)
en çok kaybolan nesnelerden biri.üstüne bişi taksalar da bip bip ötse yerini belli etse ya da ne bileyim kaybolmayan gözlük olsa.ne hoş olurdu hayat ne kadar kolaylaşırdı.
ilkokul beşinci sınıftan beri sürekli taktığım, altı numara miyop olan gözlerimin daha iyi görmesini sağlayan araçtır.

o kadar körüm ki gözlüğü koyduğum yeri unutunca el yordamıyla bulana kadar on beş dakika geçiyor.
Yaşlanmış da olabilirsin minnak.
(bkz: sözlük) *
yaklaşık 11 yıldır kullandığım organım.
Zorunlu takana yük, aksesuar olarak takana keyif, denilesi.
seçimi çok zor olan bir şeydir. yüz tipine göre gözlük seçme konusunda tam bir haftadır kafayı yiyorum. uygun gözlüğü bulmam konusunda tavsiyesi olan arkadaşlar var mısır merak ediyorum.
kimi gözlük kullanıp da sonradan lense geçince bir garip duran kişilerdenseniz lütfen bırakmayınız gözleriniz düzelse bile.
Dün avm de kaybettim bi tane, zaten istemeye istemeye gittiğim yer. Ne zaman gitsem başıma iş geliyor.
1.75 -2.00 astigmatım ve 0.50 miyopum için kullandığım aksesuar.
(Gözüm bozuk diye sözlük çirkinleri yanaşmasın, kaliteli yalnızlığımı hicbirşeye değişmem.)
güneş gözlüğü değil de numaralı daimi bir gözlük olması halinde insanın canını pek bir sıkan nesne.zira buna alışmak çok zordur.kırılmasın die koruyup kollamak,camlarını silmek falan derken insanın başına yeni yeni işler çıkarır.olduk olmadık yerde buğulanmaları ise bambaşka bir konudur.'lens kullan o zaman kardeşim' şeklindeki çıkışlar yersizdir çünkü kimilerimiz o kadar hijyenik olmayabilir.