bugün

şahin ve doğan marka otomobillerin, bok rengi takım elbisegiyenlerin, molozların ve insanlıktan yoksun olduğu bağdat 'tan belli olan şahısların neden olduğu kirlilik çeşidi...
televizyonu da ele geçirmi$ bir asalak türü. zaten hep orda mıydı? - evet!

sakin olmak istedim dün ak$am.
makine'nin yeni sezon ilk programını beklerken daha felaketler ba$ladı: star'da armağan çağlayan denen popüler kültür dı$kısının son ütücü ismindeki pert programına katılmı$ ajdar denen gudik "$ahs-i et" hemen sinir tellerimle ip atlamaya ba$ladı. sakin olmak istediğimden bula$madım daha fazla ve hemen deği$tirdim.
ajdar, " beni izlemek istemiyorsanız deği$tirirsiniz ba$ka kanal izlersiniz!" dediği için yaptım bunu.. ( yok lan manyak mısın o yüzden yapar mıyım? ) neyse; yava$ yava$ makine'ye hazırlıyordum kendimi. bir bira açtım kafamı yıkadıktan sonra, oturdum iskemleye bi güzel takılıyorum. yeni paketten ilk sigarayı çıkarırken yine mikro orgazmın doruklarında gezinmi$im zaten; $eker gibi gidecek bir gece için telefonu da kapamı$ım, gözlerimde hafif hafif uyku izleri var ama ayakta kalmaya çalı$ıyorum.

makine ba$lıyor ve okan bayülgen yine salak suluk hareketlerle çevreye cool adam imajı yaratmaya çalı$ıyor, "bizi çok özlediniz di mi; geçen hafta da kandırdık sizi programı yapmadık nasıl ama süper yapmı$ız di mi; süperiz zaten biz, aziz kedi süper, rah$an süper falan.." dermi$cesine sırıtıyordu ve beni yine uyuz ediyordu ama ben kendime verdiğim sözden ötürü sakin kalacaktım. bu yüzden bir bira daha açma vaktinin geldiğini dü$ünüp mini buzdolabıma yöneldim. konukların isimleri sayıldığı ân'a dek gece akide $ekeri gibiydi. sonra ne oldu : geceme hap attılar ibneler. safiye ile faik sabahlar $enlik diye bir rezillik varmı$ bizim ekranlarda, yeni öğrendim. o nasıl bir adamdır ki önüne gelene "bacım, garda$ım" demeyi içtenlikle bütünle$tirerek cehaletini gölgelemeye çalı$ır? nasıl bir insan lümpenliğini redingotlarla yamamayı er ki$ilik sayar; anlamadım. yıldo'nun pis sırıtı$ı, asuman krause'nin bas bas bağıran çirkinliği, nez'in sweet dreams gibi güzide bir parçayı tikkylere uyarlaması ve bunu eurythmics'den izin almadan yapması, hakkı devrim gibi bir adamın o masalarda harcanıyor olması vs.. gibi binlerce absürdlüğü beynimde topladım ve okan bayülgen'in iyice dü$en seviyesi ile çarptım. sonuç, $a$ırtıcıydı : artık televizyon izlemeyecektim!

program bitti ve kafamı yastığa koydum. sinirlenmi$tim biraz, biraz kıl olmu$tum ama yine de sükunetimden ödün vermedim. tek bardak kırmadım, tanımadığım bir numarayı çevirip kar$ıdaki sese küfretmedim, birayı bir kez dahi höpürdetmedim. sonra birden üst kattaki cıvık karıların kahkahaları ile irkildim. artık sakin olamazdım. $imdi size sorarım : normal bir kahkahanın desibeli nedir? betonu delebilir mi? kahkaha değil gama ı$ını mübarek.. hep faik'in yüzünden.

neyse.. kumandayı silah $eklinde tutup "on" tu$una bastım. adam gibi bir $arkı çıkmadı. my dying bride'dan for my fallen angel'ı dinleyerek uyudum.

sabahında ( bu sabah ) televizyonda, ahu tuğba'nın pe$inden ko$an üç salak, üç salağı pe$inden ko$turan ba$ka bir salak, dört salağı haber yapan birkaç salak ve bunları izleyen milyonlarca salak gördüm.

ölmek istedim. ölemedim.
eğer ki başlıkla ilgili örnek vermek gerekiyor ise sözlüğümüzün google reklamlarıdır.
(bkz: Ajdar anik)
(bkz: lerzan mutlu)
(bkz: ajdar)
(bkz: bülent ersoy)
mini etek giymiş aşırı şişman kadınlardır mesela. kiloyla derdim yok, ama herkes kendine göre giyinmeli degil mi?
(bkz: türban)
kaşları siyah saçları sarı olan kızlardır. hele bir de dip boyası gelmişse...
içinde kadın olmayan ortam.