bugün

bir dönemim ak saçlı prensi , bir dönemin kafadan koparanı, bir dönemim en kıl men'i...şimdiler de koyu tasavvufçu *. 90'lı yılların başındaki türk televizyonlarının en aykırı kişilği.
beyaz saçlı prens diye anılan kazonova.
Rüzgarda saçlarını simetrik bir biçimde sallayabilen tek robin hood.
"Ne hah hah hah" ve "kafadan kopardı" replikleriyle bizi güldüren ve anlattığı hikaylerle alem ötesi bi adam olduğunu düşündüğüm GS'li showman.*
cine 5 de yayınlanan uçuk öğretim fakültesi programına konuk olan, oy anam bu adama bi haller olmuş pek bi durulmuş bu dedirten kafadan koparıcı.
"sex bric gibidir iyi bir partneriniz yoksa iyi bir eliniz olmak zorunda" sözünün sahibi.kahkahasıyla kahkaha attıran yüce insan.
70 li yıllarda galatasaray formasıyla top koşturmuştur.
sen o kadar top koştur,kafa kopar,en kıl men ol sonra da allah aşkıyla dol!şaşılacak iş.
beyaz show da bir türlü istediğim kocayı bulamıyorum diyen esra balamir e şöyle bir bakıp sana rocco* lazım diyerek beni gecenin bir yarısı koltuktan düşürmüş şahane insan.
Yıllardır kendisini ecnebi zannettiğim, ancak Boğaziçi üniversitesi önündeki camide birçok kez gördükten sonra hakkındaki düşüncelerimi yeniden gözden geçirdiğim, geçen ay Rumelihisarüstü'ndeki Bim marketinden alışveriş yaparken tanıstıgım, asıl adının muzaffer oldugunu ögrendiğim neşeli şahsiyet.
(bkz: gereksiz ünlüler)
programından gerçek bir dialog...

- yatirdin mi kocani...
- evet evet... haha yatiyo...
- sana gozlerimi oynatayim bi hemen...
- yıldocum bir parça istiyorum tarkan dan
- neeee arkandan mı? o zaman dön bebeğim.. nee hahahahaha
televizyonların daha yeni yeni geldiği dönemlerde, her türlü sulu zırtlak esprileriyle, şu anın ''em bomba''sı benim diye geçinen showman'lere bile giydirecek kapasitede laf sokma kabiliyetine sahipken, son zamanlarında da, bedensel rtük'ünün devreye girdiğini düşündüğüm, aynı zamanda futbolcu ve de voleybolcu olan, asıl adının da ahmet yıldırım benayyat olduğu 1945 doğumlu acayip kişilik..
son dönemde dine yönelmis oldugunu tahmin ettigim sahis.
90'lı yılların fenomeni, gerçekten iyi bir televizyoncu ve ayar üstadıdır. laf soktuğu bir adam 2 gün gelemez kendine.
(bkz: kocani yatirdin mi)
(bkz: kafadan kopartalim)
inanılmaz bir kariyeri varmış. 1962 400 metre engelli rekoru sahibi.Voleybol ve futbol oynamış. Galatasarayın 70 - 72 arasındaki bir şampiyonlugunda kadroda forvet olarak görev almış kişi. *

Asıl adı Ahmet Yıldırım Benayyat'tır. Yıldo, Konya'nın Ereğli ilçesinde doğmuştur. Ömer Reşit adında bir abisi, 1983 doğumlu Alihan adında bir oğlu vardır.

Öğrenim hayatı babasının mesleği dolayısı ile Anadolu'nun değişik şehirlerinde geçmiştir.1965'te Ankara Cumhuriyet Lisesi'nde voleybol oynarken Boluspor'a futbolcu olarak transfer olduğu için Bolu Lisesinde lise eğitimini tamamlamıştır.Daha sonra 1973 te Üniversite eğitimini istanbul Şişli iktisatta tamamlamıştır.

Spor Yaşamı :

Spor yaşamında 1962'de gençler Türkiye 400 metre engelli rekorunu kırarak adını duyurmuştur. 1965'te lisede voleybol oynarken Boluspor'a futbolcu olarak transfer olmuştur. 1967'de futbol oynarken tekrar voleybola dönen Yıldo Galatasaray voleybol takımında oynamıştır. Yıldo lakabı ilk defa arkadaşı Milli voleybolcu Yavuz Işılay tarafından Galatasaray Voleybol'da oynarken takılmıştır. Daha sonra yeniden futbola dönen Yıldo, Galatasaray, istanbulspor, Sarıyer Spor Kulübü, Şekerspor ve Gaziantepspor'da futbol oynamıştır.

iş ve Televizyon Hayatı:

Futbolun ardından plastik torba ticareti yapan Yıldo,80'lerde Türkiye'de yeni yeni gelişen plastik torba sektörünün öncülerinden biri olmuştur. 1993'te davranışları ve kişiliği ile dikkatleri çeken Yıldo, Star TV ile televizyon dünyasına girmiştir. Burada Süper Turnike'yi sunmuştur. Yıldo,daha sonra Star TV ve Kral TV'de gece programları yapmaya başlamıştır. Böylece Türkiye ilk gece showmen'i ile tanışmıştır.Bu programlarda kitlelerin ilgisini çeken Yıldo Türkçeye "kafadan koparma" deyimini sokmuştur.

Yıldo aynı zamanda çeşitli dizilerde oyunculuk yapmıştır. Ayrıca Hemşo ve Dansöz filmlerinde oynamıştır. Aşk hayatı ile de magazin gündeminde yer almış olan Yıldo birden fazla evlilik yapmıştır.

Şu anda çeşitli televizyon programlarına konuk olan Yıldo uzun süredir program yapmamaktadır.
2004 yılında habertürk kanalında ki spor meydanı programına katılan komik insan. türkiye'nin en renkli simalarından biri.

kendisi programda izleyenlere şu görüntüleri vermiştir;

(#1858144)
(bkz: kıldo)
serbest çağrışım; (bkz: dildo)
"Siz eskiden futbolcuymuşsunuz." şeklindeki söze: "Evet ben duran toplara iyi vururdum." diye yanıt vermiştir.
hassiktir, xargn tespit etti; eski galatasaraylıymış.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Y%C4%B1ldo
hacı olduktan sonra tövbekar olan showman.
yeniden televizyon programı yapması ve bizleri neşelendirmesi gereken üstad.
bi ara tatlıses fm'deki programında canlı yayında "londra'da metro patladı, bizim metroseksüeller öldü ahhahaha" dediği için tatlıses fm'den kovulduğu söylenen kişi.