bugün

yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
fenerbahçe'yi hala ezik olarak nitelendirebilen garip yazar. ne diyelim umarız sözlük biraz yararlı olur. hoş gelmiş.
dos tabanlı eski bir oyun.
bir maymun vardı, muz falan atardın sevinirdi.

sözlükte de yazar olarak vardır bir tane gorilla. bu fenerliler'in topunu yakacaksın gibi bir düşüncesi vardır. merak ediyorum acaba yakmak nasıl oluyor biliyor mu? mesela en temelinden meşale yanığı nedir biliyor mu? galatasaray tribününden 25 senelik dostlarım var, daha hiçbirinden bu ayarda laf duymadım.

kısaca sözlükte yazar olanında bir atar gider yapma merakı vardır. ha tribün dönüşümünün pek çok sürecinden geçmiş birisi olarak kendi adıma şunu söyleyebilirim,

allah kimseyi yakmasın, kimseye yanık acısı göstermesin.

(bkz: #3272845)
(bkz: gerilla)
(bkz: gorillaz)
ustu fazlaca acikta kalmis, kucuklugunde duzenli periyotlarla malkocoglu serisini tekrar tekrar izlemis yazar.

yakiyor, yikiyor, durdurulamiyor. butun fenerlileri de yakmak gibi fantazileri varmis okudugumuz kadariyla. cesar'a fazla ozenmemesini diliyorum. yoksa brutus'u olmaya gonullu birileri mevcut hal-i hazirda..
(bkz: beşinci nesil silik)
bir fenerli olarak galatasarayı sevmesem de saygı duyduğumu hatırlatan yazar.

ulan bizim mahallede çocuklar vardı. onları oynatmazdık maçlarda. sırf bu sebepten dolayı ziyadesi ile kötü sözler duymuştuk kenardan. ''inşallah topunuz patlar'' kabilinden. aynen o çocukları hatırladım zat-ı muhteremin entysinde.

ne iş yaparsın evladım sen? kimi yakıyorsun? hayatında kaç defa çakmak aldın eline? kaç yaşındasın a teyzemin kızı? nedir oğlum bu kin, nefret potansiyeli? e hadi hepimiz bir araya gelelim de yak bizi öyleyse ? o zaman en büyük cimbombom deyip avuçlarını birbirine mi sürteceksin? bize en evvel şunu öğrettiler. zeki olacaksın, çevik olacaksın, ahlaklı olacaksın. anladın mı evladım? isteyen istediği işi yapsın ama sen saygıyı yitirme. yoksa fena bozulursun haberin olsun.
bir cimbomlu varmış burada gören oldumu? eline aldığı kibritle fenerlileri yakacakmış çocuk aklıyla. sonra rüzgar esmiş kibrit üstüne düşmüş. kendi yanmış garip. elenmiş bir kupadan sinirlenmiş. gelmiş sözlükteki fenerlileri yakmaya. o kibriti alırlar, ellerine mum verirler, çayda çıra oynatırlar adama hey gidi hey.
siyahi vatandaşları aşağılamak için kullanılan sıfatların bir başka örneği.
pkk'nın dağ hayvanlarından her birine gerilen ad.
Bruno Mars'ın unorthodox jukebox albümündeki taş parçalardan biridir.
ingilizce'de goril anlamına gelen kelime. aynı zamanda metallica bas gitaristi olan Robert Trujillo'nun grup içerisindeki lakabıdır. sade metallica üyeleri değil, herkes kendisini gorile benzetir. hatta robert bunu kabul edip, stüdyoda goril taklitleri yapar.
bebek öldüren sürünün adlandırılmasıdır.
bruno mars'ın alışkanlık yapan süper ötesi şarkısı.
Bruno Mars'ın, bir kadınla sevişmesini gorillerin sevişmesine benzettiği şarkısıdır.
ülkemizde bol bol bulunan bir canlı türü.
almanca goril.