son zamanların benim için en önemli grubu. progressive thrash/death metal yapıyorlar. fransa'nın son yıllardaki en büyük cevheri. fransa dı$ında yeni tanınmaya ba$lanılan grubun fransa'da verdiği konserlerde biletler tamamen tükeniyor. harika bir canlı performansları var. "terra incognita"*, "the link"* ve "from mars to sirius"* isimli 3 albümleri var. "link alive"* isimli bir de live albümleri var. aynı performanstan "the link alive"* isimli bir de dvd'leri var. nasıl bir müzik anlayı$ları olduğunu kavrayamıyorsunuz. "weird" olarak tanımlanabilecek, kesinlikle anlatılmak için bir kelimenin var olmadığı, sınıflandırılamayacak kadar sınırları zorlayan bir müzik yapıyorlar. pinch'leri onlardan daha iyi kullanan bir grup yok.
from mars to sirius albumlerini dinledigim,oldukca orjinal bir grup.muziklerini dinlemeden anlatmak oldukca zor,o acidan be albumune benzemekte.
from mars to sirius albümü müthiş olan fransız müzik dahileri topluluğu.vokalist son zamanlarda dinlediğim en güzel brutal vokallerden birisi.efsane olma yolunda ilerliyorlar.takipçisiyiz ailecek.

grup kadrosu ;

joe duplantier - vokal
christian andreu - gitar
jean-michel labadie - bass
mario duplantier - davullar

albümleri ;

(2000) terra incognita
(2003) the link
(2005) from mars to sirius

http://www.gojira-music.com/
1996 yılında godzilla ismiyle fransada kurulan death/thrash grubu..1999 yılında immortal'la turneye çıktıktan sonra 14 parçalık terra incognita'yı kaydedip isimlerini gojira olarak değiştirdiler ve albümü piyasaya sürdüler..

gojira godzilla'nın japonca karşılığıdır..
(bkz: to sirius)
13 ekim'de The Way Of All Flesh adlı albüm çıkaracak fransız gruptur.
gitarı perküsyon elemanı gibi kullanan hayvanların olduğu grup. son zamanlarda ortaya çıkan en iyi gruplardan biri.*
milletin death magnetic bağırdığı şu günlerde asıl metalle ilgili orjinal işleri yapan gruplardan biri.
the way of all flesh albümü nete düşmüş grup.
meshuggah'ın açtığı yolda, onları şarampole yuvarlayarak ilerleyen ve arkasına bakmayan grup.
yeryüzünün görüp görebileceği en yaratıcı gruplardan.
japonların godzilla telaffuzu.
son zamanların en yaratıcı iki grubundan biri.
diğeri için (bkz: between the buried and me)
sadece müzikleriyle değil, şarkı sözlerinin içerikleriyle de çok ilgi çekici bir gruptur: çevre sorunları, mistik, ruhani şeyler, hayat, ölüm vs.
(bkz: esoteric surgery)
(bkz: backbone)
(bkz: global warming)

ayrıca bassçıları max cavalera ile bir albüm çıkarmıştır.
(bkz: cavalera conspiracy)
(bkz: ocean planet)
fransız ları sevme sebebi olabilecek kadar iyi ve bir o kadar da hayvani metal grubu.
the art of dying kelimenin tam anlamıyla bir şaheserdir mesela.
2008'in en iyi albümlerinden birine imza atmış, son derece orjinal Fransız öküz metal grubu.
müzikalite açısından ne kadar duygusal altyapılar üzerine şarkılar yazdıklarını anladığınızda göt olduğunuz harika metal grubu. ben göt oldum kendimden biliyorum.
1996 yılında kurulan death/thrash /progresive öğeleri yaşam, ölüm, ekolojik sistem konularıyla müziğine yansıtan fransız grup. Terra Incognita albümleri ise en iyi albümlerinden biridir benim nazarımda.
"terrra incognita" adlı albümleri oks ye hazırlık süreci boyunca ağzımı kapatamamama sebep olmuştur. özellikle 'rise', 'space time' '1990 quatrillions de tonnes', 'love' ve 'fire is everything' adlı muhteşem ötesi şarkıları sevilmeyecek gibi değildir. sevmeyen ölsündür. ayrıca 'the link' teki 'over the flows' şarkısı beni benden almış, akıntılarıyla ordan oraya savurmuştur.
son zamanlardaki en özgün death metal albümlerine imza atmış hayvan grup.
http://www.youtube.com/watch?v=h8L2bZVA2Jc
(#5170887) ithafen
bizzat bünyemde de aynı etkiyi oluşturmuş, şahsım tarafından "metal tu kaka" diyen elemanlara bile sözkonusu temalar dinlettirilip sevdirtilmiştir.
ayrıca zamanında çıkardıkları from mars to sirius albümüyle duyarlı olduklarını da göstermiştir. sağlam grup baya.