bugün

(bkz: caddelerde rüzgar)
(bkz: üsküdar a gider iken)
(bkz: samanyolu)
(bkz: yollarda bulurum seni)
(bkz: akdeniz akşamları) gibi şarkılardır.
aynı zamanda ilk stüdyo yapımında* çalınması farz parçalardır. çalmadık diyen grup yalan söylüyordur. cidden çalmadılarsa üzerlerine lanet çökecektir.

(bkz: for whom the bell tolls)
(bkz: smells like teen spirit)
(bkz: zombie)
belki de öğrenmezlerdi onları ama etraftaki baskı onları zorladı.içinizden "yuh lan bunun bile baskısı mı olur?" dediğinizi duyar gibiyim.olur kardeşim.evde sen kendi kendine gitarını çalarken eve misafir gelir, o arada muhabbet çocuğa döner.2 klasik soru(dersler nasıl ,sevgilin var mı?)'dan sonra anne olaya girer; "bizim çocuk da gitar çalmaya başladı.".işte senin sıçtığın an bu andır.birkaç saniye içinde "hadi o zaman bize bir şarkı çalsın!" diye atlar biri.şimdi bu insanlara ne çalabilirsin?
akdeniz akşamları çalacaksın.seve seve(!).
nispeten kolay parçalardır.
(bkz: süt içtim dilim yandı)
(bkz: bitliste beş minare)
(bkz: bana bir masal anlat baba)
(bkz: süt içtim dilim yandı) nota öğretmek için bire birdir. *
(bkz: smoke on the water)
tüm haluk levent şarkıları.
(bkz: tutamıyorum zamanı)
dinleyeni parçadan nefret ettiren parçalardır.

(bkz: akdeniz akşamları)
(bkz: cavbella)
(bkz: portofino)
(bkz: wasted years) *
(bkz: sahil gitarcilari)
eğer öğrenirsem fark yaratma amaçlı değişik bir giriş için seçeceğim parçalardır.

(bkz: california love)
(bkz: gitarla hiphop çalmak) ***
çalmak için basit solo aradığını bildiren adama verilen cevap:
(bkz: domination)**
(bkz: stairway to heaven)** *
yanında güzel şarkı söyleyen hatta güzel olan bi hatunla gitarı çalan elemanın ellerini gitarın üzerinde gezindirerek her türlü şarkının çalınabileceğine kesin gözüyle bakılabilir.
deep purple - smoke on the water kesindir, birde çalmayı beceremeyip "smoooook on dı voootaaaaah" diye nara atanlar vardır ki evlerden ırak.
(bkz: caddelerde rüzgar)
(bkz: akdeniz akşamları)
(bkz: dağlar dağlar)
(bkz: mevsim rüzgarları) **

edit: tuhaf ama, ben spanish romance ile başlamıştım.
Başlık altında "parça" geçmesi nedeniyle ki akorla çalınan eserleri saymak farz olunursa da şahsen gitarda ilk tıngırdattığım eser cingıl bells'tir, evet.
(bkz: nothing else matters)
(bkz: they say)
(bkz: one)
(bkz: some kind of monster)
(bkz: amerika)
(bkz: sugar)
(bkz: Karlar düşer)
boot on the river.
ay yüzlüm daha doğrusu yunus.
"sevdan bir ateş" isimli şarkıdır. akorlar çok kolay olduğu için 3-4 denemeden sonra murat yılmazyıldırım gibi çalınabilir *. bende diyorum ki yıllar yılı niye geçmez bu şarkının modası.