bugün

aynı zamanda bu şarkıya gülben ergen "uzun yol şarkıları" isimli yeni albümünde yer vermiştir. bkm oyuncusu olan ve şarkının asıl sahibi olan oguzhan koçla düet yapmıştır. beğendik, gayet güzel bir düet olmuştur. ayrıca gülbenin kaynının * oyuncularından faydalanması, hazıra konması gözden kaçmamıştır. *
oğuzhan koç kendi albümünü yapar mı bilinmez ama yeni albümünde okuması için bu parçayı gülben ergenle paylaşmış ve hatta düet yapmıştır. biz bu şarkıyı sadece onun sesinden dinlemeyi sevmiştik oysa ki.
gülben ergenle oguzhan koç düetiyle de hafızalarda güzel bir yer etmiş şarkı.
bu senenin slow hitlerinden olacak gibi görünüyor.
dinlemesi tavsiye edilebilecek bir şarkı. zaten gülben ergen bir tek böyle slow ve duygusal şarkı yapmayı becerebiliyor. hareketli şarkılar yakışmıyor. diğer yandan oğuzhan koç ise piyasada şu an bulunan çoğu gerizekalı, sünepe şarkıcılardan daha iyi şarkı yazdığını herkese gösteriyor. helal sana lan. albüm çıkarmasını istemiyorum kendisinin. çünkü oğuzhan koç böyle daha iyi bana göre.
oğuzhan koç un kendi sesiyle on kat daha güzel, daha duygulu söylediğini düşündüğüm ancak gülben ergen e vererek ziyan ettiğine inandığım şarkı..
çook çook keyifli şarkı.
albümün çıkış parçasıdır.
güzel,sakin şarkı,oğuzhan koç un gülben ergensiz söylediği yorumu daha dinlenilesi
ferhat göçer'in nasıl oldu da kaçırdı denilesi şarkıdır. dinlenilesidir.
orda burda art arda birkaç sefer dinleyince harbiden bayıyor. kimse bilmezken bu $arkıyı, ne kadar da güzeldi.

apaçiler bi' dü$ün yakamdan.
bu şarkıyı kimse bilmezken sanki bana özelmiş gibi ne kadar mutlu mesut dinlerdim,şimdi herkes dinliyor herkesin dilinde vallaha havası kaçtı.
oguzhan koç'un sesi ergenlikten yeni sıyrılmış çocuk gibi cılız ve naif.begenmedim düeti.
ağlatma potansiyelü yüksek şarkı. oğuzhan koç' un çok yakında türkiye' nin en iyi bestecilerinden biri olacağının göstergesi. her yerde çalan dum tıs dum tıs, aynı kalıptan çıkmış şarkılardan çok, çok farklı.
oğuzhan koç ile gülben ergenin birlikte paylaştığı mukemmel şarkı.

sabahtan beri dinliyorum 1 hafta dinlerim artık herhalde.
ilk olarak şantiye de müzik dostu fayansçı ekibimizden duyduğum akabinde ve detayında indirip etraftaki tüm sesleri yok edip dinlemeye koyulduğum, gülben in her albümünde en az bir tane bulunan, güzel parçalarından birini bulmanın sevincini yaşatan, şarkı.
off anam anam içimdeki arabesk ruhu yine bastırdığım yerden çıkarmış dağıtan şarkı. biri beni yapıştığım yerden jiletle kazısın...

yeminle öyle bi şarkı ki, adamı 2 kere şoka sokuyor..

ilki; 40 yıl düşünseniz bile aklınıza gelmeyecek bi olasılık üzerine "gülben bi şarkı söyleyecek ve sen dağılacaksın" dediği an başlıyor. "hadi lan ordan iyice boka sardı senin ruh halin" demeyin , yeminle yapmış lan.

ikinci şok ; şarkıya eşlik eden bu yanık sesli arkadaşın kim olduğunu anladığınız an başlıyor be abi.

oğlum o tipten nasıl öyle sözler çıkıyor lan? ne derdin var yavrum senin? kim kırdı senin kalbi bu kadar? hangi ruh hali yazdırdı sana bu sözleri? ahh canım ya, kıyamam.

ben o'nu bunu bilmem, ajdar söylese "olmuş" şarkı derdim.

tanım: kimse bilmesin, ferhat göçer söyleyip göçertmesin, ibo bu şarkıyı mahvetmesin, bi el adamı gibi gizli olsun, bi kış güneşi gibi yaksın, elveda dedin gibi hiç klip çekilmesin bu şarkıya ne olur allahım...
müzik olarak mükemmel bir parcadir. melodisi olsun, nakarak kisminin akilda kaliciligi olsun (Sıra gelmeden gidemem ki ben /
Tutmaz ellerim seni görmeden), vs. ile gercekten cok hos gelmektedir kulaga.
yalniz ayni seyi söz kisminin bütününe dair söylemek pek mümkün olmamaktadir sanki.
özellikle de;

Beni alsalar ipe koysalar
Dayanamaz yine kadere salsalar
Gönlüm arıyor titriyorum bak

kisminda anlatilmak istenen sey nedir acaba?

(bkz: ipe koymak)
(bkz: kadere salmak)
(bkz: gönlün aramasi sirasinda titremek)
yanlış zamanda piyasaya çıkmış şarkıdır. şöyle aşk acısından kıvrım kıvrım kıvrandığım bir ana denk gelecekti, hafif alkollü ortamlarda zırıl zırıl ne dinlerdim. bunalım mod on.
bildiğin şarkı.
http://www.dinleyiver.com..._giden-gunlerim-oldu.html adresinden rahatlıkla dinlenebilen şarkıdır. *
ilk duydugumuzda "harun kolcak ve gulben ergen, ne alaka?" diyebilecegimiz sarkidir. ancak duet yapan kisi harun kolcak degil, oguzhan koc'tur.
ilk dinleyişte çarpıp, ikincisinde ağlatanlardan. sonra da sersemletiyor; arka arkaya defalarca dinliyorsunuz.
gülben ' in yavaş yavaş bu işi kıvırdığının kanıtı şarkı.
ateş eden şarkı.
of of dedirten şarkı..

--spoiler--
Beni alsalar ipe koysalar
Dayanamaz yine kadere salsalar
Gönlüm arıyor titriyorum bak
Sıra gelmeden gidemem ki ben
Tutmaz ellerim seni görmeden
Zaman geçiyor bekliyorum bak
--spoiler--
şarkı gülben ergen'in sesine çekilince oğuzhan koç'un nirvana-i nağğğmeli sesi duygulu bir halden komik bir hal almış. skeçlerdeki bir espri gibi olmuş. yeni duydum şarkıyı bu yüzden oğuzhan koç'un yalnız söylediği versiyonu bilmiyorum ama düet olayına girmeyip gülben ergen tek söyleseydi oğuzhan da inceden geri vokal yapsaydı şarkı dadundan yenmezidi onu diyeyim.

bir de "sana atmadım" ne biçim olmuş yaa, yani fill in the blanks olayı tamam, gizli özneyi de anlıyorsun da olmamış yani, sevmedim. *