barcelona takımında kaptanken galatasaray'a gelmiş,bülent korkmaz'la mükemmel uyum sağlamış,oyunu geriden mükemmel şekilde başlatan,uefa kupası finalinde son penaltıyı atan,hagi'nin bacanağı,romen futbolcu.
galatasaray spor klübü futbol takımının uefa kupasını kazandığı dönemde kadroda bulunmuş, soğukkanlı, tam bir savunma oyuncusu. eski futbolcu, şimdilerde menajer olan romanya vatandaşı.
ondan sonra türkiye'ye onun kadar iyi, onun kadar tecrübeli bir defans oyuncusu gelmemiştir. * *
türkiye'ye gelmiş en iyi defans oyuncusudur. takip edenler; ronaldo, zago, uche-jes hogh'dür.
galatasaraya uefa kupasını getiren romenlerin icindedir.faydalı futbolcu dememe gerek yok*
menejer olarak hayatına devam etmektedir. futbolculuk kariyerindeki kadar iyi degildir
oldukça soğukkanlı bir futbolcudur. son penaltının ona attırılması tesadüf değildir. zamanında beğenerek izledik kendisini ve bacanağını **.
Uche ile Högh --- Ronaldo ile Zago --- Edi ile Büdü --- Loral ile Hardy gibi ikili oluşturma mantalitesinde Bülent'in yanına koyabileceğimiz Romen karakteri...
hadi oğlum hadi oğlum! goollll.... bu olayın kahramanı.........
türkiye ye gelmiş en iyi defans oyuncusu.
gheorghe hagi nin bacanağı
galatasarayın bi zamanlarda sahip olduğu en iyi defansı ve attığı penaltı sonrasında uefa kupasını aldırtan adam..
bir zamanlar avrupa'yı kasıp kavuran steaua bukres fırtınasını, meydana getiren ana unsurlardan biri. bir çok futbol otoritesince; türkiye değil dünyanın en önemli savunma oyuncularından biridir. ayrıca soğukkanlı futbol anlayışı takdire şayan bir başka önemli özelliğidir.
fatih terim'e "eğer siz biz ba$ımızda kalsaydınız şampiyonlar ligi kupası'nı da alırdık" diyen muhte$em insan.
(bkz: haydi olum haydi olum haydi olum kupa bizim)
yamulmuyorsam 97'de takıma dahil olurken forvet olarak alınmıştı. yada bir şekilde forvet oynatıldığını hatırlıyorum. daha sonra ulan bu adam ne derken 3-5 maç sonra asıl yeri olan bülent'in yanına geçmiş, bize altın günleri yaşatmıştır. gidişinden sonra tomas-song ikilisini bulana kadar 4 sezon defans hep sallantıda kalmıştır.
"Dinamo'da da oynadım ama Galatasaray ile karşılaştırılamaz bile. En zor günleri Dinamo'da yaşadım. Bu yüzden beni ilgilendirmiyorlar" diyerek rumenleri epey kızdırmış topçu. adam kendini hala galatasaraylı hissediyor. bu arada türkiye'nin gördüğü en iyi defans oyuncusudur.
universitatea craiova futbol takımında forma giydiği dönemlerde romanya adına ajan olarak çalıştığını kabul eden futbolcu.
türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi defans oyuncusudur.
2009 temmuz ayında romanya adına ajanlık yaptığını kabul etmiştir. üstlerine verdiği raporlarda ''takım arkadaşlarımdan övgüyle söz ettim'' diyen efsanevi defans oyuncusudur.
galatasaray'da 4 sezon geçirmiş olan futbolcu. futbol kariyerinde 4 yıl ile en fazla galatasaray takımında oynamıştır.

oynadığı takımlar;
Steaua Bükreş
PSV Eindhoven
Tottenham Hotspur
FC Barcelona
Galatasaray SK
U.S. Lecce
Hannover 96
galatasaray'da oynadığı dönemde taraftarın sevgilisi olmuştur. geriden oyun kurabilen ve savunma yapmayı çok iyi bilen bir futbolcuydu. şu anda şahsım adına kendisinin yerini doldurabilecek bir isim var takımda: lucas edward neill
türkiye'ye gelmiş kariyerli yabancılar içinde kendisine haksızlık yapılan oyuncudur. bu adam, barcelona'nın kaptanlığını yapmıştır. uyandırayım.
bir fenerbahçeli olarak galatasarayın uefa kupasını almasını tüylerim diken diken olmuş vaziyet de izlerken son penaltıyı harkulade bir soğuk kanlılıkla atmış futbolcudur kendisi. bu hareketiyle spikeri "kupa bizim kupa bizim" diye ağlatmaya ve türk halkını hiç bir şeyin imkansız olmadığına inandırmaya da yol açmıştır.
çalışma hastası. idmana yarım saat erken gelip , herkesten sonra gittiği anlatılır.
profesyonelliğin vücut bulmuş haliydi. galatasaray' dan ayrılma sebebini ' arkadaşlarım paralarını alamıyor ve üzülüyorum ' şeklinde açıklayacak kadar da futbolu seven bir insandı. ileride bir gün galatasarayımızın başına geçerse, oyun disiplininden kopmak gibi bir şansı olmayan futbolcular seyredeceğiz.