bugün

Galatasaray'ın kazandığı uefa kupası final maçında son penaltı golünü atan eski Galatasaraylı futbolcu.

9 ekim 1967 romanya doğumludur.
kaptanlık yaptığı takım
görsel

Popescu, vitor Baia, Fernando Couto, Abelardo, Luis Henrique, Guardiola
Ronaldo, De la Pena, Sergio, Ferrer, Figo
Galatasaray ın 4 stoperi chedjou , hakan balta , serdar aziz ve semih kaya toplansa bir popescu eder mi açıkçası tartışılır. Galatasaray forması giymiş en önemli futbolculardan biridir. Galatasaray tarihinin en iyi ilk 11 i yapılsa savunmaya banko yazılacak adamdır.
https://www.youtube.com/watch?v=Qjb98wlGWLI
unutmadım, unutamam.
görsel
570 günlük ceza evi serüveninden sonra şartlı tahliye olmuştur.
gerek arsenal' e attığı ve insana sonraki birkaç dakikayı unutturan penaltısı gerek de savunmada bülent korkmaz ile kurduğu stoper ortaklığı unutulmaz olan galatasaray efsanesi, rumen futbolcu.
Haydi Tafi haydi Tafi ve direkten döndü. Tanrı bizim almamızı istiyor...

Aman Allahım atarsa kupa bizim aman Allahım.

Haydi Popescu haydi oğlum...

''O an sanki kale küçücük seaman ise dev gibiydi. Yukarıdaki böyle istedi.''

-Gooolll gol Leventçim gol.
+Kupa bizim.
-Korkunç bir şey!
(bkz: atarsa kupa bizim)
uefa finalinde son golü atmış aslandır.

--spoiler--

haydi popescu haydi oğlum haydi oğlum ve goaoauaaoaual, Allahım sana şükürler olsun, uefa kupası 1999-2000 sezonunda bizim sayın seyirciler

--spoiler--
silvester stallone ye benzer.
yaşıyla gese'ye göz kırpan genç yetenek. ahahahahaha.
transferde usulsüzlük yapmak suçundan üç yıl hapse mahkum edilmiş eski galatasaraylı*.
Türkiyeye gelmiş topu oyuna sokan en iyi defans oyuncusudur kaanatimce. Uefa kupasını getiren penaltıyı atması ile efsaneler arasında yerini almıştır galatasaray taraftarını zihninde.
nevizade çocuğu olduğu söyleniyor. zaten böylesine cimboma bağlı biri rumen olamazdı.
hagi içinde arnavutköylü diyorlar aman dikkat.
hakkında, sabri sarıoğlu'nun %1'i kadar entry girilen uefa kupasının en büyük mimarı...
futbolu bıraktıktan sonra bile sadece adıyla birilerini korkutmaya yetmiş adamdır.

(bkz: uefa disiplin kurulu)
sol frame'de görülen başlık üzerine akla gelendir. bu adamın ismi bana bir pokemonu hatırlatıyor ama bilemedim adını. böyle bir köpek ama elinde kemiği falan vardı.

edit: wiki'ye sordum cubone dedi. ne alakaysa.
efendi, işinde gücünde bir kişiydi.
profesyonelliğin vücut bulmuş haliydi. galatasaray' dan ayrılma sebebini ' arkadaşlarım paralarını alamıyor ve üzülüyorum ' şeklinde açıklayacak kadar da futbolu seven bir insandı. ileride bir gün galatasarayımızın başına geçerse, oyun disiplininden kopmak gibi bir şansı olmayan futbolcular seyredeceğiz.
çalışma hastası. idmana yarım saat erken gelip , herkesten sonra gittiği anlatılır.
bir fenerbahçeli olarak galatasarayın uefa kupasını almasını tüylerim diken diken olmuş vaziyet de izlerken son penaltıyı harkulade bir soğuk kanlılıkla atmış futbolcudur kendisi. bu hareketiyle spikeri "kupa bizim kupa bizim" diye ağlatmaya ve türk halkını hiç bir şeyin imkansız olmadığına inandırmaya da yol açmıştır.
türkiye'ye gelmiş kariyerli yabancılar içinde kendisine haksızlık yapılan oyuncudur. bu adam, barcelona'nın kaptanlığını yapmıştır. uyandırayım.
galatasaray'da oynadığı dönemde taraftarın sevgilisi olmuştur. geriden oyun kurabilen ve savunma yapmayı çok iyi bilen bir futbolcuydu. şu anda şahsım adına kendisinin yerini doldurabilecek bir isim var takımda: lucas edward neill
galatasaray'da 4 sezon geçirmiş olan futbolcu. futbol kariyerinde 4 yıl ile en fazla galatasaray takımında oynamıştır.

oynadığı takımlar;
Steaua Bükreş
PSV Eindhoven
Tottenham Hotspur
FC Barcelona
Galatasaray SK
U.S. Lecce
Hannover 96