bugün

bugün gerçekleştirilen geleneksel üsküdar zirveleri 3' ten sonraki üsküdar zirvesidir. aslen kalori almaya yönelik olan, sözlük gidişatının masaya yatırıldığı zirvelerden biridir. *
artık ev sahibi olarak katılmayı planladığım zirvedir. "oğlum fth ben yokken yapmayın şu zirveleri, en azından insan bir haber verir" dememe sebep olan zirveler serisi.
17 eylül pazar günü saat 14.00' de gerçekleşecek olan zirvedir. kesinleşmiştir. buyrun.

edit: efendim daha önceki 3 zirvede olduğu gibi üsküdar patso' da başlayacak olan zirvedir*. daha sonra salacak sahiline salınılıp kız kulesine karşı çay içilmesi planlanmaktadır.

edit 2: alpertini' yle gs-bjk maçına gideceiz akabinde. yolda birbirimizi dövmez isek tabi. *

edit 3: adettendir bir katılımcı listesi yapalım ayak üstü,

(bkz: fth)*
(bkz: alpertini)*
(bkz: trixx)
(bkz: darkwhisper)
(bkz: eqin)
(bkz: palta)*
(bkz: can)
(bkz: haznedaroglu)
(bkz: armyy)
(bkz: spectracef)
(bkz: atan alır spor)
(bkz: devedikeni)*
kemik kadrodan tek eksik bile olsa tadı çıkmayan zirveler halkasının son parçası. ama eminim kemik kadro korunacaktır bu zirvede. çünkü geleneksel üsküdar zirveleri bir aşk'tır bende ve onlarda.*
bu sefer katılacağım zirve olacaktır inşallah. fth davet etti. icabet sünnet oldu.
katılmak istedigim,mumkun olursada katılacagım zirvedir.patsoları yerken fth kardesimlede guzel bi maç sohbeti yapıp stada dogru yola koyuluruz diyede dusunuyorum.***
katılacağım zirvedir. *
yarın saat 14.00' te yapılması kesinleşen zirvedir. istanbul' daki yazarların bilgisinedir.
üsküdar patso' yu bilmeyenler itina ile üsküdar vapur iskelesinden alınacaktır. *
vücuden katılmam mümkün olmasa da kalbimin orada, arkadaşlarımla olacağı zirvedir... ha bir gelecek ben gitmeyecek miyim o zirveye, tabii ki gideceğimdir... * * *
randevum ** erken biterse katılacağım süper manzaralı zirvedir. herkes gelsindir.
onur konuğu olarak sayın devedikeni ile görüşmelerin sürdüğü zirvedir. *
devedikeni abiciim teşrif buyururlarsa kesin gelmeye kasacağım zirvedir. **
palta' nın elinde olmayan sebeplerden ötürü takım elbiseyle katılacağı zirvedir. biz de formalarımızla yanında sırıtacağızdır. olsundur. * *
memur olmam ve de zirveden sonra çalıştığım şehre döneceğim için takım elbise giymek zorunda olacağım zirvedir. umarım satmam da gelebilirim.
(bkz: nerde kalmıştık)
üsküdar, beşiktaş, kadıköy ve civarlarında olan yazarlar için halen katılma şansı olan zirvedir.
üzülerek *katılamadığım zirvedir.
bandırma'lıların çok çakal olduklarını bize gösteren zirve olmuştur.
(bkz: fth)
(bkz: eqin)
(bkz: trixx)
(bkz: kacak kelebek)
(bkz: darkwhisper)
(bkz: palta)
(bkz: alpertini)
(bkz: atan alır spor)
(bkz: cedric)

şeklindeki yazarların katılımıyla gerçekleşen zirvedir. patso' da tıkınıldıktan sonra salacak sahiline doğru inilmiş fakat "ufukta lunapark görmüş kaçak kelebek yakarışı" sebebiyle denize karşı çay içme planları ertelenmiştir. "çarpışan arabalara birbirine giren 20 küsür yaşındaki insanlar" manzarasından sonra kız kulesi' nin karşısına konumlanılıp 4 adet meyveli soda, 2 su, 2 çay ve 1 kola söylenmiştir. hesabı palta ödemiş ve kendisine uzatılan paraları "bozuk taşımıyorum" diyerek reddedip uzaklara bakmıştır. helal olsundur. *
efendim fth'nin iki gündür tribi sonucu yoldan geçerken uğrayalım diye cedric'le anlaşmışızdır. * * * saat 14.00 sularıydı biz gitmeye karar verdik ve saat 16.00 sularında gittik. fth 'ye ido ya gel dedik o da niye dedi şok olduk orda kaldık. neyse zar ozr uğraşlarla tini mini gelerek bizi aldılar ve niye geldiniz dediler. biz de yoldan geçerken uğradık dedik. sizin yol u dönüşü mü diye sordular ced kah kalh biz gidiyoruz diye geyiğe vurduk.
nitekim efenim, yine yürürken arkadaş bizi çıkmaz sokağa soktu.* geri dönüş yaptık yürürken bir baktım fth lunapark lunapark diyerek bizi oraya soktu. * ben de ayıp olmasın diye çarpışan arabalara bindim. sonradan arkadaşları lunaparktan çekiştirerek aldık cedric 'le. sonradan çay içmeye gittik kız kulesi ne karşı. ata demirer taklidiyle fth le darkwhisper bizi yardı. atan alır spor yerinde durmadı sürekli laf attı. eqin zaten bir sinsi planlar içindeydi. paltagayet ortamı yumuşatan bilinçli bir arkadaştı. trixx e gelince sürekli ekurin nerde vayy kızdım ben ona diyerek sitem etti. yani geyikti oydu buydu derken bayağı 2 saatlikte olsa eğlendik.
ek not olarak atan alır spor, eqin, palta,darkwhisper bu arkadaşları iki saat yolda bekledik. o kadar yavaş yürüyolar ki nerdeyse onları beklerken çay demlicektik.
daha sonradan fth ve trixx; cedric'le beni dolmuşa bıraktılar ve biz de kadıköy 'de arkadaşımla buluştuk. ne demişler bir taşla iki kuş. *
sonunda katılmayı başardığım üsküdar zirvesi olmuştur. ancak zaman darlığı ve de mesaiden gelip mesaiye gidecek olmam hasebi ile, istemeyerek siyah bir takım elbise giyinmek zorunda kalmışımdır, beyaz gömlek de hediyesi. sivilleşme adına yapabildiğim tek şey kravatımı çıkarıp cebime koymam olmuştur. önce patso civarında erkek erkeğe takılıp ardından da sahile doğru cinsiyet ayrımını ortadan kaldırmak için ilerlemiş bulunurken ayrılmayı düşünmüş, salla bugün de böyle geçsin mantığı ile katılımcı olmaya devam etmişimdir. ardından yıllarca bulunduğum üsküdarda henüz gitmeyi aklıma getiremediğim lunapark olayı çıkmıştır. arkadaşlar çarpışan otoya binerken içimden "durun lan bu benim hakkım. şimdi cebimden kravatı da çıkarırım ceketi de asarım bir yere, belediye otobüs şöförü gibi atlayıvereyim şu koltuğa" geçirdim ama dışarı vurmadım. gözüm langırt masalarına takılsa da katılımcı bulamadığım için oynayamadım*. oradan kız kulesi, manzara muhabbet derken bu muhabbetin içinde katılımcı yaş ortalamasını yükselten en önemli kişi olduğumu anladım.

birbirinden değerli genç arkadaşları tanıdık, polat alemdar lakabı kazandık, fth ile yasa dışı yayın yapılan mekanı gördük. daha ne olsun???

ama düşünüp tek cevabını bulamadığım şey, kız arkadaşların ayrılırken neden sadece bana eywallah demedikleri oldu. bunun cevabını hala bulamamakla birlikte, ikisinin de aynı harekette bulunmasını tesadüf olarak algılayamıyorum.**
altunizade de oturmama rağmen hiçbirine katılamadığım zirveler silsilesinin son ayağı.
yoğun iş temposundan dolayı ilk defa katılamadığım üsküdar zirvesidir. bu nedenle büyük üzüntü duymakla beraber özür'ü borç biliyorum. nitekim tüm arkadaşlar arasında fire vermiş biriyimdir.
en kısa zamanda * * katılmak istediğim zirvedir *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar