bugün

1905 yılında kurulmuş spor klübüdür. futbol takımı maçlarını ali sami yen stadında yapar. engelli basketbol takımı dünyanın en büyüğüdür.
http://www.hurriyet.com.t...tbol/11949029.asp?gid=229
rakipleri bir bir futbolcu transfer ederken sadece iki tane sıradan oyuncu transferiyle yetinmiş, bu sebeple de kendisine gönül verenleri heyecanlandırmış kulüp. gecen senelerde bi cok oyuncunun adı cıkmış ve sonunda harry kewell'lar, milan baros'lar gelmişti. bu sene de buna benzer bi tablo görücez gibi.
takımda kewel, baros, arda, varken ileride sırtı yere gelme ihtimali düşük olan takımdır.
tek eksik defanstır. tek fazla ise sabridir *
bilyoner.com'un yaptığı araştırma sonucu Türkiye genelinde galatasaraylı taraftarlar daha baskın çıktı.aksi bir sonuş beklemiyordu zaten kimse.

http://www.milliyet.com.t...siniri%20cizdi&ver=24
doğal olarak yine kapsamlı bir anket sonucunda ezeli rakibine fark atan kulüp... daha önceki yüzlerce anketten farklı bir sonuç çıkmamıştır.
(bkz: galatasaray iyide çevresi kötü)
bilyoner.com'un tırışka anketine bakılırsa bursa genelinde ezici çoğunlukla daha fazla taraftara sahip takım. nedense hiç şaşırmadım.

(bkz: dünya yerinden oynar bursa dan erkek çıksa)
en fazla taraftara sahip olmakla övünülen klüp.. ama o güvenilir anketler en basitinden izmir ve rizedede gs linin fazla olduğunu ileri sürmüştür.. izmir ve rizede yaşayan insanlarca anketlerin ne kadar güvenilir olduğu ortadadır..
fenerbahçelilere karşı, "anketleri saymıyorsunuz, kupalara tesadüf diyip görmüyorsunuz, ey adam gibi görünen varlıklar, dünya söyledi büyüklüğünü, gördü aslanın gücünü. hala yankılanıyor kulaklarda. duymuyor musunuz." cümleleriyle safsata yaptıran türkiye süper ligi takımı.

sahip olduğu stadın ve statta bulunan seyirciler için söylenmiş bazı cümleler.

bir ingiliz gazeteci: bir ingilizin isteyeceği son şey ali sami yen'de maç yapmaktır.
berliner morgenpost: futbolun futbol olmadığını ali sami yen'de anladım.
hagi: bu seyirci ölüyü diriltir.
pascal nouma: bana hep ali sami yen'den bahsettiler.
la gazetta: şeytanın evi.
collina: bu cehennemi çok seviyorum.
edgar davids: bizde böyle taraftar olsa hiç bir takım karşımızda duramaz.
paolo maldini: kimse beni o statta 25.000 kişi olduğuna inandıramaz.

bu böyle uzar gider.*
kirasını ödemediği halde hala sahip olduğu stad hakkında bir ingiliz gazetecinin "bir ingilizin isteyeceği son şey ali sami yen'de maç yapmaktır" dediği rivayet edilir ki şehir efsanesidir.

(bkz: kaynak olarak bir ingiliz gazeteci)
(bkz: bizim bir arkadaş ekolü)
taraftar sayımızın fenerbahçe'den çok olup olmadığını biliyorum ama tanınmışlığımızın daha yüksek olduğunu biliyorum.

http://www.haberajans.com...ay-dedi-haberi-69394.html

--spoiler--

Türkiye denince de aklına sadece Galatasaray'ın geldiğini ifade etti.

--spoiler--
yalnızca fanatik fenerbahçelilerin sevmediği türk kulübü. türk kulübü tanımlamasının hakkını vermiş, ülkesine avrupa başarıları yaşatarak, avrupa kupaları getirerek türkiye' yi gerçekten seven herkesi sevinçten sokağa dökmüştür. aslında hak vermek lazım, ben de fanatik fenerbahçeli olsam ben de sevmezdim galatasaray' ı, tüm o başarısız avrupa yıllarında galatasaray' ın avrupa başarılarını dinlemiş olmak, bir fanatik açısından zor olsa gerek.
yöneticilerinin, transfer ettikleri hiçbir yabancı futbolcunun imza töreninde, ' türkiye' den en çok tanıdığım kulüp galatasaray ' açıklamasını, ' türkiye' nin avrupa başarılarını takip ettim ' şeklinde tercüme etmediği kulüp.
renklerini ercaannn bey ve onun gibilerinin karaladığı takım. başka yerden vuramayınca renklerine sarıyor gariplerim.
o değilde bir necati ateş vardı bu kulüpte oynayan; noldu ona?
avrupa kupalarında en fazla mücadele etmiş ve en başarılı olmuş türk futbol takımıdır.
yönetime yakın kaynaklara göre 13 temmuz 2009 a kadar 2 tane ortalığı sarsacak yabancı transferi yapacak olan kulüp. söylenene göre 1 tanesi kesinleşmiş durumda, diğeri için pazarlık devam ediyormuş...

not: kaynak soran arkadaşlar için hatırlatayım, yönetime yakın olan veya bizzat yönetimde olan kişilerden edindiğim ciddi bilgilerdir. bayrakları hazırlayın!
bir beşiktaşlı olarak itiraf etmekte fayda var; türk spor tarihinin en başarılı futbol takımıdır. fenerbahçeli arkadaşların başarı konusunda hala galatasarayla mücadele etmesi anlaşılamaz bir durumdur. herkes yerini bilmeli ve poposunun üstüne oturmalıdır.
yıllarca bize her duyguyu yaşatan* ama hala ona olan aşkla her maçını beklediğimiz biricik takımımız. iyi transfer politikası izleyen ama arada sırada çürük futbolcularıda izlememize sebep olan takım.
eğer transfer söylentileri doğruysa, 4-3-3 sistemiyle çoşması muhtemel bir futbol takımına sahip kulüp.
düşünsene sözlük;

---------------------------------------Leo Franco--------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------Gökhan Zan(3)--------Servet Çetin*---------------------
Uğur Uçar------------------------------------------------------------ Hakan Balta
----------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------Mehmet Topal(1)------------------------------
---- Barış Özbek ----------------------------------------------- Ayhan Akman ----
---------Abdul Kader Keita-------------------------------Arda Turan(2)-----------
---------------------------------Milan Baros-------------------------------------

Yedekler: Orkun Uşak, Sabri, Mustafa Sarp, Linderoth(1), Nonda, Harry Kewell(2), Emre Aşık(3)
ayrıca sarı kırmızı renklerine can feda edilesi takımımızdır. ömür boyu sürecek olan sevdamızdır. galatasaray türkiyedir...
bir gelişme de benden olsun, caceres in menajeriyle birlikte hollanda kampında galatasaray ile transfer pazarlığına başlandığı söyleniyor. bu transfer de gerçekleşirse cl şampiyonluğu cepte. *
"en büyük biziz hüleyyn!" diye ortalıklarda dolaşanlara inat müzesinde 5 - yazıyla beş - uluslararası kupa bulunduran kulüp. bu sıkı geldi. gayet. basit ve net.
her sene yazılan gallardo transferi bu sezon neden yok diye düşündüren güzide takım..