bugün

entry'ler (1202)

aziz yıldırım

betondan da, futboldan da anlayan başkan. sen hala kültür gezileri adı altında sana biat eden kongre üyelerini kulüp kasasından gezilere yolla, kulübe elinde patlayan villaları sat, fikir alışverişi adı altında yandaşlarına tatil yaptırt. başarısızlık dediğin nedir, nasıl olsa 25 milyon kerizi uyutmanın yollarını 13 yılda ziyadesiyle öğrendin. şimdi avrupada ıskartaya çıkmış bir adamı transfer edersin. olmazsa sene sonunda alırsın yanına alaattin metin'i, ihsan topaloğlu'nu; çıkarsın bir tv kanalına orta-kafa-gol oynar, sorulmasını istediğin sorulara kerizleri uyutacak şekilde cevap verirsin. yetmezse divan kurulunda iki damla gözyaşı döker, divan kurulu başkanına kişisel bloğun fenerbahce.org'dan açıklamalar yaptırırsın.

yeter artık, defol git rahat bırak fenerbahçe'yi. merak etme, sözde hibe ettiğin 70 milyon doların kuruşu kuruşuna ödenir.

bunları buraya yazmamın sebebi sırf sinir, şuan yanımda konuşacak kimse olmaması. skor taraftarı değilim. aziz yıldırım ile ilgili görüşlerimi takım son 2 haftaya lider girerken yazmıştım. (bkz: #7930721)

rüştü reçber

besiktas'tan yapilan aciklama:

"Rüştü Reçber, 24 saatini kulübü için harcayan bir sporcu olarak başka takımlardaki meslektaşlarıyla, onların korkmadan ve cesurca oynamaları ile ilgili telefon görüşmesi veya şahsi görüşme yapması kadar doğal bir şey yoktur. Oyuncular arasında bu tür diyaloglar her zaman olmuştur, bundan sonra da olacaktır"

bu aciklamaya gore besiktas, rustu'nun baska takim futbolcularini arayip motive ettigini dogrulamistir. belki bunu yonetimin talimatiyla yapmistir, keza aciklamada "boyle seyler bundan sonra da olacaktir" deniliyor.

velhasil, ntv spor'a baglanip "ispat etsinler futbolu birakirim" diyen rustu bakalim ne kadar sozunun eriymis?

rüştü reçber

hadi rüştü şaibeli gol yemez, hadi rüştü temiz çocuktur da,

ulan bu rüştü ne bok yemeye kasımpaşalı oyuncuya telefon açıyor, ankaragücü antrenörüne mesaj çekiyor, trabzonsporlu futbolculara "aman göreyim sizi" diyor?

bugün düşman olduğun fenerbahçe kulübü 15 sene önce seni hastanede, doktor "artık futbol oynayamaz" derken transfer etti, bütün hastane masraflarını karşıladı, 1 sene top oynamadan hastanede yatmanı göze aldı ve seni rüştü yaptı. yazık.

tamer baglan

dün yazdığı yazısında bakan faruk özak ve iddialarına ithafen yazdığı yazı takdire şayandır.
--spoiler--
Seyretttin mi dün akşamki maçı Faruk! Tatmin etti mi seni Trabzonspor'un ve özellikle Onur'un adam gibi direnişi! girdi mi desem, zaten girmedi! Bir de öyle desem, dava açarsın bana; çünkü bu A.K. Partisinin geleneği!

Dün akşam, Trabzonspor'u ceza sahasına mahkum eden, iki elin parmaklarından çok gol kaçıran, Sarı-Kanaryalara ve onlara karşı koyan Bordo-Mavililere helal olsun. Kanaryalar, adam gibi şerefleriyle oynayıp kaybettiler. Dünyayı satın aldığı iddia edilen Aziz Yıldırdım'ı kaçırdıkları bu şampiyonlukla 2006'dan sonra bir kez daha akladılar.
--spoiler--

fb tv

arkadas sinirden kumandayi yiyecegim, aksamdan beri izliyorum. ya bilmem kac kategorisi boks antremani ya kurekciler ya basketbol maci. yok kombine duyurusu, yok nihat ozdemir'in otellerinin reklamlari. en sinir bozucusu da aksamdan beri 4 kere tekrarlanan saglik programi. saat 16'da salak sacma bi program vardi, ilker yasin "amaan, sampiyonluk gitmis canim n'olacak" tadinda soyle bi gundemi degerlendirdi.

ulan sampiyonluk gitti. hadi gectim, koca stad yandi. bi dunya olay oldu. bi haber verin. biri ciksin desin, degerlendirsin. en azindan zarari aciklayin. ne oldugunu en iyi siz biliyorsunuz, su anons olayina aciklik getirin bari. yeter amina koyayim.

kemal kılıçdaroğlu ssk yı nasıl batırdı

--spoiler--
Sosyal Sigortalar Kurumu kar amacı gütmez. ismi üstünde zaten sosyal güvenlik kuruluşudur.

1971 yılında Uluslararası Çalışma Örgütü'nün hazırladığı ve hükümetimize sunulan edilen raporda, sosyal güvenlik alanında acil olarak alınması gereken önlemler sıralanmıştır. Bu önlemler alınmadığı takdirde SSK'nın 7 ile 10 yıl içerisinde açık vermeye başlayacağı belirtilmesine rağmen hiçbir tedbir alınmamıştır.

SSK 1977 yılından itibaren açık vermeye başlamıştır.1990'lı yıllara kadar bu görev açıklarını kendi özkaynaklarıyla karşılamış ancak daha sonrasında özkaynakların yetersiz kalması sebebiyle mevcut sistemde açık oluşmaya başlamıştır.

Ben göreve atandıktan sonra SSK'nın modernizasyonu ve teknolojik altyapısının hazırlanmasının yanısıra, mevcut hükümetlerin emeklilik yaşını düşürmeye yönelik çalışma tasarılarının ülkemiz ekonomik koşulları ve kurumun içinde bulunduğu durum itibariyle uygun olmayacağı noktasında genel müdür olarak açık tavrımı da ortaya koydum.

Görevimin sona erdiği 1999 yılını takip eden tüm rakamları aşağıda bulabilirsiniz.

Yıl Bin TL
2000 3.232
2001 5.779
2002 9.934
2003 16.442
2004 19.781
2005 23.762
2006 19.201
2007 33.870
2008 36.115

2000 yılından itibaren 10 katından daha fazla bir artış görülmektedir.

Son olarak , SSK'nın yönetilmesinde Genel Müdür doğrudan karar mercii olmayıp, Yönetim Kurulu ile birlikte kurumu idare etmektedir. Kararlar, Yönetim Kurulu'nda işçi sendikaları, işverenlerle işçi emeklileri ve hükümetin temsilcileri ile birlikte alınmaktadır.

kemal kilicdaroglu / 19.03.2009 / kemalist dergi
--spoiler--

turkcell süper lig

fenerbahce'nin liderligini surdurdugu son haftaya kadar "saibeli" olan bu lig, fenerbahce sampiyonlugu kaybedince "tertemiz" olmustur.

erman toroğlu

fenerbahce'nin attigi gollerde rakip takim oyuncularini zan altinda birakan, milletin onuruna serefine laf etmekten geri durmayan ancak bursa karsisinda bir gol bir asist yapan ibrahim toraman'a tek kelime etmeyen insan evladi.

aziz yıldırım

seninle ilgili goruslerimi bundan cok once, takim liderken soylemistim; (bkz: #7930721)
defol git artik, fenerbahce'den uzak dur!

galatasaray

frank rijkaard'ın gelişi ve birkaç gubik orta asya takımını(tobol, mobol vs.) eleyince basınımız tarafından "uzay takımı" mertebesine yükseltilmiş; ancak sezon ortasında irtifa kaybederek dünyaya geri dönüş yapmışlardır.

o değil de bi total futbol vardı, ne oldu ona?

serdar özkan ın galatasaray ile anlaşması

(bkz: in haldun we trust) *

diana taurasi

zaten ligi namağlup tamamlayıp şampiyon olmuş bir takıma bir de dünyanın en iyisi getiriliyorsa bu artık hedefin Euroleague olduğunun göstergesidir. euroleague diyorum bak, öyle başkalarının aldığı avrupanın 5. kupası konumundaki fiba bilmem ne maşrapası değil.

sözün bittiği yerdeyiz, gelecek sezon euroleague'de nasıl bir fenerbahçe izleyeceğiz ben de merak ediyorum.

ertuğrul sağlam

2-0 kazandıkları kayserispor maçından sonra "önümüzdeki hafta fenerbahçe puan kaybeder, biz de şampiyon oluruz" diye buyurmuş, fenerbahçe ankara'da 3 tane döşeyince 2 gün ortalarda görünmemişti.

şimdi de "fenerbahçe'nin trabzonspor'u yenme ihtimali düşük" diye bir kehanette bulunmuş. allah ıslah etsin.

9 mayıs

2. dünya savaşı'nın sonu ve rusların zafer bayramıdır ayrıca.

8 mayıs 2010 fenerbahçe galatasaray maçı

el clasico diye tanımlamak isterdim lakin el insaf artık. yemin ederim ben galatasaray galibiyetlerinden bıktım, bunlar galatasaray'ı yenmekten bıkmadılar.

(bkz: oha fenerbahçe)

ultraslan

websitelerinin girişine rapaiç'in resmini koyup fenerbahçe'nin eskişehirspor'u yenmesini rapaiç'in gelişine bağlamış zeki topluluk. aferin, çok iyi düşünmüşsünüz.

bir de rapaiç'in resminin altına "seni çok özlemişiz görmeyeli" yazmışlar. 16 şubat 2002 fenerbahçe galatasaray maçı'nda "haşıııırt" diye geçiren adamın neyini özlediniz sorması ayıp? gerçi chelsea'yi havaalanında karşılayıp nicolas anelka'ya sevgi gösterilerinde bulunanlara neyi anlatıyorsun.

elano blumer vs alex de souza

haldun üstünel'in "teklif gelirse elano'yu satabiliriz" açıklamasıyla gün yüzüne çıkmıştır ki, elano da eline almıştır. bakalım yeni sezonda kimler gelecek. *

(bkz: alex menkul kıymetler borsası)

şanlıurfa

merkezde harran oteli diye bir otel var, akıllara zarar. kupa maçı için buraya geleceklere tavsiyem mümkünse başka yerlere gitsinler.

beşiktaş ın maçı bursaspor a satması gerekliliği

beşiktaşlı duruşuna yakışacak harekettir. zira bu takım daha önce de maç satıp bursa'yı düşürmedi mi? beşiktaşlılık bunu gerektirir.

isteyen istediğini alıp satadursun, fenerbahçe kaybetmediği sürece 3'ün 1'ini almaya mahkumsunuz.

alex de souza

son frikik golünü 4 yıl önce galatasaray'a atmış, hasan şaş'ın kudurmasına sebep olmuştu. o golü de hatırlayalım;

http://www.youtube.com/watch?v=r4ajdHSd78E