bugün

galatasaray ile resmi sözleşme imzalamış ve 1 dakika dahi olsa resmi bir maçta forma giymiş futbolcular listesidir.

kaç gündür arıyorum. tam listeyi bir türlü bulamadım.

en önemlisini ben yazayım : (bkz: gheorghe hagi)

ayrıca madem başlığı açtık,bunları da yazalım :

(bkz: fenerbahçe de oynamis yabanci futbolcular)
(bkz: beşiktaş ta oynamis yabanci futbolcular)
taffarel
popescu
filipescu
adrian ilie
prates
lincoln

aklıma gelenler.
(bkz: simoviç)
(bkz: kosecki)
(bkz: elvir boliç)
(bkz: adrian knup)
(bkz: ulrich van gobbel)
(bkz: norman mapeza)
(bkz: rigobert song)
(bkz: abel xavier)
(bkz: ali lukunku)

(bkz: bazıları zenci sever)*
(bkz: frank de boer)

edit: be birader ne diye eksi verirsin bilmem ki.
(bkz: o diil de bi dominic iorfa vardı)
birde herkesin bilmedigi futbolcular vardirki, 80 li yillardan bir kac tanesini sayacak olursak;
fransiz didier six: dündar six ismini almisti nedense,
alman Rüdiger Abramczik,
bosnali tarik hocic,
alman Torsten Gütschow,
birde gelmis gecmis en kötü transfer nijerya li dominic iorfa sayilabilir.
francesco almaguer diye bir angut da alınmıstı bir ara...popescu tarzı futbolcu arama sevdasındaki yonetımın eseriydi.
fenerbahce ye turkıye kupası finalinde 116.dakikada golu atan,istanbul da dogan ogluna bir turk ismi veren ve galatasaray a geldiginde neredeyse hagi kadar sevinmis oldugum dean saunders vardı bir de.
gol attıgında leylek gıbı sevınen marcio,geldigi ilk mactan itibaren 40 yıllık cimbom lu gibi oynayan capone listede bulunması gereken ve galatasaray a ciddi anlamda onemli katkılar yapmıs oyunculardır.ünlü brezilya lı flavio conceicao da real madrid de buyuk basarılara atmıs bir futbolcuydu.hatta real madrid in ortasahasında claude makelele ile birlikte oynadıgı donem cok basarılı olmustu.ancak daha sonra galatasaray da oynamıs ve bır turlu isteneni verememis diger bir yabancı oyuncudur.

yazdıkca aklıma geliyo...litvanya lı kaleci gintaras stauce vardı.zayıf,cılız birseydi ve hakan arıkan misali uzerine gelen her topu sektiriyodu.
Türk futboluna çağ atlatan önemli yabancı uyruklu insanlardır. Uefa ve süper kupayı aldıran yabancılardan örnek verebiliriz.
galatasaray' ın 1995 - 1996 sezonunda türkiye kupasını kazanmasında önemli rol oynamış amerikalı kaleci brad friedel. sonradan liverpool ve blackburn rovers takımlarında görev almıştır.
petre ve bratu vardı lucescu'nun manevi oğulları.
haim revivo
baljic

ayrıca adrian lutu'yu hatırlayan var mı bilmiyorum. iorfa 'dan sonra en büyük hayal kırıklıklarından biridir galatasaray için.

bruno quadros diye sağ bek vardı marcio'yla gelen. sonra da istanbulspor'a gitmiş. * *
(bkz: franck ribery)
adrian knup unutulur mu? gol krali diye gelip 2 golle gitmi$ti. ama abim sensible soccer'in en kral forvetlerindendi.
Ljung
Rotariu
Falko Götz
Reiner Stumpf
Litvanyalı çöp gibi bir kalecimiz vardı ama adını hatırlayamadım şimdi, bak takıldı aklıma lan biri söylesin.

buldum editi: stauce
perez miydi? sağ açık oynayan bir fransız vardı sanırım.
galatasaray ın Derwall le yeni bir yapılanmaya girdiği ilk dönemde Almanya milli takımında da libero mevkiinde oynayan ABRAMCZiK vardı ki , 1975 den sonra doğanların bu ismi bilmesi mümkün değil.iyi futbolcuydu.

Bundan daha önce ÖZKAN SÜMER in teknik direktörlük yaptığı dönemde SEJDiÇ ve TARIK HOÇiÇ vardı.Sejdiç Fenerbahçe ya 1.dakikada gol atmış ve belki de derby tarihinin en erken golüne imza atmıştır.

TARIK HOÇiÇ ise aynı dönem 16 golle Türkiye Liginin ilk yabancı gol karlı olmuş bir santrafordu.

Kendimi 1969 doğumlu ve G.saray ı 1982 den beri takip eden bir taraftar olarak bu isimleri izlediğimden dolayı şanslı sayıyorum.

Birde KAJGANiÇ diye bir kalecimiz vardı.Samsun maçı sonrası devre arasında gittiği ülkesinde tarafik kazasında hayatını kaybetmişti.

EDIT : abramzcik ve tarık hoçiç yazılmış.Ama sejdiç süperdi.
gabriel tamas ıyyyyy, hatırladım tüylerim diken diken oldu şimdi. nihat kahveci, buna bacak arası atıp ortayı yapmıştı, şampiyonlar ligi'nde, tabi sonra gol oldu.
petre ve bratu. kabus gibilerdi unutmak mümkün mü.
*
(bkz: reinhard stumpf)
(bkz: cevat prekazi)
(bkz: simovic)
(bkz: xavier)
(bkz: revivo)
(bkz: batista)
(bkz: felipe)
(bkz: marcelo carrusca)
(bkz: ismail bouzid)
(bkz: linderoth)
(bkz: barış özbek)*