bugün

futbolla ilgilenmeyen erkektir. sevmez futbolu, maç başlarında, stadyumlarda ki bağırmalar, çağırmalar ona göre değildir, olayı mantıksal yorumlarla, paralel evrenin boyutlarını süzerek açıklamaya çalışır. ancak ortama uyumsuz görünen bu zırbasyonlar fazla uzun sürmeden bir süre sonra kendini yalnız hissetmeye başlar. futbolla ilgilenmediği için, ilgili sohbetlerde arkadaşlarıyla konuşacak, iletişime geçebilecek bir bağ bulamayarak sonunda bir kenarda sessiz, sedasız dinlemeye çekilir.
kızların hayalindeki erkek.
golf ile ilgilenen erkektir.
uçmakla ilgilenmeyen pilot gibidir.
aynı zamanda kızlarla da ilgilenmeyen erkektir.
7 sene kadar ametor olrak top oynadım. ayrıca, maçlara gittik sefalet kavga gürültü. cebimizdeki tüm parayı köşedeki cine 5 olan kahveye verdik. top oynarken ya da izlerken 1 kuruş para cebime girmedi. gidenleri söylemiyorum bile. yanlış anlaşılmasın parasında değilim. *içimi yakan ibrahim üzülmez topcu oldu benden bir cacık olmadı.
(bkz: belçika)nın neredeyse tamamı...
futbolu spor olarak görmeyen, tekelleşmiş para babası mafyaların elinde kullandıkları bir unsur olduğunu anlamış, fanatizm uğruna birbirini doğrayan insanlardan tiksinmiş, futbol'u hobisi olmayanların hobisi olduğunu çoktan gark etmiş kişidir.
çakalın tam aksine top olan erkektir. geçmiş geçmişte kalmıştır.
bildiğin erkektir kardeşim. erkek olmanın kriterlerinde futbolla ilgilenmek kadar saçma bir şey olabilir mi hiç.
(bkz: ben)
futboldan hoşlanmayan erkektir.. azınlıktır ama yılmadan ilgilenmemeye devam eder. hangi takımlısın sorusunun cevabı her genellikle milli takımdır..
erkeğin hasıdır. erkek gibi erkektir. tuttuğunu koparandır. önüne geleni zikendir.
ülkemizin tamamı antrenör,tamamı futbolcu olunca insan sevsede ilgisi kaçıyor.ne zaman futbol bir eğlence,dostluk için yapılırsa o zaman dünyadaki tüm erkeklerin ilgisini çekebilecek bir spor dalı.
azınlığın sesi olan erkektir. diğer erkeklerden farklı bir tiplemedir.
normaldir. o kadar da abartmayın lan. o değil de bu futbolla ilgilenmeyen erkeğin, futbolla ilgilenen arkadaşına attığı sen krosun, sene 2010 futbol mu kaldı bakışlarıdır asıl rahatsız eden beni.
Futbolla ilgilenmeyen erkek traş bıçağıyla da ilgilenmez. Doğal olarak papaz gibi olur ve kadınlar tarafından beğenilmez. Erkek futbolsuz,futbol da erkeksiz yapamaz.

(bkz: Baba beni maça gönder)
futboldan anlamadığı halde anlıyomuş gibi mal mal yorum yapan erkekten iyidir.

bi de futboldan anlamadığı halde futbolcu olanı var. (bkz: barış özbek)
ilginin farklı yerlerde olanı.
(bkz: futbolla ilgilenmeyip dizi izleyen erkek)
aslında çocukluğunda futbolla ilgilenmek istemiş, ama kuralları küçük yaşta yavaş yavaş öğrenirken ofsaytta takılıp kalmış erkektir. hala ofsaytı anlamaya çalışmasından iligilenme kısmına bi' türlü geçememiştir.
comic kahramanıdır, bunlar kahve falıda bakmayı bilir , kaşlarını alır hatta gerekli görürlerse estetik yaptırırlar kızlar pek bi sever bu tip erkekleri ama birlikte olmaya gelince (bkz: öküz) die tanımladıkları erkekleri seçerler. (bkz: ironik)
futboldan soğumuş olması muhtemel olan erkektir. profesyonelliğin kutsandığı, günümüz futbol anlayışından hoşlanmıyor olabilir. futbolcuların bireysel performanslarının çok daha ön planda olduğu günleri özlüyor olabilir. bireysel sporları, takım sporlarından daha keyifli buluyor olabilir. amatör ruhun peşinde olabilir.

ayrıca, birincil kimliğini, tuttuğu takımın taraftarlığı olarak belirleyen insanların, saçma fanatizminden sıkılmış olabilir. pes oynayamamanın, futboldan anlamamak olarak görülmesine gıcık oluyor olabilir. mafyöz para babalarının egemenliğindeki kurgusal liglerden tiksiniyor olabilir.

olabilir yani. var böyle erkekler. kendimden biliyorum.
(bkz: hangi takımlısın dediğinde, ekmek spor u tutuyorum diyen)
(bkz: erkek ırkıdır)
(bkz: böyle bir şey yok ama olabilir de)