bugün

her futbol maci zamani kendilerini belli eden tiplerdir. hayatlarinda baska bir sey var midir bilinmez. asagi futbol yukari futbol. msn de futbol hakkında konusup takımları sampiyon yaparlar. arta kalan zamanlarında iddaa oynarlar. geri kalan zamanlarinda da aç bir sekilde hatun kaldirmaya calisirlar.

en azindan her futbol macina giden fahise tipli kadinlar var. cogunlukla igrenc kokup apacilerin arasinda dolanirlar. belki beraber takiliyorlardir. 22 ye 1 gibi...

not: tabi bu ezikler futbol maclarina dahi gidemezler. bos gezenin bos kalfasi misali yasarlar.
(bkz: selena yı izledikten sonra entry girmek)
hayali transfer butceleriyle oyuncu transferi yapmak hobileri arasindadir. fener sunu alsın, galatasaray sunu satsın, falan da filan. bu tipleri gorunce kacmak gerekir.
en azindan bir sey konusunca mutlu olan insanlardir. etraflarindaki bunca mutsuzluktan siyrilip mutlu olabildikleri bir hobileri vardir. keske herkesin olsundur.
evet belki futbol konuşmak saçma gibi gelebilir insana ancak. örneğin bir siyasette konuşmak saçmadır ona bakarsan veya başka konularda tartışmak da biraz abestir. hatta niye konuşuyoruz lan biz.
hangi oyuncunun nerede oynamasi gerektigi konusunda cooooooook bilgilidirler. hepsi uluslararasi standartlarda teknik direktor ya da eski futbolculardır.
bir de futbol konuşamayınca mutsuz olan ezikler vardır ki bunun mevzu ile bir alakası yoktur.
futboldan baska spor dallari oldugundan pek haberleri yoktur. iclerinden sadece kucuk bir kısım basketbolu ve voleybolu bilir. eksik oldu, bir de artistik patinaji bilirler.
futbol'dan anlamayan ve yıllarca futbol muhabbetleri karşısında ezilen bünyenin yankırışıdır.
(bkz: dostum ezik demişsin abaza çıktı kaç kaç)*
sevdiği bir spor dalı hakkında konuşan herhangi bir insandır kanımca. ezik denmez ona. sen felsefeden konuştun da filozof mu oldun yani.
tuttuklari takimin mac sonuclarina gore kendi aralarinda statu kazanirlar ya da kaybederler.
sabah seda sayan'ı izleyedikten sonra, arkadaşını arayıp '' kız demet naapmış duydun mu? '' diye soran tipten daha mantıklı tiptir. eziklik konusuna gelmiyorum bile. hadi kaybol.
(bkz: futbolu kitlelerin afyonu olarak gören ezikler)
topluluk halinde sizofreni yasayıp mac zamanları garip davranıslara burunurler. sadece futbol macları zamanı, eksik yazmayayım. onlara dısarıdan bakan biri, onlara ne kadar tuhaf gorunduklerini soylediginde hep beraber o kisinin ustune cullanırlar.
Tercih meselesidir. Eleştiriler zerre barındırmaz.*
hayat 90 dakikadır ve taç çizgilerinin ötesinde hiç birşey yoktur kavramlarından uzak, futbolun zevkini tadını alamamış eziğin düşüncesidir. ayrıca futbol bir ölüm kalım meselesi degildir, ondan çok daha önemlidir.
Futbol konuşabilen insanların yanında futbol konuşamayan ve bön bön bakan eziklerin, futbol konuşabilen insanlara saldırırken kullandıkları laflardan biri.
(bkz: millete bok atınca mutlu olan büzükler)
(bkz: genelleme yapınca takla atan süzükler)
ahmet çakar' a alınmış ve söylediklerinden etkilenmiş bünyeden fışkıran tespittir. bu tespite göre sporun bir dalı hakkında konuşup mutlu olan insanlar ezik kategorisine dahildir. çok ayıp.

(bkz: just take it easy cause there s no stress) *
futbol basliklarini elestiren sozluk asilzadeleri gibi baslıklara alkıs tutarlar. bu baslıktaki asilzade kelimesi zuppe, kendini bir halt sanan, yandan entel cakması gibi manalarda olup futbol konusanları elestiren insanlara hakaret manası tasırken, bu hakaretin bir benzeri bu futbolseverlere yapıldıgında futbol konusmaktan kendini alamayan bu tipler dellenirler.

not: futbol basliklarini elestiren sozluk asilzadeleri baslıgından ornek alarak hareket ettim.

siz asilzade deyip kucuk gorurken cok iyiyse, ben de size ezik dedim. olmadı galiba.
Ezik değil taraftar olan kişilerdir. Karı/kız konuşulduğu zaman ağzı kulaklarına varan abaza kişilerin fazla eleştirilerine mağruz kalırlar.
(bkz: futbol asla sadece futbol degildir)