bugün

önemli bir futbol maçı olur. akabinde bununla ilgili sözlülte değişik başlıklar açılır. maçı oynayan takımın taraftarları birşeyler yazar, rakip takım taraftarları başka şeyler. karşılıklı takılınır, ayarlar verilir. neticede herkes eğlenir. burası sözlüktür, fazla ciddiye almamak gerekir. ama bir de aslen baron, kont ya da dük olduğunu tahmin ettiğim yazarlar vardır. nasıl olduysa lütfedip burada yazarlık yapmaktadırlar. aman efendim, futbol ile ilgili başlıklardan sonra bu arkadaşlar bir coşarlar. kızarlar, aklınız durur. rahatsız olurlar, laf sokarlar, kampanyalar başlatırlar. ama haklılar tabi. burası majestelerinin sözlüğü olduğu için biz haddimizi bilemedik çok sevgili yozgat dükü ya da mardin kontu abilerimiz...

affola...
(bkz: futbol konusunca mutlu olan ezikler)
futbol ile pek alakası olmayan entelektüel geçinen kesimdir. futbolu halk sporu diye küçümseyen tiplerdir.
futbolu takip eden yazarların hiç sallamadığı durumdur. şunu diyebilirim; bir bağayan yazar olarak burdaki yorumları okumak hakaret olmadığı sürece çok hoşuma gidiyor.

renk zevk meselesidir. sana giren çıkan mı var diyesim geliyor hatta bilgisayar başında içimden diyorum bile.
ne yazmis bu proleterya buraya ya.
(bkz: futbol kaka linkten izlenir)
(bkz: asilzadelere ölüm)
futbol hakkinda bos bos konusan, yine futbol hakkinda hic bir sey bilmedigi halde cok sey bildigini sanan, mac oldugu gunler afyon almiscasina hayattan uzaklasan insanlara acirlar.

hayatindaki acilari bastirmak icin, bir nevi zugurt tesellisi metodu olan futbol hakkinda konusmaktan bayilan insanlara acirlar.

aslinda onlar asilzade degildir, futbolla ilgilenenler eziktir. sonucta ezikler yukarı bakıp, yukarıda gordukleri herkesi asilzade sanarlar.
aynı konu üstüne açılan varyasyon başlıklarını eleştiren alt dalına dahilim*.

futbol başlıklarına bakıyorum, yorumları okuyorum ama aynı maç üstüne on beş tane farklı başlık açılınca ve bu başlıklar da aslında birbirlerinin kopyaları olunca.. eh.. insan azıcık surat buruşturuyor yalan yok.

gerçi zaten bu aynı başlığı ufak farklılıklarla paso açma mevzuuna ilk olarak başka bi konuda -ki siyasi bi konuydu üstelik o- çemkirmiştim. dert konuda değil yani, daha çok kendi fikriyatını ne kadar tekrarlarsa o kadar baskın çıkacağını düşünenlerin verdiği rahatsızlıkta yani.. neyse.
Futbolseverler tarafından pek fazla s.klenmeyen, kızlarla oturup kahve falı yorumları yapan, minik beyinleriyle futbolun koskoca bir sektör olduğunu halen algılayamamış, ''offside'' ın ne olduğunu kızlar gibi anlayamayan moronlardan oluşan kabile.
aynı zamanda bilim ve felsefeyle ilgili yazılarıyla tüm sözlük okurlarını ihya eden aristokrat insanlardır...

aaaa... yok lan ! bildiğin polemikçiymiş bunlar...
an itibarı ile yeniden rahatsızlıklarını dile getirmeye başlayan kişilerdir.
ben sözlüğü neredeyse sadece futbol başlıkları için takip ettiğimden sitemlerinden bihaber olduğum gruptur.
22 koca adamin bir topun pesinden anlamsizca kosmalarini mantiksiz bulan, bes caylarini aksatmayan, her gun at binip golf oynayan asilzadelerdir. boklari da gumus kaplama olur bunlarin afedersin.
ne kadar asillerdir onu bilemem de bir nebze de olsa haklı olan kişilerdir. yani arkadaş, sözlük maç günleri ve akabinde bilgi kaynağından çok tribün dergi forumları gibi oluyor mübarek. bana bile gına geliyor.
bir topun peşinden koşan 22 salağın ve o 22 salağın arkasından koşan 22 milyon salağın ve bu insanlar hakkında bıkıp usanmadan entry girme çabası için de olan yazarların içler acısı haline acıyan gruptur.

(bkz: 27 kasim 2008 galatasaray fc metalist kharkiv maci) * *
(bkz: galatasaray galibiyetiyle ortaya cikan fenerliler)
reel hayatta futbol konuşulan ortamlarda konuyu değiştirmeye çalışan pötikare gömlekli gözlüklü elemana benzetilmesi mübah kitle.