bugün

entry'ler (1304)

açık alanda osurmak

üzerinde tente veya şemsiye olmayan alanda yapılır ise cezai yaptırımı yoktur. bu kurala uymayanlar 60 tl para cezasına çarptırılacaktır, bonus karta 3 taksit yapılmaktadır.

josef k

eskiden ondan çekinenler, belki diş bileyenler şimdi enseye tokat olayına girmeye çalışıyor. neden ki? uğraşmayın bu adamla, ne gereği var? onun burayı ne sandığını ya da kendisini ne sandığını kimse bilmesin, eksik kalsın.

piyanist şantör " nikah masası " eserini çalarken,
meraklı kalabalığın sözcüsü:
- hoş geldiniz josef k! nezih balo salonumuzu şenlendirdiniz.
josef k:
- ne balo salonu lan? burası bildiğin düğün salonu! *

josef k bir sabah uyandığında kendini uludağ sözlük' te buldu. kendisi gittiğinden beri ortalarda fazla görünmeyen portakalda vitamin' i görünce çığlığı bastı! feryadı meraklı komşularınca da duyulmuş ve onları pencere önlerine dizmişti. herkes kendince yorumlamaya başladı, öyle ya tamamen gittiğini sandıkları biri geri dönmüştü.
meraklı gözlerin sahipleri kulaklarını yeterince dedikoduyla doyuramadıklarında ise düşman bellediler josef k' yı. neden gelmişti ve ne kadar kalacaktı? " dağılın hüleayyn " sesiyle kuşlar bile kaçıp gittiler çünkü biliyorlardı ki insanın başına ne gelirse ya meraktan ya...

uludağ sözlük ün cemaatçi mücahitler ordusu

zannımca bekaretin önemi hakkında o kadar çok konuşulunca başlıkları gözden geçirip edinilmiş kanıdır.

izmir den nefret etme nedenleri

kompleksli olmak gibi nedenlerdir. izmirli biri olarak ( tabi ki de tahmin ettiniz ) izmir' den nefret edenlerden nefret etme sebebi olarak gördüğüm bu özellikleri sıralamak isterdim ama ne gerek var lan. *
buca' da oturup izmir' den nefret ediyorum diyenler de komik görünmektedirler. ben de istanbul' dan nefret edebilirim o zaman üsküdar' da oturan kuzenimin yanına gittiğimde t-shirt giyen kızlara orspu diyen insanımsıları yüzünden.
bu konuda hassasız izmirliler olarak evet!

kadinlardaki angelina jolie paranoyasi

angelina jolie nin geçmişinde kendini kesen, kocasının kanını boynunda taşıyan ve erkek kardeşiyle öpüşen bir kadın olduğunu yani angeline jolie nin geçmişini bilmeyen kadınların paranoyasıdır. ama biz onu bu vahşi haliyle de beğeniyoruz tabi ki, bu kadınlara önerim şu insanın fotoğraflarına bakıp onla ilgili de paranoya yapmalarıdır :

http://www.pixena.com/ima...ors/Melinda_Clarke_03.jpg

poisonx

birkaç kişinin toplaşıp mahlasının altında neden eylem yaptığını anlayamadığımdan mütevellit beni şaşkınlıklara sevk etmiş insandır. noluyo lan? herkes neden aynı günü ve aynı kişiyi seçti?

kızların bayıldığı filmler

orlando bloom, brad pitt gibi adamların oynadığı filmlerdir.

sinirli insanın günlük hayatındaki cümleleri

genelde kısa olan cümlelerdir.
" evet, hayır, biliyorum, sana ne, bilmiyorum, üstüme gelme, sakinim ben, s.ktirin gidin başımdan, biraz daha üstelersen seni çoğaltırım, ... " gibi örnekler çoğaltılabilir.

duz mantik ingilizcesi

(bkz: in every job there is a no) *
(bkz: clean family girl) *

guiza nin golcu olduguna inanmayan insan

guiza' nın baki mercimek' e özenmesi sonucu karşı takıma yardım olsun diye gol atmadığını idrak edememiş insandır. adamın yüzünde bir nur var zaten belli, rakibini ezmemek için yapıyor. yoksa golcüdür tabi evvel zaman içinde kalbur saman içinde... *

erkeklerin cekip gittigi bir dunya

daha nice women gibi filmlerin çekilmesine yaraması ihtimaller dahilinde olan dünyadır.

5 saattir çişini tutan yazar

5 saat çişini tutan insandır. yazar olması bu 5 saat içinde yaşadıklarını sözlüğe aktarması dışında bir avantaj sağlar mı bilinmez.
(bkz: 5 saat çişini tutmanın dayanılmaz acısı)
(bkz: 5 saat çişini tutan yazarın anıları)
(bkz: 5 saat çişini tutan yazarın günlüğü)

josef k

gittiğine üzüleceğim, ama onların adına sevineceğim ve eksikliğini hissedeceğim eski moderatör. gittiğine neden mi seviniyorum? gittiği için çok mutlu olduğundandır herhalde. en son aldığım duyuma göre jamaika' da denizin üzerinde bir hamakta kitap okuyup sergei rachmaninoff u dinliyormuş. eh allah bize de böyle emeklilik nasip eder inşallah. dinimiz amin.

ya olumden sonra bir hayat yoksa

çok bilinmeyenli denklem niteliğindeki varsayımdır. " ya çürürken her anını hissedeceksek? " gibi...

22 kasim 2008 ankaraspor galatasaray maci

spikerin maskeli balo olarak nitelendirdiği maçtır.

poisonx

farkında olmadan dumura uğrattığım renkdaş, kader ve keder arkadaşı. maliyetimizin muhasebesinde noksanlıklar olsa da tespitler kuvvetli ve tutarlı hala. cevabı bol şıklı soruları ve destanları ile ve " yok artık bu kadar da olmaz " diyecek kadar ( kimi zaman ) benzer düşününce şaşırtmıştır. takibe aldığım yazarlar arasındadır aynı zamanda.

yeni nesil aşkları

çoğu yavan olan aşklardır. belki de artık her şey aynı anda yaşandığı için çabuk tükeniyordur aşklar.

çocukken yapılan salaklıklar

vazo kırdıktan sonra yatakla duvar arasındaki boşluğa girip üzerine battaniye örtmek. akabinden anneyle babanın sokaklara taşıp çocuklarını araması.
arı kovanına sinek ilacı sıkmak ve arılar taarruza geçtiğinde ayakları kıçına değdirerek koşmaya başlamak.
boncuk tabancayla babanın arkadaşının kelini vurmak. babadan papara yiyeceğini sanıp köşe bucak kaçtıktan sonra babanın arkadaşına " ne oynuyosun bacak kadar çocukla " şeklinde kızdığını öğrenmek.
dedeye de baba demek, anne " baban gelecek " dediğinde hangi babam diye sormak.
halayı dövmek.

konusurken asikmis gibi bakan sahis

dizilerde en çok rastlanan şahıstır. kız abisiyle bile konuşurken mimik yapacağım diye bu bakışı yerleştirir yüzüne.

tuvaletten dakikalarca cikmayan insan

pazar günlerinin vazgeçilmez insanıdır. ailecek evde tuvalet krizi yaşatır fakat içeride olan kişi tuvaletten yenilenmiş olarak çıkar, 1-2 kilo verir, kalan sağlar da ecel terleri döker.