bugün

başlık tam sığmadığından tam anlaşılmayabilir. bahsettiğim olay fiba 2010 dünya basketbol şampiyonası. aramızda cahiller olabileceği için açıklama gereği duydum. bildiğiniz üzere basketbol dünya şampiyonası ülkemizde düzenleniyor bu sene ve karnaval havasında geçiyor. yüzbine yakın turistin akın ettiği türkiye'de özellikle slovenyalılar çok dikkatimi çekti. kütür kütür karılar akın etmiş durumda adeta. abdi ipekçi spor salonun etrafında maç saatlerinde sloven amcığı kaynıyor. neyse konumuz o değil şimdilik. ben şahsen bu dünya şampiyonasında milli takımı desteklemiyorum. onların yerine daha başarılı bulduğum yunan ekibini tutuyorum.

hemen türküm diye milli takımı destekelemek zorunda olduğumu düşünmeyin. desteklemiyorum kardeşim işte. çağdışı oyunları, göze hoş gelmeyen basketbollarıyla hiçbir güç beni türkiye'yi desteklemeye zorlayamaz. geçen yunanistan maçında gördük zaten gerçekleri. maskeli bir herif var orda durmadan üçlük atıyor. çıkar onu takımdan bir sikim yok milli takımda. hep üçlük hep üçlük. bir tek kısa boylu oyun kurucu oynuyor iyi, oda sayı atamıyor ne yazıkki. hele çam yarması bir herif var 1-2 kere smaç filan bastı ama adam ne zaman serbest atış noktasına gelse dağlara taşlara gönderiyor topu. ulan bu mu dedim milli takım. hahahaha. kazmalar yaaa. yunanistan takımı bizim takımı sürklase etti o maç ama şans türkiye takımından yanaydı. zaten 35 senedir yunanlıları yenemiyorlarmış şans ve hakem faktörü işin içine girince anca yenebildiler.

dün yine kosta rika gibi adı sanı duyulmamış bir takım karşısında türk takımı adeta ezildi lan. tc vatandaşı olmaktan utandım. elin medeniyet görmemiş herifi geldi milli takımı adeta ezdi ya. son 10 dakika birşey yaptı türkiye ama benim gözümde galip kosta rikaydı. hele o maskeli herifin yaptığı şaklabanlık neydi lan öyle. hahaha o herif yüzünden yenileceklerdi az daha küçücük ülkeye.

yunanistan milli takımı özellikle set oyunlarını çok iyi oynuyorlar. birbirlerine olan yardımları, boyalı alandaki üstünlükleri ve baby shaq sayesinde kurdukları size üstünlüğünü iyi değerlendirmeliler. benim favorim bu şampiyonada yunanistan. yunan bayrağını alıp istanbul'da inşallah destekleyeceğim takımımı.

kırılmaca olmasın, bu ülkede yaşıyorum diye milli takımı tutacağım diye bir kaide yok. nasıl emine ayna bize türk diyemezler diyorsa bende milli takımı sevmek zorunda değilim. fenerbahçe ile türkiye maç yapsa yine fenerbahçeyi tutarım.

enjoy herkese.
Deteklediğin yunan millitakımı türk millitakımı karşısında takımı adeta ezildi.
Neymiş maskeli bir adam koymuşlar habire 3 lük atıyormuş. Peki yunan takımı ne yapıyor koymuş pota altına bir hayvan milleti ezdiriyor. Üstüne üslük bir işede yaramıyor faul alıyor atamıyor öküz.
muhtemelen özü türk olmayan yazar söylemi, verdiği örnekte çok manalı olmuş.

(bkz: emine ayna)
(bkz: ee gülüyor muyuz)
(bkz: enjoystick girsin emi)
yunan cemaati 10 bin dolar vermiş olmalı.
(bkz: kenarı)
(bkz: gel la gel acıdım sana)
bir basketbol taraftarının oldukça doğal seçimi. yalnız bu basketbol taraftarının ağzından çıkan üçlükler götüne girerse sıkıntı olabilir.
--spoiler--
"çağdışı oyunları, göze hoş gelmeyen basketbollarıyla..."

"spor salonun etrafında maç saatlerinde sloven amcığı kaynıyor."
--spoiler--
ayrıca bu kişi basketbol maçlarını beklerken kuku kokluyorsa gişe önlerinde ve milli takım oyun tarzına çağ dışı diyorsa, kendi pipisi ile beyni arasındaki hatalı yürümeden kaynaklanıyordur.
porto riko'ya kosta rika diyen adam yunanistan'ı acaba hangi takımla karıştırdı ki destekliyor dedirten başlık. kimsenin tuttuğu takıma karıştığım yok ama bir iş yapıyorsun, bilinçli yap bari.
donolis külotaksi işi biliyor.
bayanlara 'karı' diye hitap eden kaba yazarın kendisine benzeyen yunanlıları basketbol şampiyonasında desteklemesi durumudur.
yunanistan ı tutmaktan çok siki tutmuş olan yazar söylemidir.
(bkz: basket milli takımına bağlılık hissetmemek)
basketboldan zerre anlamayan trollün çığlığıdır. trollerin elflerin orta dünyayı terkettiği gibi dünyamızı terketmesi dileğiyle diyip geçiştiriyoruz.
mesele yunanistanı tutmaktan çok türkiyeye yakışmayan oyun sistemini yermektir. e ama hacım bogdan tanjevicle bu kadarı bile mucize.

başımıza bunları getirenleri protesto et milli takımı etme denilesi vaka.
(bkz: dostum kosta rika demişin ama bu puerto rico)
bir yunanlının türkçeye çevrilmiş açıklamsıdır.
mantıklıdır zira uluslar arası turnuvalarda insan gönlünden geçen ülkenin takımını destekleyebilir. milli mesele ve vatana ihanet durumları Türkiye'de geçerlidir.
arkadaş kosta rika demiş ama dili sürçmüş diyelim. neyse porto riko gibi adı sanı duyulmamış takım ifadesine şiddetle itirazım var. zira fiba dünya sıralamasında porto riko 10.sıradadır. türkiye 18'dir. arkadaşım sen daha porto riko'nun basketboldaki yerini bilmiyorsun hakkaten yunanistan'ı tut.
kendini adamdan saymakla yetinmeyip serçe testisi kadar beyniyle güya alttan alttan laf sıçmaya çalışan kabız bir oğlanın yumurtlamaları.
(bkz: almanya nın elendiğinden habersiz olmak)
4 maçtır hakem rüzgarıyla ilerleyen bir ülkeyi destekleyerek şike ve adaletsizliğe de destek vermiş olan kişi söylemi.
kişiye göre değişen bir durumdur ama yine de pek tavsiye etmeyiz. ne de olsa türk milli takımı türkiye'yi temsil ediyor. isteyen istediğini desteklesin. ama önce desteklediği ya da çamur attığı takımı tanısın.
(bkz: maskeli herif)
(bkz: çam yarması)
(bkz: kısa boylu oyun kurucu)
bunlar kim lan?
(bkz: al bunu da tut)
bu f.c. paok çok şeyi değiştirdi.