bugün

"öldürdü gitti çocukcağızı. aman zaten istiyordu, koyver gitsin." dedirten bir bölümü yayınlanmaktadır.
Türk dizi kalitesinin ne kadar kötü olduğunun tanımını yapan dizi.

O ne biçim bir senaryo, çekim ve metin kalitesidir be, öeh.
vural'ın cinayeti çok da güzel kerim'in üstüne kalmıştır.
2. sezon kerim in suçu ne? adı ile devam edecektir dizi.

ve yine tekrar ediyorum #12117912
bu gece son bölümünü izlediğim dizidir. illa bir gerilim yaşamak zorunda değiliz demi. ama türk dizisi işte illa gerilim olacak. daha da izlemem. senaristler "zaten gergin türk insanı" için biraz daha umut dolu filmler yapmalı. sezon finali mutlu olsaydı ne olacaktı gelecek sezon kimse izlemeyecek miydi? ama ya acıklı bi dizi ya da uyduruk bir komedi.
avrupa yakasını geri istiyorum.
"dağ geçisi gibi goşması".
yaa ben bu dizinin neresinden başlasam bilemedim yani bu sezon finali beni çıldırttı.bu kadar şerefsiz insanı gördükçe sinirlerim hopluyo.yaa fatmagül sen önce benim suçum ne diyip durcağına şu salak avukatını değiştir.bir avukat bu kadar embesil olabilir mi ya.allahım sen sabır selamet ver ben bile biliyorum bazı şeyleri gerizekalı avukat bozuntusu madem gittin kerimi buldun tamam kavga etmiş iyi etmemiş ama sen ne biçim avukatsın münir gibi olayın üstünü örteceğine gitmiş bir de godoş godoş jandarmaya söylemiş tatrtışmışlar kavga etmişler diye.allahın beyinsizi seni avukat yapanın ben taaaa şarap çanağına tüküriyim emi.bütün bunlar hep senin yüzünden oldu embesil.gerizekalı yaa iyi bok yemiş gibi bir de ortalarda yok şimdi işin yoksa dizinin başlıyacağı zamanı bekle bu öküz gitsin olayı düzeltsin diye umut et.ama neeeerdeeee allah buna beyin vermemiş ki.ya ben bu famagülün bahtsızlığına daha da bişey demiyorum.kedim fatmagül bile bu avukatı görünce tıksırmaya başlıyor.atın bu malı başınızdan valla yoksa bu salak öyle savunacakki sizi hakim sonunda fatmagülü kerim ve ablası tecavüz etmiştir diyip topunuzu tıkcak mapusa of yeter be şiştim valla.
mustafa bi taşla 3 kuş vurdu denilebilir. vural öldü cinayet kerime kaldı kerim hapise fatmagül mustafa'ya hadi hayırlı sezonlar dileriz bitti dağılın.
anlam veremediğim bir sezon finali oldu suçlular dışarı çıktı suçsuz olan içeri girmek üzere final denemez bence.
1.bölümden itibaren heyecanlı akıcı bir şekilde izletmekteydi fakat bu sezon finalinde tam manasıyla sıçmışlardır. 2.sezon'da sıvayacaklardır hiç merak etmeyin. bir sonraki duruşmanın kasımda olacağını söylediler. umuyorum final o zamandır. 1 sezon daha uzatmanın manası yok. aynı hataya düşen diğer diziler için;

(bkz: hanımın çiftliği)
(bkz: ezel)
oyuncuların yarısı ya pezevenktir, ya boynuzlu, ya orospu ya da şerefsizdir.

ama izliyoruz işte maalesef...
Davayi kazanacaklarini düsünürken, Kerim cinayet anlisi olarak hapse gidiyor. Bu ne biçim final, hevesim kirildi.
dizideki yakışıklı çocuk ölmüştür.
kerim'in aklanması en az 17 bölümü bulur bu dizide.

bir kere dövüştükleri ortada. e kendi kendine düştü başını çarptı desek ki bu anlaşılacaktır, yine darbeye bağlı düşmedir o yüzden kerim yine katil olacak. e mustafa'yı gören eden yok ya da mustafanın herhangi izi bulunabilir mi vücudunda çocuğun onu da sanmıyorum alt tarafı vurdu bitane. e yani mustafa da itiraf etmeyeceğine göre, senaristlerin buna uygun kılıf bulmaları bence minimum 17 bölüm.
bir sezon finali bu kadar mı kötü olur ? evet dedirtmiştir. samanyolu dizilerine döndü her şey tesadüfi olaylar üzerine gelişiyor. tam esas oğlan kabul gördü şimdi öpecek derken
gelecek sezonu hapiste geçirteceklerse hiç çekilmeyecek dizi. bir de insanlarda şu yargıyı oluşturdular sanki. " türk adaletine güvenilmez" gelecekte belli olacak bakalım doğru yanlış!

edit=imla
cnbc e dizilerini neden izliyorsunuz diye çemkirenlere , yerli malı yurdun malı zihniyetine sezon finali itibariyle cevabım olan dizidir. bu kadar tırt bir sezon finalini bu gözler ne duydu ne de gördü. bi csi olaya el ataydı mustafa'nın katettiği kilometreden, vuralın çarpmaya bağlı kafa travmasına, düşüş açısına, mustafanın vural üzerindeki dna'sına kadar bir günde olayı çözerlerdi. elin csi larına bakıyorsun, sürekli vurgulanan bir cümle var 'her temas bir iz bırakır'. insan cinayet işleyecekse bile vazgeçer yani o derece iddialılar. yani cinayetten caydırıcı. biz de bu naylon cinayetlere maruz kalıyoruz.

maşallah 40 sene önceki polis-adliye mantığıyla ancak bu kadar dizi çevriliyor. senaristler kabız ötesi. dönüp dolaştırıp terkedilen acı çektirilen kadınları, dünyanın zulmünü etmiş erkeklere mecbur ediyorlar. aha cemile ortada, fatma gül ortada. brezilya dizilerinden kopya çekeydiniz daha makbuldu. kerim'in karizmatik ve uzun boylu babası ortaya çıkabilirdi , güçler savaşı izleyebilirdik. fatma gül zengin olsaydı entrikalarına zekasıyla cevap verseydi fena mı olacaktı? bunu izleyen kadınlar şimdi şöyle düşünüyor. es kaza evlendin ya da tecavüze uğradın o zaman moku yedin. mahkeme mahkeme dolaşma baban katil olabilir, acı üstüne acı yaşayabilirsin.sezon finali sürprizi dediğiniz kerim gül'ün suçu ne mi olacaktı?

ben aslında kendime kızıyorum. oturup istiflediğim kitapları okuyacağıma, tutmuş bizimkiler dizi yapmış(?) diye fatma gül'ü izliyorum. oh olsun bana. işte böyle ertesi güne sarkan travma yaşarsın. psikolojim bozulsun diye uğraşsam bu kadarını yapamazdım.
1 sezon izledik ama hala öğrenemedik. * *
o değilde sezon finalindeki o vural itinin rüyası çok acayipti lan. resmen tüylerimi diken diken etti.

--spoiler--

vural rüyasında mahkeme salonundadır, salon zifiri karanlık tabi. o suçlu sandalyesinde elleri arkadan kelepçeli bağırıp çağırırken , arkadaki karnalıkta fatmagül belirir bir anda. o masum o bütün hayallerini, geleceğini iki-üç hayvanın birkaç dakikada yok ettiği bitkin hali.. hemde o lanet günde üstünde olan hala paralanmış duran elbisesiyle.. vicdanı fatmagül olmuştu o sıra.. konuşuyorlardı..

--spoiler--
fatmagül'ün suçu ne bilmiyorum ama yengesinin suçu çok net, gerilip ağzına bi tane yerleştirmek istiyorum *
götü, memeleri, bir de şeyi var. bunlar yeteri kadar suçtur.
espri yapma çabası içerisindeki arkadaşlarımın "aşk-ı memnu'da bihter olması" cevabını verdiği soru.
son bölümünde mustifanın fena ters köşe yaptığı dizi*
bugün itibariyle annem babam ve dahi kendim bu dizi setindeydik. daha doğrusu dizideki evin önündeydik. daha daha doğrusu oralardaydık işte.
ne işimiz vardı derseniz hem istanbul trafiğine çıkmak hem de bizimkilerin diziyi çok sevmesinden mütevellit kısa bir ziyaretti efendim. şimdi gelelim meselenin özüne. evlere pimapen takılmış, malum dizi tutunca ilk iş bunları değiştirmek olmuş * yeni sezonda göksu'daki evde çekilmeyecekmiş dizi. anlaşmaları bitmiş. ben evin sahibinin yalancısıyım. ayrıca evin bulunduğu yerde bir çömlek atelyesi var ve fiyatları da gayet uygun. göksu'nun içinde güzel ve şirin bir konuma sahip. o değil de ev sahibi bıkmış. her gelen evi görmek istiyor. adam en son bariyer amaçlı bant çekmiş ve gelenleri savuşturuyor. allah'tan biz laf anlayan anlatan insanız, gezdik çevresini. çok güzel bir yerde çekilen dizidir efendim.
çok kötü bir sezon finali yapan dizi. yazık oldu izlediğimiz bunca bölüme.
bu dizide engin akyürek gibi yakışıklı bir insan var. isterse engin tek oynasın her türlü rolün altından kalkar.