bugün

dunia enginei kullanıp, far cry 2 nin devamı niteliğinde olacak, hikayesi afrika da geçen oyun. 2010 da piyasaya sürülecek.

(bkz: ubisoft)
e3 2011 de resmi olarak duyurulmuş oyun.
gelse de şöyle bira çerez bilgisayarın başına kurulup büyük ümitlerle farcry 1 atmosferine dönebilsek dediğim oyun.

http://www.merlininkazani...ideosu-haber-42104p1.html#
yarı kafayı sıyırmış arkadaşın, en büyük renklerinden biri olacağı oyun. far cry 2 deki gibi önce beraber hareket ederken oyun sonunda elimine etmeyeye çalışacağımız npc lerin sonunu bu arkadaşta da görebiliriz.
http://www.youtube.com/watch?v=J6gnOVJsCsM

adamlar oyun değil film yapmış sanki. yeni pc mi alsak ne yapsak bilemedim.

çıkış tarihi 7 eylül.
(bkz: avatar)
fallout evreniyle yarışabilecek güzellikte bir evrende geçecek oyundur.
(bkz: http://bezginoyuncu.com/2...6/25/far-cry-3-ertelendi/) Neden ertelediler acaba?
2. Nin trailer ları gibi infial yaratmayan oyuncuk.
Neden mi?
1-trilerlara bakacak olursak oyun dandik.
2-piyasada hayvan gibi rakip var.
3-en önemlisi artık firmaya güven kalmadı. 2. Nin trailerları iyidi bekleyen heveslenen çoktu ama alınca bambaşka bişey çıktı karşılarına. Dolayısı ile yemiyorlar artık.
kazma kürekli versiyonunu bile indirmem o derece. artık baydık be kardeşim klişelerden. tamam rakibin belinden bıçak alıp, tabanca alıp o'na karşı kullanmak güzel bir yenilik olmuş veya yukardan aşağı bıçakla adamı yararak atlamak.

ama bi aşın artık ya. bi ilerleyin ya. dan dan dan dan dan dan adam vurmak artık çoğu kişiye çekici gelmiyor. cs ergenleri gibi ne lan o dan dan dan dan dan dan dan. bir milyon adam öldür eee sonra ?

hitman absolution'a heveslendik, stealth oyunu oynayalım dedik ama counter strike ile karşılaştık. birinci oyundan beri (far cry) aynı şey. grafik motorunu yenile veya makyajla, sonra at yeni mapleri, at yeni modellemeleri yallah gönder oyunculara, satın alsın süzmeler, biraz para kazanalım mantığı.

oynanış adına trailerda gördüklerimiz güzelde yetmez be abi. hayvan terli.

edit = ekleme
an itibarı ile indirmeye başladığım oyun. seederlar fazla olunca indirmenin tadına doyulmuyor. Birde biz görelim oyunu bakalım dan dan dan dan dan *
serbestliğin en iyi hissedildiği oyunlardan biridir.
açık dünya oymanınışına sahip ubisoft oyunudur. oyunda grafikler oldukça doyurucu kıvamda, sesler gayet başarılı ve vuruş hissini gayet iyi yansıtıyor. oynanabilirlik olarak son zamanlarda oynadığım en iyi oyun diyebilirim. o grafiklere bu optimizasyon oyunu oldukça albenili yapmış. ancak oyundaki karektererin oyuna etkisi beklediğim kadar iyi değil. oyunun başları gerçekten çok etkileyici ilk bir saat kalite oyundaki kaliteyi çok iyi yansıtıyor ancak 3 saattir oynadığım oyunun bir süre sonra kabak tadı verdiğini söyleyebilirim.
Directx 11 desteği ile ultra video ayalarında oynadığım oyun. Grafikler inanılmaz. *

başta fps sandım oyunu ama gta tarzı bu da. Sıktı gta tarzı oyunlar artık yahu.
harika, muhteşem, olağanüstü..
müthiştir. müthiş.. orjinal hesabı olanların uplaydan eklemelerini istediğimdir.
nick: Dreamovertr
günde yaklaşık 6 saat oynayarak 1 haftada bitirdiğim oyun oldu. herşey çok güzel oyunda fps aşığı olarak hayatımda oynadığım en güzel oyundur. bir an önce yeni haritalarla karşımıza çıkmasını bekliyorum.
fps sorununu tek bana mı verdiğini düşündüğüm oyun. Şöyle ki ilk yükleyip oynarken ultra grafik ayarında 40-45 arası fps alırken,
ertesi gün kendi kendine güncelleme yaptıktan sonra 15-10 fpse düşmesi. tekrar yükledim ama yok düzelmiyor kodumun oyunu.oynama zevkim vardı sikip attı
sağolsun, sorunu çözebilme yetisi olan yazarlar mesaj kutumu aydınlatıversinler.

edit: skidrow 1.02 güncelleştirmesini yükleyince, fps sorunu ortadan kalkıyor. yükledikten sonra tekrar 40 45 fps almaya başladım. yükledikten sonra masaüstünde oluşan kısa yoldan açmayın oyunu, ana dosyasından açın 2 tane ayrı giriş var, birisinde kasarken diğeri sorunsuz açıyor, böyle acayip bir oyun işte.
sandboxve fps tarzı bu kadar iyi harmanlanamazdı oyunudur. oyun çıkmadan önce en fazla grafiklere takılmıştım acaba nasıl olacak diye. grafikler harika ancak oyunun akışında umursamıyorsunuz bile işte o kadar mükemmel bir oyun.
yapan ubisoft olunca oyun biraz da assassin's creed i anımsatmıştır bazı öğeleriyle. oyunda aklımda kalanlar; tapınaktaki karı dehşet, ilk bölümde vaas yanımızdaki adamı vurup kaçmaya başladığımızda run forrest run diyor, cia ajanı ile yaptığımız görüşme de task force 141 e katılacağını söylüyor( modern warfare serisindeki task force 141 ile ilgili bilemem, başka bir şey olması yüksek ihtimal). benim gibi bu tür itemli oyunlara yeni başlayanlar oyunun söylediklerini yapın, aha oyun bitecek halen daha 60 mermiyle geziyorum, bitince adamlara dalıyorum f ile. yeşil bitkiler ilaç için, hayvan derilerinden (her bir çanta için farklı hayvan derileri oluyor genelde) silah,mermi vs. çantası yapıp limiti artırıyorsunuz.
arkadaşın pek metettiği oyun. bu gidişle indireceğim sanırım. özellikle halisünasyonlu kısımları pek övdüler. zaten alice madness returns hayranı bir kimse olduğum için beklentim tavan yaptı ama öyle oyun içinde beş milyar silah olan, askerli savaşlı oyunlardan pek hazetmiyorum. kararsız kaldım. her yerde de aynı oyun tipi. aynı şeyin farklı versiyonları neden bu kadar tutuluyorsa artık bilmiyorum. biri de dese farklı bir şey yapalım aah ah.
blackbox sürümü kullanıp multiplayer oynamak isteyen yazarlara rehberlik edebileceğim oyun.*
dün ilk defa kardeşimin ısrarlarıyla başına oturduğum ve muhtemelen bitirene kadar da vazgeçmeyeceğim oyundur.
steam dışında satılan versiyonları uplay gerektiren oyun.
bu yüzden steam'de indirime girmesini beklemekteyim.
edit: steam'den alınca bile uplay üzerinden giriyoruz, boşuna ümitlenmişim.
manyak olm bu oyun. sırf oyuncudan ayrı bir hareketlilik olduğu için bir sene oynarım ben bu mereti. iki olay başıma geldi ki hem ödümü patlattı hem de hiç unutamayacağım oyunlar arasına sokturdu kendini.

bu korsan piçler radio towerın birinin aşağısında takılıyorlarmış ben dağ bayır tırmandığım için bu piçleri görmedim tabi. neyse indim radio towerdan bindim arabaya göreve doğru yardırıyorum. bu piçlerle burun buruna geldik. hemen silahlarına davrandılar tabi. kendimi ormana zor attım. bunlarla çatışa çatışa sağa sola kaçıyorum. tam bir ağacın altına geldim. yeter ulan kapışalım artık ben de respawn olayım dedim. o sırada kaplan reyis çıktı bunlara saldırdı. bi yandan kaplan fevri tutumlar sergiliyor. bir yandan ben ateş ediyorum. baktım benden başka saldıracak adam kalmadı. kaplan reyize çantamdaki hayvanlardan birini discard edip sessizce sıvıştım.

bir kere de aksiyon olsun diye bıçakla ufak hayvanlara dalıyorum. arkadan da kükremeler falan geliyor hiç iplemiyorum tabi orman la bu olur o kadar diye. bir anda düştüm yere ayının teki almış beni altına yüzüme yüzüme kükrüyor. ulan öyle bir tırstım ki (kulaklık tırsıtıyo insanı yoksa ayı falan hikaye*) tuş muş basamadan ayı beni pençe manyağı etti. sonra bir ışık gözümü bir açtım köydeyim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar