bugün

mesajlasma fasilitesinde bazi yazarlarin nickinin altinda bulunan resim.*
nick in simgesellesmis sekli.*
(bkz: avatar nick uyumu)
Hindistan'da tanrıların cisimleşmesi ve değişimi anlamına gelen kelime.
single player oynanan "ultima online" serilerinde yönetilen baş kahraman.
bir çizgi filme isim babalığı etmiş kelime. (bkz: avatar the last airbender)
bir nevi yematar, 'imajik' çalışma.
şu anda cnbce de 2. sezonuna geçilen amerikada 3. sezonu ocakta gelecek olan Nickelodeon'un pek güzel bir çizgi filmi,amerikan animesi.
muhtemelen 31 mart günü tarihinde gerçekleşen server değişikliği sebebiyle özel mesaj gönderiminde görülemeyen kişisel resim. çoğu yazarda " link bulunamadı " gibisinden bir x işareti çıkıyor. uzun süre bir değişiklik yapmamış yazarlara resmim bölümüne bir göz atmaları tavsiye edilir.
cnbc e de yayınlanan çizgi dizi ve dizinin baş karakteridir.*
nickeledeon çizgi dizisidir.
efenim baş karakter yüz yıllık uykusundan yeni uyanmış eng adında bir hava bükücü dür. lakin avatar ın toprak,su, ateş bükmesi gerektiğinden bnları bükmeyi öğrenmesi gerekir. benim de kesik olduğum su bükücü adını unuttum ve ağabeyi sokka ile eng e yardım etmek istemektedirler. tabi kolay olmaz çeşitli yerlere uğrarlar. onlara yardım ederken de pek çok şey öğrenirler. bu macerada mumu adında böyle uçan şirin bşi ve uçan bizon appa yanlarında olmaktadır. en büyük düşmanları ise, bilge amcası ile prens zukodur.
(bkz: avasas)
msn ve forumlarda kişilerin kullandıkları küçük resimciklerdir. bu resimlerin cafcaflı olması karşıdaki kişiyi ''vayy ne güzel avatarın var yollasana'' cümlesini kurdurmaya yönelik olabilir.

internet aleminde küçük bir sektör haline bile gelmiştir. bu küçük resimler için siteler kurulmuştur. bazıları kendi avatarınızı yapın sloganıyla kişilere dazlak bir adamın elindeki pankarta isimlerini yazabilme imkanı sunmaktadır. bazıları bu pankart misali yerlere yakalarsam mucuk gibi şeyler yazarlar ki bunu yapıp msnine avatar olarak koyan kişinin kız olması durumunda, insanı kaçanın allah belasını versin şeklinde karşı bir avatar hazırlamaya iter.

forum işine gelecek olursak, bazı adminler tüm userlarının bir avatara sahip olmasını isterler hatta bazıları avatarı olmayan usera kıl olur.

admin duyurusu: avatarı olmayan user silinecektir. bu duruma bizzat şahit olduğum için söylüyorum. *
"tanrı'nın yeryüzündeki görüntüsü" anlamına gelen ve yazılışı, okunuşu çok karizmatik olan kelimedir...
heryerden duyduğum ama ne olduğu konusunda bir fikre sahip olmadığım, bir gün sözlükte beynimi durularken, durul bakiim şunu bi sorguluyim diyerekbaşlık kısmına entere basmadan bir saniye önce yazdığım ve nihayetinde ne olduğunu öğrenmiş olduğum kavram, kelime ya da her neyse...
(bkz: avatar the last airbender)
dizi isminden de anlaşılabileceği gibi son hava bükücüdür.
dehşet heyecanlı cnbc-e çizgidizisidir. fakat tam ateş kralı ile karşılaşacak olan avatar boş sarayı görünce hönk?! diye kaldığı sahnede bitmiş en baştan tee birinci bölümden başlamıştır nedense. delirmemek elde değil.
ateş, su, toprak ve hava elementlerinin hepsini büken ve dünyayı kurtarması gereken kahraman. gerçi kardeşim bu çizgi filmi izlerken eline biberi alıp ben de biber bükücüyüm diyerek ve biberi bükerek dalga geçse de ayıla bayıla izlediğim dizi.
filmi 2010 yılında m night shyamalan tarafından yapılması bekleniyor ve üçleme halinde seyirciğe sunulacağı rivayetleri dolaşıyor.*
yanlış anlaşılmış resimciktir kendisi, tam olarak türkçesi yoktur belki de.. bizde sadece fotoğraf yapıştıralacak yere fotoğraf yazarlar. biz de anlarız zaten. çok zekiyiz.

fekat, gençliğimiz bu avatar olayını biraz değişik algılamış. tamam sizi yansıtcak bir fotoğraf bir resim bir şey konacak oraya. ama olay resim koymaktan çok hava atma boyutunda. siyah beyaz resimler, kanlı bıçaklı sado resimler, arabalar, absoulut(?!), şu bu, bilmem neli, cartlu curtlu şekil fotolar falan..

avatarı şekil olana kızlar veriyorlarmış.

(bkz: havatar)
cnbc-e'de yayınlamasaydı da başka bir kanalda yayınlansaydı siz entelektüel çizgi film aşıklarının ne kadar dikkatini çekerdi acaba diye merak ettiren bir çizgidizidir. anime değildir. çünkü amerikan kökenlidir. kökenine ...dığımınındır.
Her hafta sonu izlemek için saati kurmama neden olan çizgi filmdir. Türkiye'de 3. sezonun 11. bölümünden ileri gidilmemiştir. Amerika'da da henüz 16. bölümü çıkmıştır.
james cameron' un yeni projesi:
http://www.sinemaestro.co...w&id=489&Itemid=1
17 temmuzda 16.bölümü, 18 temmuzda 17.bölümü ve 19 temmuzda son 4 bölümü yayınlanarak final yapacağı açıklanan çizgi film.