bugün

entry'ler (1149)

bir gencin huzunlu es secme hikayesi

Okurken düşündüren, göz dolduran ve ders alınması gereken bir hikayedir. Genç bir erkeğin 4 kız arkadaşı vardı ve hangisiyle evleneceğine bir türlü karar veremiyordu... Sonunda doğru karar verebilmek için bir test yapmaya karar verdi... Her birine 1000 dolar verdi ve "Bu parayı istediğiniz gibi harcayın" dedi.
Birinci kız arkadaşı kendisine yeni elbiseler ve ayakkabılar aldı, kuaföre ve güzellik salonlarına gitti. Genç erkeğe geri geldiğinde şöyle dedi: "Senin için en güzeli ben olmak istiyorum, çünkü seni seviyorum..!"
İkinci kız arkadaşı ise genç erkeğin tuttuğu takımın iki kombine biletini, en sevdiği türden bir sürü video cd ve bir ay yetecek bira ile geri geldi ve şöyle dedi: "Bunlar senin için aldığım hediyeler, eminim seni mutlu edecektir, senin mutlu olmanla bende mutlu olacağım."
Üçüncü kız arkadaşı ise bu parayla iyi bir yatırım yaptı ve kısa bir süre içerisinde para kendini ikiye katladı ve bu parayı da çeşitli yatırım alanlarında kullandı. Genç adama geri gelerek şöyle dedi: "Bana verdiğin parayı birlikte yaşayacağımız mutlu bir gelecek için çoğalttım, çünkü seni seviyorum!"
Dördüncü kız arkadaşı ise bu paranın bir kısmıyla bir sürü kitap aldı, kalan kısmıyla ise fakirlere yemek dağıttı.
Genç adama geri gelerek şöyle dedi: "Verdiğin paranın bir kısmıyla sana layık olabilmek için bir sürü kitap aldım, diğer kısmıyla ise senin adına fakirlere yemek dağıttım."
Genç erkek dört kız arkadaşının yaptıklarından çok etkilenmişti. karar vermek için epey bir süre düşündü, düşündü.....düşündü.....ve sonunda büyük memeli olanla evlenmeye karar verdi..

fenerbahçe galatasaray kupa maçındaki türbanlı

Duruşuyla içinden "galk herif hadi gidek sıkıldım." diyen türbanlıdır.

dedirtir

Sözlüğe alışma zamanlarında çok kullanılan ve entrylerin silinmesine neden olandır.

en yakındaki kitabın son sayfasının son 5 cümlesi

"Artık her şey bir hikayeden ibaret.
işte bu Tender Brenson'ın yaşam ve ölüm hikayesi. Ve ben arkamı dönüp gidebilirim.
Gökyüzü her yöne masmavi uzanıyor.
Güneş yusyuvarlak, tam karşımızda yanıyor ve bugün çok güzel bir gün.
Deneme, deneme, bir, iki..."
edit: oha başlığı açanla aynı kitap.

en yakındaki kitabın 31 sayfasının 13 cümlesi

"Ve Biseksüel Seks Partileri"
(bkz: başlık entry uyumu) önceki cümleleri söylemesem güzel olur.
Kitap; Gösteri Peygamberi.

en yakındaki kitabın 93 sayfasının 4 cümlesi

" Menajerin bünyesi ergenlik döneminde süte karşı bir alerji geliştirmiş. "
Pek de güzel değilmiş.
Bu arada kitap; Gösteri Peygamberi.

sözlük yazarlarının banyoda söylediği şarkılar

Banyodaki o sıcak ortamın kafayı bulandırmasıyla istemsiz de olsa haykıra haykıra söylenen şarkılardır.
Bir keresinde " Adele - Someone Like You " söylemiştim. Çok iyi gidiyor lan
" nevıırr maaand ayvıiiğl faaynn sammyııınnn laaayykkk yuuuuuuuuuuuuuuuu "

sivrisinek öldürürken söylenenler

" al amına kodumun al. "

yazarların nicklerinden şehir tahmini yapmak

Kıvanc tatlitombaktug - Trabzon.
Edit: harika nick.

league of legends

Türkiye serverına geçtim geçeli pişman eden, oyunun güzel ama türk playerların zeka seviyesinin düşük olduğu dota 2 benzeri oyun. Oyuna 2. Yılıma giriyorum, düzenli olarak oynardım. Ama son 2 aydır oyunculardan dolayı giremiyorum. 1200 elo vardı S2de, S3e bir girdik rankedda 2 maç yenildim bronz 5e attı beni riot... Götümü yırta yırta gümüş 3teyim ama artık gına geldi, dayanamıyor insan. Ya yaş düşük olsa bile oynamayı, insanlığı bilen olsalar tamam derim, yani ibneleri mi çekiyorum anlamadım.
Bazı oyuncular vardır başımın üstünde yeri var, yenilsek de maçı zevkli geçer zevk verir.
Yok arkadaş yok, oyun oyunculardan dolayı adam olmaz.

yazarların nickinden isim tahmini yapmak

Booyaka; batuhan.

en güzel kız isimleri

Priscilla tabi ki, ne de tatlı

bir erkeğin bir kız tarafından tecavüze uğraması

Tam tersi kadar ilgi çekici olmayan durumdur. Genelde erkekte öyle potansiyel var sanılır ama kızlarımız da az değildir.

uludağ sözlük ün en iyi kadın yazarları

Sözlükteki kadın trollerinin içinden ayrılıp ulu seviyeye yetişmiş olan yazardır. Ben bulamadım gençler. Yok de mi la?

ota boka aşık olan amasyalı

Otu boku anlamışızdır da amasya ne alaka dediğimizdir.
Amasyalıyız da bilelim hani.

hamburger

Burger king gibi yapılan yerlerde her ne kadar güzel olsa da yetersizdir.
Şimdi alıyorsun hamburger ekmeğini, tost makinesinde kızartıyorsun. Sonra onları çıkartıp köfteyi kızartıyorsun, üstüste koyup içine turşu, ketçap vb. Şeyler koyuyorsun. Afiyet olsun!

kumpir

içine tam olarak nelerin konulmasını bulamadığım über yiyecektir. Çok doyuruyor bu arada. Ama içine saçma saçma şeyler koyduğumdan sonradan midem kalkmıştı. Aydınlatırsanız sevinirim.

waffle

Mükemmel bir yiyecek. Evine makinesini almayı düşünüyorum, çok harika lan.

kıymalı börek

Dışardan yemek yerine annelerimizden yememiz gerekendir. Dışarıda resmen soğanlı börek satıyorlar kıymalı adında. Bolca kıyma olmadan olmaz.

midye dolma

Önyargıların atılması gereken yiyecektir.
Baktım tipine "bu ne amk" dedim, içini açınca zaten midem kalkmıştı. Satan adam "kapa gözünü ye" dedi, 8 tane yedim lan. Müthiştir!