bugün

yaklaşık 3 gün oldu hesabımı kapatalı. hiçbir eksikliğini hissetmediğim sitedir. artık önemini yitirdi sanki he?
insana kendi ile ilgili ve istekleriyle ilgili bazı şeyleri öğreten bir site. iki yüz küsür olan arkadaş listemi üç-dört ay önce yüzün altına indirdim. gayet de gereksiz bir davranış ama yaptık işte. bugün baktım yüz otuz altı arkadaş vs olmuş. ne ara kimi nasıl ne zaman ekledim hatırlamıyorum ama olmuş. listemdeki 42 kişinin doğum gününü biliyorum ve 18 tanesinin düzenli olarak kutluyorum doğum günlerini. sitenin amacı zaten gerçek dostlarınızı görün, bulun, anlayın değil. fakat istemesek de bazı şeyleri fark edebiliyoruz.
artık tanımnadığın insanların popülerlik derecesini fotoğrafını beğenen kişi sayısıo ve arkadaş sayısıyla ölçebileceğin sosyal paylaşım sitesinden çok dedikodu kaynağı olan site. (bkz: dedikodu çukuru)
facebook'a kendini fazla kaptıran biri olarak arkadaş facebook boş iş. en azından biriyle fazla samimi olmayacaksın, bir bakmıssın seni silip engellemiş hiç beklemediğin bir insandan, hiç beklemediğin bir hareketi yok durmadan fotosunu beğeneyim, durumunu beğeneyim hiç kalkışmayın. ama şöyle bir artısı oldu bana en azından insanların gerçek yüzünü gösterebildi bana.
birde deli gibi oyunların olmasa be güzelim. hayır sarıyo meretler bırakamıyosun sonra hadi bir iki ayın çöpe.
artık afedersiniz ama boku çıkmıştır.belki hesabımı kapatabilirim.
"ne düşünüyorsun" bölümüne msn deki gibi hareketli ve renkli semboller paylaşabileceğiniz yeni bir alan ekleyen site.
bir çok arkadaşımın hesabını kapattığı sitedir. benim mi? hiç işim olmadı bile.
paintte allah yazıp gruba koyan dallamaların ' paylaşmayan müslüman değildir' diyerek iman testi yaptığı oluşum.
gündelik ilişkilerin ne seviyede ilerlediğinin anketini tutan sosyal oluşum.
spam gönderilerin yoğunlaştığı site. bir bakıyorum oldukça aklı başında arkadaşlarım seksi kız fotoğrafı linki paylaşıyorlar, bir bakıyorum gizli kamera reklamı paylaşıyorlar... noluyor len?
(bkz: the social network)
bir benlik sergileme alanıdır. ayrıca bütün web ortamını tek bir internet sitesine sığdırma çabası içinde bulunduğunu düşünüyorum.
--spoiler--
önemli facebook değişikliği
- haber kaynağı'nda hep aynı arkadaşlarınızın paylaşımlarını mı görüyorsunuz? - duvarınızdaki paylaşımlara hep aynı arkadaşlarınız mı yorum yazıyor? sebebi facebook'un yeni ayarlarından birisi. eğer varsayılan olarak eklenen bu ayarı değiştirmezseniz sadece "en çok etkileşimde bulunduğun arkadaşlar / sayfalar" dan gelen paylaşımları görürsünüz. tabii tüm arkadaşlarınızın da aynı şekilde ayarı değiştirmesi gerekiyor. bu ayarı düzeltmek için; - ana sayfa'nıza gidin. - haber kaynağı'nın en altına inin. - seçenekleri düzenle linkine girin. - "en çok etkileşimde bulunduğun arkadaşlar / sayfalar" olarak atanan ayarı "tüm arkadaşların ve sayfaların" olarak değiştirin. arkadaşlarınızı da bu değişiklikten haberdar etmeyi unutmayın....
--spoiler--

yaptığım ayarı yeni sekmede açtım ve karşılaştırdım, bir çok kişinin iletilerini göremiyormuşum.
gün geçtikçe çeşitli yenilikler yapan sosyal paylaşım sitesi.

like* butonunun yanına, dislike* butonunu getireceğini ümit ediyoruz.
devrim sembolü olarak tarihe geçebilecek sosyal paylaşım sitesidir bir bakıma.
benim gibi facebook sayfası olanları zerre kadar düşünmeyen oluşum.

yaklaşık 9 bin üyeli sayfam var ve çevremde sayfamı görmesini istemediğim birçok insan var. bunları sayfadan atmak için sayfayı ilk beğenen kişilere kadar gitmem lazım. bu da binlerce tık ve saatler demek. o kişiler yorum yazmadıkça onlar sayfamı görmeye devam edecekler.

hay amınıke!
sıçmaya başlamış site. ne resim ekleniyor ne bişey.
bu illetten kurtulmak gerek.
ilkokul arkadaşlarımı bulmamı sağlayıp benden şukusunu kapan sosyal platform.
bu illetten kurtulmanın yolu;

(#9766908)
Neymiş efendim, eski arkadaşları bulmak için varmışmış. Basbaya yeni insanlar tanımak için kullanılan bir sosyal ağ oldu. Dandik bir yer, kullandığım dönem boyunca bunu anladım. Yahu site Türkçeleştiği dönem; arkadaşım ilişki durumu yaptığında ''X ile Y artık yiyişiyorlar'' yazıyordu. - yok artık! -
Yapmasınlar Türkçe falan. Bir garip oluyor. Olmuyor..
artık, boynu eğri, kafası yamuk kız fotoğrafı görmekten iğrendiğim sitedir.
paylaşımlarda ''kankim bu sana'' ''böceğim bu şarkı bize'' ler arasında cereyanda kalınca pek uğramadığım sitedir kendileri. (bkz: istesem birakirim ama istemiyorum)
son zamanlarda kendi kendine sayfa beğendiren site. profilime giriyorum. dört tane sayfa beğenmişim. hepsi xD'li, komik videolu sayfalar. diyorum nasıl olur? zalım feysbuk. her gün sayfalara girip vazgeç yapmaktan anam ağladı.
güncel Önemli Başlıklar