bugün

entry'ler (419)

yıldırım demirören in televizyon kanalı kurması

(bkz: fena tv)

diablo iii

an itibariyle guest pass key edinerek oynayabileceğim şahane oyun. lakin guest pass olayını tam bilemedim.

dünya nın en açık adresli yeri

-alo.. köşedeyim.

travian

bir ay uğraştığım hesabımın kapatılmasından tırsmasam katakulle yapıp oynadığım serverda yeni hesap açacağım oyun.

edit: bu arada gümüş aktarımı varmış, bilenler bi anlatıversin de hile yapalım yahu.

bütün partiler kardeştir

emekli vekil maaşına zam söz konusu ise

kışın rusya yla savaşmak

(bkz: 5 ay önce neden söylemedin)

facebookun nasıl para kazandığını merak ettiniz mi

daha fazla bir bilgi sekmesine tıkladığımda ulaşılamıyor tarzında bir yazı çıktığına göre şeker ister misin diye sorup el hareketi çeken ilkokul bebesine dönüşen feysbıkın şeysi.

game of thrones

winter is coming den the cold winds are rising e geçiş yapacak sloganıyla kendisini beklemekteyiz.

10 aralık 2011 real madrid fc barcelona maçı

hakemin, el clasicoyu el sikkoya çevirmesine şahit olmaktayız.

edit:bu entry kötülenince barcelonanın şansı döndü evet aferin. alexis sanchez sarı kartı görmeden önce eliyle topu aldığında da sarıyı gösterseydi hakem el sikkoya dönmeyebilirdi maç. yalan mı?

assassin s creed revelations

yükledikten sonra kendi yaptığı update sonunda oyuna her girmeye çalıştığımda şu menü çıkmaktadır;

http://imageshack.us/f/15/sdalf.png/

el-yardım.

israil iranı vurduğu gün türkiye suriyeyi vuracak

(bkz: tren pozisyonu)

hunharca osurmak

*arkanızdan yeşil kokular çıkabilir,
*arkanız kahverengi olabilir,
*kütle halinde osurmaktır.(alıntı)
*arkanızdan yeşil bir kütle çıkabilir,
*timsah kemirmiş olabilirsiniz.

sözlük yazarlarının itirafları

*artık pek yazmak istemiyorum, okuyup çıkıyorum.

*facebooktan gına geldi artık, baymaya başladı.

*yaklaşık 7 yıldan sonra sanırım tekrar sevmeye başladım. güzel, hoş, kedi canlı, sevimli, mıymıy sıtağrbaks diye gevşek gevşek konuşmayan tatlı bir hatun. baya güzel olmasından pek şansımın olmadığını düşünmekteyim ama gene de şu anda platonik takılmamı engelleyecek bir durum değil diye düşünüyorum. birkaç hafta önce arkadaşım tanıştırmıştı bizi ama isim hafızam rezalet olduğundan aklımda tutamadım adını. dün gece belki bulurum diye facebookta kendisini tanıyan veya tanıyabilecek olan zibilyon tane profili gezip arkadaş listelerine baktım ama bulamadım. geçen günde sınav için bekleşirken hoca ismimi okuduğumda seni çağırıyor hoca demişti. demekki o benim adımı biliyor. sınava girmeyi beklerken notlara göz gezdirme işlemi sırasında 4-5 defa çaktırmadan bakmaya çalıştım uzaktan, sanırım o da bana bakmaya çalışıyordu veya bana öyle geldi. bu ihtimal bile çok heyecanlandırdı lan. vuuhuuu. ama ben de çok pasaklı durumdaydım lan. belki de ıy pisliğe bak demiştir.

*vizelerde çöküş devam etti ve bu sene de mezun olamayacağım ortaya çıktı.

*7-8 yıldır telefonda dahi hiç konuşmadığım, üniversiteyi kazandığımda bir hayırlı olsun demeyen teyzem ile telefonda 3 defa konuştum bir ayda. 3 konuşmada da bir an önce mezun olma, teyzemin bulunduğu ülkeye yerleşme ve evlilik temalı konuşmalar yaptı teyzem. sanırım gelin adayı arama sürecine girilmiş benden habersiz ve uzak olduğum teyzem bile beni 3 defa aradığına göre müstakbel gelin adayı veya adayları bulunmuş. tırsmaktayım. acaba ailemin bu düşüncelerinden kurtulmaları için birinden çocuk mu yapsam? ney! ne dedim ben? siktir mal.

*sigarayı bırakmak istiyorum. artık ciddi ciddi rahatsız etmeye başladı kokusu, ağızda bıraktığı tat ama nedense yarım saat sonra sigara yakıyorum.

*arkadaşlarım olmasına rağmen, hiçbiri ile bir yerde oturup sohbet edesim yok.

*kola bağımlılığım var. deli gibi kola içiyorum, tabi rahatsız ediyor bu durum beni. hatta bazen evde kola az kalmış olsa bile gece bakkallar kapanmadan bir 2,5luk daha alayım diye çok sokağa çıktım.

*sigara içmediğim zamanlarda bir şeyler yemem gerekiyor yoksa sigaraya saldırıyorum. evet rahatsız ediyor sigara ama durduramıyorum kendimi.

*iskeletor olarak geldiğim samsundan sanırım dobiş ayrılacağım. dana gibi oldum.

*yerdeki vize notlarımı gördükçe hepsini yakıp, siktir olup gitmek istiyorum.

*üçü bir aradalara bayılıyorum, kahveyi sevmeyen bir insan olarak.

*house dizisinin 4. sezonu bir haftadır leech olayı olmadığından inmiyor ve ben de malak gibi boş boş oturuyorum.

*o da benimle ilgileniyor mudur acaba? gidip arkadaşla konuşsam mı aramızı yapması için acaba? ama ya sevgilisi varsa? off o zaman rezil olurum ha resmen, o da muhtemelen bu sene bitiremiyor okulu, seneye de yüzüne bakıcam. fak yu aşk.

sözlük yazarlarının itirafları

*ortaokuldayken sınıf arkadaşım olan güzel mi güzel bir kız vardı. az önce gördüm nişanlanmış. ama öyle böyle değil hani filmlerde hatunla adama puan verilir ya; derler 8lik hatun kendisinden düşük puanlı birisiyle birlikte olmaz gibisinden, abi kız 10 üzerinden 9luk, nişanlısı 10 üzerinden 0.5lik. hakikaten anlamlandıramıyorum tamam insanın dış görünüşü elbette önemli olmaz sevdikten sonra ama hocam göz var nizam var ya. hatun baya baya melek gibi ama nişanlısı fil. ilginç.

*omurgasızlar sınavım var sabah ve o kadar çalışmama rağmen bir halt hatırlamıyorum, hepsi birbirine giriyor. yarın sınavda ben bilemenko.

*biyolojide ezber yok diyen varsa hala ona mavi balina uzvunu hediye etmek istiyorum.

*daha çok yazasım var da neyse bir ara editlerim.

edit;

*omurgasızlar sınavımdan bahsetmiştim yukarıda. uyumadan gittim okula ve bizim bölümün katında inanılmaz bir kalabalık vardı. herhalde başka sınavları bekleyenler de vardır dedim fakat herkes omurgasızlar sınavını bekliyormuş. bir hesap yapalım; bir sınıfta 35 adet sıra olsun(evet sıra, amfileri vermiyorlar bize), her sırada okul tarihinde ilk defa ikişer kişi oturdu; etti mi bir sınıfta 70 kişi? 6 adet sınıfta bu sınav vardı; etti mi sana 420 kişi? be itin evladı ikinci sınıf dersi bu sen ne diye bu kadar kasarsın? haspam bir de 200 soru veriyor ve içinden 25 adet sorucam diyor ama sınavdaki 25 sorunun sadece 1 tanesi bu verdiği 200 sorudan çıkıyor. tamam istediğini sorabilirsin ama soru verip, ben bunlardan sorucam sınavda diyip içinden bir tane seçersen olmaz. tam bir ....sun. teşekkürler 5. yılımda gene kaldım.

türk olmayıp türk üm diyen topluluklar

italyanın moena yerleşim yerinde yaşayan insalarmış.

edit: la gerizekalı bunu niye eksiliyosun? mantıklı bir açıklama yapsan amenna.

yazarlardan a milli takımı yapılandırma önerileri

üçlü forvet; todorov, kakalov, evandro roncatto. aşağısı kesmez yemin ederim.

(bkz: cmnin cm olduğu zamanlar)

edit: yemişim üçlü forveti. yapalım dörtlü forvet, aralarına bir de maxim tsigalkoyu koyalım.

uuserların nicklerinden akrostiş yapmak

senden bir cacık olmaz.
olsa olsa cücük olur.
niye diye sorma bana,
ağzına sıçarım senin.
rahat mısın o koltukta?
ister misin bir minder daha?
salıyım mı ne dersin?
tam ağzının ortasına.

volkan demirel

hatalı goller daha önceden de yemiştir, ileride de yiyecektir muhtemelen fakat her ne olursa olsun o adam dün milli takımın kalesindeydi. hani şu yaşadığımız ülkenin milli takımı, hani diğer ülkelerin milli takımlarıyla maç yapan milli takımı. futbolcuları belki oynadıkları klüpler yüzünden veya kişisel problemlerden ötürü sevmeyebilirsiniz, laf edebilirsiniz fakat o futbolcular milli takımın formasını üzerlerine geçirdikleri anda her ne olursa olsun sıkıntılarımızı bir kenara koyup maç bitimine kadar o futbolcuları desteklemeliyiz. hata yapsalar bile onları rencide etmemeliyiz.

gerçekçi olalım küfür eden kimselerin kendi tuttuğu takımda forma giyseydi küfür etmeyeceklerdi o kişiler değil mi? ama rakip takımın formasını giyen futbolcuya milli formayı giyerken bile küfür etmek mübah değil mi sizler için? sıkıntımız da bu; kişisel düşüncelerimizin önüne genel düşüncelerimizi koyamıyoruz.

edit: demin izledim internetten. diyor ya rıdvan dilmen nasıl bir memlekette yaşıyoruz diye adam sonuna kadar haklı. insan değil insan bunlar.

justin bieber

kız arkadaşı için disneyland kapatmış. herhalde anaokulu zamanındaki sevgilisi için de anaokulunun bahçesini veya bir tane sınıfı kapattırmış olabilir.

ha kaynak: http://bit.ly/sTuVJq

ezik man

neo qamberdesouza. ilgi ile okuyoruz yazılarını.

edit: oov genç qamber rahatsız.