bugün

-merhaba çok tatlısın çok güzelsin naber?
-kimsiniz? sizi tanımıyorum
-tanışalım mı o zaman?
-yoo ne gerek var bi git başımdan sapık
-lan o... sadece tanışmak istedim ne gerek vardı bu çirkinliğe...
- merhaba,tanışalım mı ?
+ tanımadıklarımla tanışmam.
- peki,görüşürüzz.*
ilk okuldan tanıdığın ama tekrar tanımak istemediğin arkadaşlarında gelip;
- slm beni tanıdınmı?
- evet okuldan işte.
- evet ama hangi okul?
-... defol!
- merhaba küçük hanım nasılsınız?
+ tanışıyor muyuz?
- ben .... dan, sen neredensin?
+ anlaşıldı tanışmıyoruz.
- tanışabiliriz.

ve sonrasında kişiye cevap verilmez.
türkçe katili ve hüseyin kaya'nın tanışma stili*

+slm ark.lar bn face'e yni ktldm fake deilim lütfn eklyn makst muhbbet.
-sevişelim mi?
tarafımdan cevap verilmeyen mesajlardır.
telefon numaram:0541269xxxx
tc kimlik numaram:3654xxxxxxx
vergi numaram:2547889xxx
ayrıca futbol topunu 100'e kadar saydırabiliyorum buda ayrı bir numaram ehuehehe tanışabilirmiyiz?
çoğunlukla mesajı alan kişide* 8-10 bar civarında ekstra hava basıncı oluşturduğu gözlemlenmiştir.
- merhaba tanışalım mı ?
+ siz kimsiniz ? tanıyor muyum ?
- ben dursun.
+ tamam orada dur !
- peki. * *
nedendir bilinmez "naber lan" diye atılan mesajların %70inde geri dönüş yaşanmaktadır. küfürlü içerikte bu oran biraz daha düşsede kibar bir şekilde söylem ile yollanan tanışma mesajlarından daha yüksek bir orana sahiptir.
"çok tatlısın"

"slm tanısalımmı" yazsaydın bari. O ne öyle?
mesaj ne olursa olsun meal: "hazır ol sana yazıcam ve ben hayatımda görmediğim insana siber yoldan yazabilecek kadar gerizekalı olmakla beraber abazanım" olacaktır.

edit:imla
-hanfendi siz uludağda yazar değil misiniz ?
her arkadaşlık sitesinde gelen mesajlar gibidir.

yahu şu ikiyüzlülüğünüzü anlamıyorum. dünyanın en büyük arkadaş bulma sitesinde fink atıyor, boy boy en seksi fotoğraflarınızı yayınlıyor, her türlü muhabbeti ediyor, hayatınızın neredeyse her anını yine orada çoğu sahte olmak üzere paylaşıyorsunuz, sürekli bir arayış içinde olduğunuzu bu hareketlerinizle belli ediyorsunuz ama sanki bunları hiç yapmıyormuş gibi gelen mesajlara tepki gösterme hakkını kendinizde görüyorsunuz. facebooktaysan, eski yeni fark etmez, en alasından arkadaş arayışındasın demektir. bu ikiyüzlülük değil de nedir ha?
bu tarz bir mesaj geldiğinde mesajı yazan kişiye "abaza" yaftası direkt yapıştırılır yine de içten içe "biri beni beğeniyor" havasına girer insan. egosu şişince de "malmasaaan?" diye reddedilir.
örnek bir diyalog:
e: erkek k:kız
e: merhaba güzel bayan, fotonuzda odaklanabildiğim tek yer gözleriniz desem, saçlarınızın rengiyle harika bir uyum oluşturuyor desem, hayatımda bu kadar güzel gözler görmedim ve görmeyeceğimden eminim desem nasıl bir tepki alabilirim acaba?
k: malmısııın?
e: kusura bakma, ne kadar sacmalayabilecegimi test ediyodum senin facebook profilinde* ee naber o zaman?
k: malmısın gitseneeeee
insanı çileden çıkartan durumdur. noktasına dokunmadan aktarıyorum;

Umut

size ulaşmak ne zormuş...bende kolayı sevmem zaten..ekleyemedim sizi.siz eklermisiniz..kıb şimdiden tşkrlr.

ben:

anlayamadım. yanlş attın mesajı sanırım.

umut

neden yanlış olsun,insan hiç tanımadığı birisni tanımak isteyemezmi??

ben:

isterde attığın ilk msj cok arkadaş canlısı gercekten.
ben öyle faceden netten tanısmalara karşıyım hem .)

umut:

neden burdasınız o zaman..görücü usulü dahamı iyi..tanışmanın şeklinin ne önemi var öenmli olan aynı duygularda olmak...hem size en son benim zararım olur..gerçek dost kaç tanedir.buna değer biri olursa,hayat renklenir..

ben:
hoşçakal

umut:

güle güle...gidene kal demedim daha...insanların özgür alanına saygım sonsuz...kendinize cici bakın..
mesaj butonunu kaldırınca gerçekleşemeyen mesajlar. tavsiye edilir.
edit: (bkz: buton ne la)
-hayırdır sen de kimsin?
+ben mehmet.
-kaçıncı mehmet?
+!!!??!!!
Sayın bayan tanışak.
günlerdir yaşamış olduğum durum..bu aralar noluyor bunlara mevsimi midir nedir anlayamadım ki.
(bkz: filiz dakılak mı)
bazı orospu çocuklarının, profilinde oğlumla beraber çekilmiş sade bir fotoğrafı olduğu hâlde, eşime "çok güzelsiniz, tanışalım mı" diye gönderdikleri mesaj.

Bu onunu bunun çocukları, evli olduğunu bildiği hâlde bayanlara asılmaktan utanmadıkları gibi, ters cevap aldıklarında da pişkin pişkin "ne var canım, sadece tanışalım dedik, kötü bir niyetim yoktu" derler. sanki biz aptalız, sanki evli kadınlar senin gibi abaza ergenlerin ateşiyle yanıyordu.

mal oğlu mallar ya.

nerden açtınız bu başlığı, kıskançlık krizim tuttu yine.
-filiz tanışalımmı?
fake hesaptan gönderilen mesaj.

-merhaba güzel bayan çok tatlısın seninle tanışmak istiyorum.
+peki tanışalım bakalım. kimlerdensin sen?
-abin yusuf'um ben internet cafeden çekiyorum bu mesajı eve geldiğimde ağzına zıçacam senin babama da diyecem eğer nuray'ı bana ayarlamazsan.
+abi sakın öyle bişey yapma tamam nuray işini olmuş bil sakın babama deme.
-bilemiyorum yani.
sospetto: uza
abaza arkadaş: biraz uzun olsan olur diyosun yane
sospetto: hönk? tısss..