kızların her şeyi sığdırdığı sevgi cümlesidir.şöyle ki;
bir erkeğe çok tatlısın deyince içine çok yakışıklısın, güzelsin, çekicisin...v.b. girer.
ama kız için öyle değildir hepsini ayrı ayrı dillendirmek daha bir güzeldir.
maço erkeklerin ilk duyduğunda kendilerine yediremedikleri tümce.

Çok tatlısın canım.

Ne tatlısı, kim tatlı, ibne miyim ulan ben. Çok delikanlısın desene!
aşkın tam alevli olduğu zamanlar kızlar tarafından çoğunlukla kullandığı kelime. sonralarda bu kelimede tozlu raflarda yerini alır.
saçmalayan insana bakıp, saçmalamalarını geçiştirme cümlesi olabiliyor bazen.
eski şarkılardandır. serap sapaz diye bir şarkıcı vardı. o seslendirmişti bu şarkıyı. sözleri a.selçuk ilkan'a aittir.
kara gözlü olmamama rağmen bugüne kadar en az 10 kez sözleriyle laf yediğim şarkıdır.*
(bkz: kadınların hoşuna giden komplimanlar)
serap sapaz diye bir kız vardı. ortaokula giderdim o aralar. kral tv'de çıksın diye beklerdim. kulakları az çınlamamıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=K20_GB80kD4&feature=related
böyle bir iltifatın karşılığında şöyle bir cevap alabilirsiniz:

"çevreye verdiğim tatlılıktan dolayı rica ederim."
bu tabiri kullanan erkekler açık ve net bazen çok hoş olabiliyorlar, sonuna da bir öpücük eklediler mi tamamdır.
kızlara samimi bir şekilde söylendiğinde, içlerinin yağını erimesine sebep olan söz öbeği.
sokaklardaki zibidi tipli erkeklerin, önüne gelen her kıza söylediği klasik asılma biçimidir.
sokaklarda dolaşan pislik abazanlar söylediğinde insanı tiksindiren söz öbeği.
Kaşın kara gözün kara kömürcü mü baban senin?

(bkz: pembeojelihatun)
beyler bu kıza aşığım.
Çok samimiyetsiz cümledir.
genelde oje süren kızların söylediği yargı.
Sık sık duyduğum bir laf. Hak ediyorum ki karşılaşıyorum bununla. Herkes hak ettiğini yaşar ne de olursa. Vedat turkali de boşuna dememiş düş kırıklığı varsa suç düşleyendedir diye.
Keşke ölsen.
(bkz: kurabiyem)
erkekler bile bana çok sempatik ve çok tatlısın diyor, ne diyeceğimi bilemiyorum sözlük.
Şekey şey.
Sık sık duyduğum cümle. Ne yazık ki öyleyim Allah'ta beni kahretmesin.
değerli adnan oktar hocamı anımsatan sözdür. senin kedi canını yerim diyor ya bir insan bu kadar mı naif olur.
bu sabah hoşlandığım kız tarafından bana yakıştırılan söz öbeği. şu anda bulutların üzerindeyim sözlük. içimdeki huzur yüzüme yansımış durumda. gerçekten tarifi imkansız bir duygu. dilerim ki tüm yazarlar bu duyguyu yaşar. bu arada yarın kıza açılmayı düşünüyorum reddedilirsem editlerim.
Seni Sikerim le devam etmiyosa güzel sözdür.