Uygun ve uğurlu an. Savaşa başlamak, sefere çıkmak, tahta oturmak... gibi önemsenen her iş için resmî görevli durumundaki (bkz: müneccimbaşı)’nın özel yöntemlerle belirlediği vakit. Örneğin cülus hatt-ı hümayunlarında bu anın saptandığı mutlaka vurgulanırdı.

#osmanlıimparatorluğu
#osmanli
Hak ettiği değeri alamayan bir diziydi. Kaliteli bir diziydi.
türkiye'de ki güzel dizilerden biriydi. evet.
Denk gelindiğinde duaların kabul edildiği söylenilen zaman dilimi. Sanırım bu sefer denk getirdim ama duanın içeriğini birazcık daha kısıtlamam lazımmış. Kaç gündür liseyi ve arkadaşlarımı özledim diye hönkürüyordum ve bugün gittiğim çalıştayda oturduğum sıranın bir önünde ve bir arkasında olmak üzere totalde 2 adet liseden arkadaşımı gördüm. Görmemle birlikte erdim mi lan acaba ben diye de bi düşünmedim değil.
kişinin enmutlu en verimli olduğu vakittir.
leyla ile mecnun'un yıldızı ali atayın da oynadığı eski bir televizyon dizisi.
saçma değil, harbi harbi izlenesi bir diziydi. aksaya durağını, bez bebeği geçtim şu an reyting alan, cool sanılan dizilere bile bin basar. devamı çekilse hiç kaçırmadan izlerim. bölümler sırasında söylenen türküler de çok güzeldi ayrıca.
saçma diziler arasında yer alan dizi. evet.
türkiye'de yapılmış bir dizi rezaletten sadece birisi..
herkese renkli günler
(bkz: şevket rado)
türk televizyon tarihinin en saçma dizileri arasında yerini almış olan dizi. Akasya durağı ve pis yedili ile ölümüne kapışır.
gece gece akıllara gelmiş olandır. bu ve bunun gibi diziler, yerini saçma sapan dizilere bırakıyorlar. pis yedilidir bilmem nedir. televizyon ile aram yoktur, birkaç tane sevdiğim dizi vardı, onlar da hep yayından kaldırıldı. ya benim zevklerim farklı, ya da çoğunluğun. insanlara kurgusu çok kafa karıştırmayan, replikleri bolca argolu ve çok basit anlaşılabilecek, öpüşmeli sikişmeli diziler lazım. tabii bir de evde ayakkabıyla gezilmesi gerek. halk bunları isteyince böyle yapımlar da yayınlanmıyor. yazıktır.
iki anlamı vardır.
Duaların kabul edildiği zaman.
En etkileyici fikirlerin düsünüldüğü zaman.
Herkesin esref saati farklıdır.
eski bölümleri i.netten kaldırılmış olan dizi.

epeydir arıyorum , bulamadım.
insanın moralini ***** atacak sözlerin söylenmesi için beklenen zaman.
show tv'de tekrardan yayınlanmaya başlayan muhteşem dizidir... her bölümü ayrı bir güzeldir...
(bkz: en iyi türk dizileri)
türk televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en iyi dizilerinden biri olarak, uzatmadan, sıkmadan bitip gönülde buruk bir tad bırakmıştır.
pana filmin, ömer lütfi mete'nin deyimiyle türk televizyonlarını, türk izleyicisini yozlaşmış dizilerden kurtarma operasyonu idi...

başarılı oldu fakat tutunamadı.
http://www.esrefsaatidizisi.com/

Üzülerek bildiriyoruz ki Eşref Saati dizimiz ekranlara veda etmiştir.
Yeni projelerde görüşmek dileğiyle..
Pana Film

(bkz: ağlamak istiyorum sayın seyirciler)
(bkz: ekran kirliliği)
(bkz: kime göre neye göre)
an itibariyle sona eren bölümüyle yine bizi sevdalara gark etmiş dizi; aşık olmak istiyorum ulan : sevdigim kızın beni terk eylemesini, sonra sürüm sürüm süründürmesini, en son da dayanamayıp, kaldırdığım gibi kızı yaka paça götürmek istiyorum, var mı?!.
(bkz: duygu patlaması)
"tutamadım ellerin yağmurun olsun,
sarıp da doyamadım. öpemedim gül tenin baharın olsun,
sevip de kanamadım."

edit:imla filan işte.
sabah odaya kapanıp "lost" un karşısına koyulup akşam gözler şiş bir şekilde odadan sezon kapasitesini doldurmuş bir şekilde çıkıp salona gittikten sonra tv ekranında görülen ve 5sn izlenmesiyle "ulan biz türkler de bunları izliyoz amk" dedirtecek olan dizi.
* artık iki haftada bir yayınlanmaya baslayan, yinede olsun be güzelim varlıgın yeter dedigimiz dizi.

haftalar sonra gelen edit: düzelmiştir, sevinçlerdeyiz.
yetkin dikinciler'in oyunculuk dersi verdiği dizi. geçen sezona nazaran bu sezon dizinin hemem bütün yüküde onun üstünde.
uzun bir müzik videosu.
müzik hiç fena değil de bir sürü yetenekli oyuncu neden bu müziğin videosunu çekmek için dizi çekiyoruz diye kandırılmış anlayamadım.
belki yerli dizi denen nane böyle bir şeydir, bilemiyorum, gündüz kuşağında bir tekrar bölüm dinledim az önce, müzik hiç susmadı. ne senaryo var ne devamlılık, müziği koy, üstüne birileri bağırsın çağırsın ya da komiklik yapsın. hadi ordan be!
eşref saati'nin yapımcısı yönetmeni sorumlusu her kimse bu insanlar hakikaten dizi olduğuna inanıyorlar mı bu şeyin?
ızdırap çemberine dönmüş dizi.
önceleri zevkle takip ettiğim ve çok güldüğüm bir diziydi.
lakin şu sıralar iyice arebeskleşti ve izlenirliğini kaybetti.