bugün

şu bir gerçektir ki anayasa da türk kürt ayrımcılığı yapılmasa bile sosyal yaşantımızda böyle bir ayrımcılık vardır.kürtçe konuşan ve kürt olan herkese önyargılı davranmaktadır diğer bireyler.bunu ne kadar inkar etseler bile milliyetçi zihniyetiyle tutum sergileyen herkes bu ayrımcılığı yapar.ama bilmek gerekir ki işçilerin ırkı olmaz.proleter heryerde proleterdir.insanları din,dil,ırk sınıflandırmasına tabi tutan her ideoloji ve siyaset işçi sınıfını burjuvaziye karşı savunmasız bırakır.
Amerikalıların zenci ırkıçılığını eleştiren,almanların yahudi soykırımını kınayan,irlandada ki ingiliz sömürüsünü yuhalayan,ispanyada ki eta örgütünü terörist olarak görmeyen (tabiki değildir) zihniyete soruyorum?
Başkalarına demokrat kucağınızı açıpta,kendi topraklarınız üzerindeki bu tarihi zulmü neden görmezden geliyorsunuz.

Ben pkk sempatizanı değilim yada onun haklı bir siyasal örgüt olduğunu savunmuyorum,lakin ortada bir gerçek var yıllardır devlet zulmüne uğramış,ırkçı politikaların hedefi olmuş 25 milyon kürt vatandaşımızın suçu neydi.Milli mücadele yıllarında anadolunun diğer etnik grupları gibi destansı bir direniş gözteren halkın olması gereken durum bu muydu?
Bilinmelidir ki milli mücadelede en erken savaşın sona erdiği cephe güneydoğu cephesidir.Yukarıda belirtiğim hususlarda bu negatif tepkinin nedeni, bu milli mücadeleye yöneten iradenin batıdan çıkan bir lider tarafından yürütülmesimi.Ee bu irade batıdan değilde doğudan çıksaydı bu ülke türk faşizmi yerine kürt faşizmi mi etkin olacaktı.
Olayları sebeb sonuç ilişkine bağlamak tarihsel gerçeklik olgusuyla çelişmez.
Cümlelerimi sonlandırırken bir kaç şey daha belirtmek istiyorum.
Kahrolsun etnik ırksal farklılıklar,kapitalizmin oluşturduğu milliyetçi dinamiklerine lanet olsun.
Savaş sınıf savaşıdır,proletaryayla burjuvazinin savaşıdır.işçilerin vatanı ve milleti yoktur onlar için tek gerçek emek hırsızlarına karşı verilen devrimci bir mücadeledir.

Kısacası türklüğüne de sokayım kürtlüğüne de ve bunun üzerinden siyasal rant etmeye çalışan tüm göbeği şişkinlere....
ironi yapıldığını zannettiğim, lakin tanım entrysini okudukça gülmekten yerlere yattığım kampanyadır...

(bkz: mardin deki kitap okuma kampanyasına destek) (20) ...

(bkz: ardahan daki okullara kitap kampanyası) (2) ...

Bi kola koy gel.
(bkz: hay ağzına sağlık)
(bkz: vurun kahpeye)

(bkz: düşene bir tekme daha vurmak)

(bkz: müstehak sana)

(bkz: bsg) *
Artık yavaş yavaş kürtlerin pkklı olmalarına hak verdiğim acı bir gerçeğin tezahürüdür aslında... Facebook denen ortamda bile kürtlere küfreden, onları aşağılayan yüzlerce grup türemiştir. Türklüğüyle onur duyan bu faşist ve de hayvanların türk olması adına kendi türklüğümü gayet de rahat fes edebilirim. Herkesin kendi nefreti içinde boğulmasını ümit etmekteyim an itibariyle.
fazla başarılı olamayacak kampanya. şu mantıkla bakınca aslında negatif ayrımcılığın bazı sebeplerini anlarsınız. misal bir karadenizliye sorsanız nerelisin diye rizeliyim, ofluyum falan der. o değil kanın hangi kan desen türk kanı der laz kanı demez. ama bunu bir kürt arkadaşa sorsanız memleket dersim. kan kürdüm ben.

şimdi her şey için kürt kimliğini öne sürüp birşeyleri ispat etmeye çalışmak bazen antisempati kazanabiliyor.

bu arada kürtçe konuşanlara "ezilen" denmiş. alakası yok. bende önyargılı davranırım kardeşim yanımda kürtçe konuşulsa. anlamıyorum çünkü. arapça konuşulsa da önyargılı davranırım, hırvatça konuşulsa da. insan merak ediyor "ne diyor?" diye.
türkçe altyazı da konmuyor ki gerçek hayatta.

ben kürtçe bilmek zorunda değilim ama herkes türkçe bilmez zorunda. yok ben sadece kürtçe öğrenirim diğerleriyle bağ kurmama gerek yok diyorsa kişinin kendi problemidir ve bu milliyetçiliktir.

birkaç kere şahit oldum* normalde türkçe konuşan kişiler, bizim duymamamız gereken birşey olduğunda kürtçe konuşuyorlardı. bu da doğal olarak önyargı oluşturur.
faşistlerin korkması gereken destek kampanyası.
(bkz: ezen türk halkına destek kampanyası)*

dütdürüdüdüdüt: ezilen kürtler rahatsız. daha bu bir şey değil. siz göreceksiniz.**
(bkz: seni şakacı)
"hepimiz kürdüz" diye bi slogan atılmasını beklemediğim kampanyadır.
kürtlere olan tepkinin neden son günlerde bu kadar arttığı düşünülerek yapılması gereken kampanyadır.
ezilen? * bir kere de kürtler benzeri bir kampanya yapsa dedirten kampanyamsı
(bkz: tanrı türkü korusun ve yüceltsin)

(bkz: ne mutlu faşistim diyene)
artık gerçeğin haykırılması gerekilen kampanya.

(bkz: susma!sustukça sıra sanada gelir)
madem çok koltuk çıkma taraftarısınız, bi binlik ateşlersiniz artık. oturduğun yerden yazmakla olmuyor öyle.

edit: kürt değilim. ezilene destek olma ayağına ortalığı karıştıranlarla taşşak geçiyorum.
Kendi içinde çelişen kampanya.

madem işçilerin "dili, dini, ırkı" olmaz (ki olduğu defalarca kanıtlanmıştır), o zaman "ezilen işçilere destek kampanyası" olması gerekir. niye kampanyaya kürtleri katıyorsun ki?
gerçek şudur ki; bu tür saçma ötesi düşünceler, türklerin milli duygularını daha çok kabartıyor, daha çok milleyetci planını ön plana çıkarıyor. bu g*tlerin senelerdir yaptıkları pislikleri gören, bilen bir türk evladının böyle bir kampanyaya destek vermesi soysuzluk, hainlikten başka bir şeyde değildir.
belki bende biraz insan muamelesi görseydim. birazcık * saygı görseydim, sonuna kadar destekleyeceğim kampanyaydı.
belki elimde silahla dağlarda gezme olasılığımda vardı.

büyük ihtimalle kürtlüğü savunan ve sürekli ''ben kürdüm, ben üstünüm'' diyerek gurur duyan bir insan olurdum.
çünkü çocuklar hiçbir zaman kimlik, ırk, gerçek, yalan bilmez.

ama malesef böyle olmadı.
belki bana;
''hileli zar sen anneni s*kiyorsun, babanda bacını s*kiyor. çünkü siz alevisiniz'' demeselerdi bende kürt olurdum.
çünkü çocuklar mesheb bilmez.

belki bana;
''siz bizden değilsiniz, siz tc li siniz. senin dayın asker, bize kuşun sıkıyor!'' demeselerdi bende kürt olurdum.
çünkü çocuklar nereli olduklarını bilmez.

belki kardeşim öldüğünde;
''bizdende gitti, sizdende gitti. ödeştik'' demeselerdi bende kürt olurdum.
çünkü çocuklar kavga bilmez. çocuklar için ölüm soğuktur.

belki baskılar sonucu köyden giderken;
''siz zaten tc li siniz, oraya gidin'' demeselerdi bende kürt olurdum.
çünkü çocuklar yolculukları eğlence sanırlar.

ben şahsen kimliğimi bilmiyorum.
annem kürtçe konuşurdu. babamda bilirdi.
ilk gittiğim yer elazığ'dı ve orda türkmenlerle arkadaşlık kurdum.
bende kendime türkmenim dedim. sonuna kadar gakkoşum dedim.
çünkü insan muamelesi gördüm.

arkasından izmir'e geldik.
buradada izmirli oldum. ksk ve kendi memleketimin takımı maç yaptığında. ikisininde renkleri aynı olduğu halde, ksk tarafında oturup, sonuna kadar karşıyakayı destekledim.

eee tabi üniversite yıllarında hemşehrilerim tarafından, asimile olmuş hain ünvanına yükseldim.
sonraları faşist ünvanı aldım.
atatürk'ü sevdiğim için kafir ünvanıda aldım ama o ünvanı verenler başkasıydı.

şimdi bu kampanya ya destek vermelimiyim diye düşünüyorum.
düşünüyorum.. düşünüyorum..
ama ezilen kimseyi göremiyorum.
arka uzuvlarımla gülmek istediğim kampanya. ek olarak; bu kampanyaya en güzel cevap başlığı açma gafletinde bulunan kişiyle aynı görüşte olan insandan!, yani osman baydemir'den gelsin. ne diyoruz o vakit;
(bkz: ha siktir diyoruz ha siktir)
(bkz: raşistlerce ezilen insanlara destek kampanyası)
birisi çıkıp bana bu ülkede bir türkün kolayca yapabildiği; ancak söz konusu kişi kürt olduğunda kendisine zorluk çıkarılan ve sırf kürt olduğu için ezildiği işleri ve yerleri bir sıralasın lütfen.

yada başka bir açıdan bakmak gerekirse, ben lazım, çerkesim, gürcüyüm deme gereği hissetmeyen bir vatandaş kürt olduğunu her fırsatta, elinden geldiğince ve vurgulayarak dile getiren bir başkasından nasıl üstün tutuluyor anlatında öğreneyim.

camide hoca siz kürtsünüz namaz kılmayın mı diyor? okulda öğretmen siz kürtsünüz öğrenmeyin mi diyor? seçime girerken kürtler giremez mi yazıyor siyasi partiler kanunu, restoranda yemek mi vermiyorlar, hastanede tedavi mi etmiyorlar, ne bileyim bi kızla tanışınca sen kürtsün vermem mi diyor, ne oluyorda eziliyor bu kürtler?

yada tamam arkadaş tüm sözlükcek bu kampanyayı yürekten destekleyip göklere çıkaralım. bakalım şu anki durumla ilgili neler değişecek? nasıl ezilmeyecek ayrıcalıklıymış gibi "ben kürtüm" diye haykıralanlar. farklı olarak ne elde edecek?
ezilen bir tuncelili olarak bilkent'ten mezun olup odtü gibi türkiyenin en baba üniversitesinde yuksek lisans yaptım. devletim biraz daha ezmek için beni yurt dışına gönderdi. orada da eğitime devam ettik. birde utanmadan bana maaş bağladı. babaya emekli maaşı da veriyor. izmirde günümü gün ediyorum. arkadaşlarımdan biri olum sen zazasın hem de alevisin demedi, bilenlerde sallamıyor. kesinlikle ezmek için sessiz direniş siyasetini güdüyorlar. hatta bazı sunni türk arkadaşlarım benden daha çok deyiş dinliyor, beni görünce olum varsa yeni deyişler versene diyerek, içten davranarak beni eziyorlar.

ezile ezile ezmeye döndüm. yakında beni ezmek için devlet başkanı falan yapacaklar. yardım edin bana.

bizi eziyorlar ayağını yapan arkadaşları ezen sızan biri yok, bu arkadaşlar zaten ezik dünyaya gelmiş. adam olanı, insan olanı, karşısındakilere sevgiyle yaklaşını kimse ezmez. bir baltaya sap olamayınca devlete, millete topu atıyor, kendi beceriksizliğini kabul edemiyor. işte mazur görün. yazık deyin geçin.
her sene yurtdisina yiginla kurd kokenli ogrenci yollayip master ve doktora yaptiran bir ulke adi vereyim size; Turkiye !
devlet planlama teskilati, bankalar denetleme kurulu gibi kilit sayilacak devlet kuruslarina kurtleri alan ve onemli yerlese getiren bir ulke adi; turkiye
bakanlari turkce konusmayi 6 yasindayken ogrenmis, su katilmamis kurd olan bir ulke; Turkiye
kurd generaller, albaylar, basbakan, bakanlar, hatta cumhurbaskani bile olmus bir ulke: turkiye
ibrahim tatlises, yildiz tilbe, mahsun kirmizigul ve benzeri yuzlerce kurdu dolar milyoneri etmis bir ulke adi; Turkiye

kurdlerin "eziliyoruz" dedikleri bir ulke adi: turkiye

kicimla gulerim sayin seyirciler.
ezilen kürt kalkına bir destek de kozalak dan geldi;

evet; ezilen kürt halkına 1 adet alafranga tuvalet hediye ediyormuş.

onlar artık yemek yediği kaba değil, alafranga tuvalete sıçacaklar.

evet evet, doğru duydunuz. **
günahlarımı vererek destek olacağım kampanyadır. güle güle kullanın.

edit: aklı selim yazan kürtler var. sırf onlara ayıp olmasın diye yazacaklarımızı yazamıyoruz arkadaş. n'olur diğerleride bu arkadaşlar gibi gerçekleri idrak etse, kabul etse, mcıklık yapmasa, ülkeyi bölmeye çalışmasa...