bugün

ünlü politikacı diyarbakır belediye başkanı osman baydemirin beyanatıdır.
http://webtv.hurriyet.com...=2&vid=2774&bid=1
(bkz: hastir pezevenk osman)
şu şartlar altında olmasa, normal bir zamanda bunu sözlükte bile söyleseniz ya çaylak olursunuz ya silik ama bu adam bunu söylemişse biz de kendisine hassiktir lan oradan hassiktir diyebiliriz demektir!
bildiğin siyasetçinin kameralar önünde küfretmesidir. fikrimce ... fikrime gerek yok ne olacak bu adama göreceksiniz.
en az bir kurmay chp'li kadar tehlikeli bir ulusalcı olduğunu göstermiş oluyor böylelikle baydemir.
yeni klişemiz olmaya aday cümle.
absürd başlıklarda istenilmeye durumlarda bol bol kullanırız artık.
biz de kendisine hep diyoruz ama henüz birşey olduğu yok.
gerçek yüzünü göstermiş pkklı siyasetçinin hezayan cümlesidir. *
Tüm Türk halkı olarak bizde lafını Osman Baydemir şerefsizine aynen iletiyoruz.
ne kadar seviyesiz olduğunu böylece anlamış olduk.

temsilcisi olduğu halkı değil, kendisini gaza getirenleri temsil ettiğini de anlamış olduk.

kürt halkının temsilcisi böyle olmamalı.

siyasetçiler edepli olmalı, hemde islam ahlakıyla müteeddip olmalıdır.
(bkz: ha osmandır diyoruz ha osmandır)
kürtçü siyasetçilerdeki seviye sorununu ayan beyan biliyorduk. osman baydemir şerefsizi yeniden tescilledi bunu.
siyaset yapmanın bile bir adabı vardır düşüncesini akla getiren, sıfatı belli kişinin beyanatı.
iyi ki toplu halde "orospu çocuğu reco" diye tezahürat yaptırmadı.*
(bkz: habire siktiriyor efenim durduramıyoruz)
(bkz: cisimi ediyom cisimi ediyom popom kuru kaliyor)
Birkaç yıl öncesine kadar ağızlarını suratlarını kapata kapata korka korka eylem yapıyorlardı. Hem eylem yapıyorlar hemde nereye kaçacaklarıın bilmiyorlardı.
Şimdi ise kameralar karşısında bizlere devletimize hassiktir diyebiliyorlar. ileriyi düşünmek bile istemiyorum.
(bkz: sözlük yazarlarının birleşip ha siktir çekmesi)
(bkz: kaç osman kaç)
siktiredin beni diyor açık açık.

(bkz: siktirin şu osmanı artık)
(bkz: açılın bakalım daha ne kadar açılacaksınız)

gerçek yüzünü göstermeye başladı lanet herif, yakında dişlerini de gösterir.
hükümete "insanları sokağa dökmek istiyorsunuz" diye seslenirken aslında çıkın sokaklara mesajı verdiği için osman baydemir e cevap olarak türk milletinden gelen sözdür...
En son Osman Baydemir'in bdp'li belediye başkanlarının tutuklanmasından sonra sert bir tepki olarak kullandığı küfür.
bkz.

'Bizi şahin ve güvercin diye ayıranlara 'hasiktir' diyoruz.
sadece kurt ve sivri dilli oldugu icin secilen bir belediye baskaninin sasirtmayan kufru. boyle bir adami basa getiren diyarbakirlilarin utanmasi lazim. lafi laf degil, adam adam degil.
(bkz: topla topla topla) *
ha siktir değil de hassiktir şeklinde telaffuz edilmiştir bu laf. hatta hasssiktir şeklinde.
heyecan yapmaya da gerek yok. dönem dönem hepimiz kullanıyoruz bu kelimeyi. zaten kelimenin muhatabı da sen ben değil iktidardaki hükümettir. eğer bir suçsa bu , mutlaka yasal yollardan cezalandırılacaktır. oturduk yerde sinire kesip ortalığı birbirine katmaya, karşılık olarak küfretmeye falan da hiç gerek yok canlar..
sakin biraz.
şu adam hala o makamda kalabiliyorsa; bu şerefsizi koltuğundan indiremeyen ve böyle konuşmasına izin veren hükümetin de kendini sorgulaması, hem de en derininden sorgulaması kendi nezdinde farzdır...
>alo
<ktir!
>alo... osmano ne diyisın lo gavat?
<iktir ha siktir!
>ula anlamamışem...
<ha siktir diyorum ha siktir ha siktir!
<oh oh bir daha bir daha
<kendimi sikmek istiyorum ulan!