bugün

nerede şimdi kim bilir ah o siyah gözler?
hükümsüzdür ile beni alıp götüren ülkemin en efendi müzik topluluklarından biridir.
yepyeni bir konser takvimiyle karşımızda olan şarap tadındaki grup.

24 şubat 2011 / denizli
25 şubat 2011 / muğla
04 mart 2011 / izmir
05 mart 2011 / çanakkale
08 mart 2011 / trabzon
09 mart 2011 / sakarya
13 mart 2011 / ankara
14 mart 2011 / konya
28 mart 2011 / rize
01 nisan 2011 / samsun

edit: denizli konseri bilet satışları pazartesi günü yaprak kitapevi'nde başlıyormuş ve organizasyon "erler sanat" isimli bir organizasyon şirketine ait.
bugünkü denizli konserinde her zamanki gibi bizi bizden almış "grup" sözcüğünü yeterli bulmadığım grup.
hüsnü arkan'ın gidişine üzülmekteyiz;üzülmekteyiz de hâlâ ama bugün gördük ki murat kaya da ezginin günlüğü'ne bambaşka bir enerji getirmiş alışkın olmadığımız. gitarı bırakıp gerinmesi ve kollarını kocaman açıp tek ayak üstünde durarak ellerini kuş misali dalgalandırması,bambaşka olmuş... hatta bir ara terleyip üstteki tişörtünü çıkardı,biz sanıyoruz oynamaya başlayacak;ama olmadı tabii. ama farklı enerjisiyle yine de sevdik onu... ama hüsnü arkan bambaşka!
ah ne diyebilirim ki başka! yorum yapılacak,eleştirilecek hiçbir şey yok! her şey o kadar içten ki,ne diyebiliriz?!
iyiki varlar... dünyanın en güzel sesinden şarkı dinlemek gibi bir şey.
her gece bütün şarkıları sıraya konur sabaha kadar itina ile bıkmadan usanmadan dinlenilir grubudur *
açıklama yok. gayet açık:

http://www.youtube.com/watch?v=Dr03nyZQeH0
sigaranın dumanına sarsam saklasam seni diyerek sigarayı bırakmış yada bırakmakta olan insanı tekrar sigaraya başlatan şarkıya sahip olan gruptur.
bugün trabzonda gidemeyecek olsam da gidenleri mest edeceğini bildiğim "günlük".
14 mart pazartesi günü selçuk üniversitesi süleyman demirel kültür merkezinde konser verecek gurup.bilet fiyatları 10-20 tl.
10 tl olanlar tükenmiş , 20 olanlar tükenmek üzere.bilginize ...
Şarkıları başkaları tarafından da seslendirilmiş bir grup.
yıllarıdır severek dinlememe rağmen, sahne arkasında ne kadar soğuk olduklarını görünce biraz kendilerinden soğuttular. eylem'i o kadar kapı da karşıladık gül cemalini görelim diye. merhaba dedi gitti yahu. zaten yakından da çirkinmiş.*
hüsnü arkanın ayrılışı da grubun performansını etkilemiş. en azından ben eski tadı alamadım.
başka türlü bir şey benim istediğim...dinlenesi...

http://www.youtube.com/watch?v=ci7zNPBYShw&feature=player_embedded#at=159
Çok farklı tarz müzik dinleyen kişilerin bile ilgisini çekebilmektedir. (bkz: sigaramın dumanına sarsam)
(bkz: teninle konuşmak)
(bkz: aşk bitti)
(bkz: martı)
(bkz: kıyısız deniz)
(bkz: eksik bir şey)
(bkz: aldatan şarkı)
(bkz: şehir)
(bkz: ağladığın geceler)
(bkz: yalnız kuşun şarkısı)
(bkz: sevmek kolay)
(bkz: gün usulca)
(bkz: ebruli)
(bkz: gemi)

gibi çok güzel şarkılara imza atmış samimi grup.
8 mayıs 2011'de bolu kardelen meydanı'nda alternatif gençlik haftası kapsamında konser verecek olan grup. daha geniş bilgi için http://www.arzederiz.com adresini kullanabilirsiniz.
dinleyince beni dinlendiren gruptur.
fakat dinlerken insanda bi şüphe oluşuyor.
neticesinde ezginin günlüğü, adı üstünde. özel bir şeye müdahale eder gibi.
bu sene bahar şenliklerinde Anadolu Üniversitesine gelecekti sanırım eğer yan lış hatırlamıyorsam suan bunu yazarken muamma yasadım.
Küçüğüm'ü vücuda getirdikleri için kendilerine şükran borçlu olduğum pek tatlı dinlenilesi gruptur.
bugün mülkiyedelerdi tam çıktıkları sırada tuvaletteydim benim gibi kafası güzel bi grup çığlık atıp amına koyyuuuuum diye bağırdı herkes baktı şöyle bi lan tek bildiğim şarkısı bu koş lan koş eşlik edek diyip koşarak gözden uzaklaştılar biz de klozetten düştük şarkı da sigaramın dumanına sarsam dı bu arada.
(bkz: )[http://www.youtube.com/watch?v=o9EaKY8lBFw&feature=player_embedded#at=84 ]
favori şarkılarımdan "eksik bir şey"i seslendiren ve dahi onlarca güzel ve favori müziğin sahibi, nitelikli ve değerli grup...
hüsnü arkandan sonra entel arabeskine dönen gruptur. halbuse emin igüs zamanında ne kadar güzeldi.
eylem atmaca nın söylediği her parça hoş gelir kulağa, bir asilik var kadında, sesinde de bir dinlendiricilik var, alıp götürür derler ya, o var işte o kadında abicim.
hele bir de deri ceket giyerse, tadından yenmez.
aşkı anlatmaları, yalnızlığı işlemeleri, insanı yolculuklara çıkarmaları, derdine derman olmaları, yaraya tuz basmaları..her şey var bu grupta.
ve bugün çok eğlendirdiler herkesi.
teşekkürler.
hüsnü arkan'sız eksiktir. keşke ayrılmasaydı.
eksik bir şey var hayatımda adlı şarkıları iddialı bir isme sahiptir ;fakat gel görki içerik olarak söz sanatı olarak eksiktir.

eksik bir şey var bu şarkıda...