bugün

"hiçlikten hiçlik çıkar" manasında. lucretius demiş.
hiçlikten hiçlik doğar anlamına gelen felsefi düşünce. antik yunan felsefecilerinden aristo'ya ait bir düşünce olup daha sonra latin filozofu lucretius tarafından latinceye çevrilmiştir. her ne kadar öncülleri olsa da, sistematik olarak nihilizm'in babası kabul edilen nietzche'de kendi felsefi düşüncelerini oluştururken, bu temellerden beslenmiş olmalı...
Hiçlikten hiçbir şeyin çıkmayacağını ifade eden latince deyiş. Aristoteles'e ait olduğu kesinlik taşımaz ama öyle olduğu söylenir. Ontolojik, metafizik olarak ciddi anlamda farklı olan düşüncelere kapı aralamış ve Teolojide büyük yankı uyandırmıştır.

Apolojistler bu sözle fazlaca mücadele etmiştir.

Ayrıca Bazıları bunu ilk olarak kant'ın (hangi kant diye sorulabilir) söylediğini söyler. Elbette yanlıştır. Bilinen ilk söyleyicisi aristoteles'tir.
Okullar tatil olur olmaz gelmiş ergen.

Anlamıyorum. Bunlar gizli ateist mi? Niye burada bağıra çağıra kafirim diyor?

ilginç.
Nihilist bir yazar. Hiç olduğunu düşünüyor. Bence öyle değildir ama kendisini o konuma getirmeye çalışıyor sanırım.
Aynı konu hakkında bu kadar entry girmemeli yazık olur.
görsel
küçükken kıçına cami minaresi girmiş ve bir daha çıkmamış yazardır. acısını uludağ sözükten islama söverek hafifletmeye çalışır.
Siklenmemesi uzerine ayni seyi onlarca basliga tasiyan yazarimsi.
Akşama silik.
çok da yorum yapıp prim vermemek lazım.

görsel
sözlükteki neo selefi şeriatçı ak çomarları inim inim inleten adam gibi adam,

gerici kavatlara da sözüm;.
şeriat meriat yok it oğlu itler burası türkiye cumhuriyeti.
kendi doğrusunu insanlara dayatmaya çalışan yazar.

inanmıyorsun, eyvallah. ancak belli kural ve kadilere uymak zorundasın. insanlara yalancı deyip, çeşitli şekillerde yaftalamanın bunlarla alakası yok.

diğer adam da çıksa, dese ki "benim dinimde mürtedleri/gayr-ı müslimleri öldürmek helâldir."ne yapacaksın. bu da onun doğrusu. dayatırsa da seni öldürmesi meşrudur onun için.

bu nedenle insanevladı, hoşgörü denen -içinde bulunan- bir kavram geliştirmiş, bulmuş ya da her ne yaptıysa...

bas bas bağırmakla olmuyor işte.
alemlerin yaratıcısı yüce allaha ve dine karşı fazlasıyla küstah olan yazarimsi..

ulan bu adam nasıl sınırsız çaylak olmuyor.

not:ben bjkye hareket ettiğimde 1 aydan fazla çaylak olmuştum...

yazık..umarım bu yazarda cezasını bulur.
Tipik turk ateist sanirim.
Ateizm tum dinlere karsidir, sadece islama degil.
Simdi,
görsel
Sikleyen olmayınca kendi kendine saçtığı sıçmığa parmağını daldırıp tadına bakan gurme.
(bkz: mustafa kemal atatürk ü sevmeyen insan/#36200976)
adam faşist de faşist yazmış bisürü ama profil resmi Schutzstaffel* arması, gapak şeysi de Hakenkreuz*. ironi mi yapıyor direk mi salak çözemedim.
(bkz: on birinci nesil silik)