bugün

(bkz: aristoteles)
yazargezer. * ha bir de sanırım anaerob.
sözlüğe geldim hemen sivrileyim ekolü nün son temsilcisi.
#3717565 kesinlikle entry kabızlıgı ceken yazar. bu kadar da küstah olunmaz ki...
numaralı entrye artı oy veren 8 yaşam formuna da selamlar...
ya sev ya terk et'çi yazar. yunanistan'a gitmemizi öneriyor.

arkadaşı buradan tebrik ediyorum. ne kadar derin bir zihni var öyle.

(bkz: #3708492)
peygamberimiz hakkında 'ölmüş, gitmiş birisi,abartmaya gerek yok' diyerek kendini aşmış yazardır. burdan kendisine bir uyarı, her an çarpılabilirsin, dikkat et!
peder zickler ya da kayser sözer ekolünü seçmeye meyilli yazar.
nickini esinlendiği filozoftan zerre kadar nasibini almamış yazardır. aristo ki aklıyla Tanrı'ya ulaşan 3 filozoftan biridir.
ilgiye ihtiyacı olan,şöhrete müptela olan yazardır.ölmüş,gitmiş cümlesiyle şimdiden rezervasyonunu * yapmış yazardır. (bkz: akıllı ol)
yalnızca kendi kişisel görüşünü dile getirmiştir. kendisi gibi düşünmeyenler hemen ithamlarda bulunmaya başlamışlardır ve kimin sığ kimin objektif yaklaştığı açıkça ortaya çıkmıştır.
sığ ve objektifliğin ne demek olduğundan haberi olmayan ve yazdıklarıyla zaten objektif olmadığını gösteren * yazarların savunduğu yazar adayıdır
yunanistan ı laik bir ülke zanneden yazar kardeşimiz. milletvekillerini papazların kutsadığı, ordu da her bölükte onlarca din subayının olduğu ve kilisenin devlet yönetimine köküne kadar müdahale ettiği yunanistan ı laik zannediyor.

(bkz: ne içtiysen aynından istiyorum)
kulvarları farklı olsa da yeni bir zenci nicki ve arabam var ekolüdür.
inanç özgürlüğü ve inançlara saygıdan bi' haber yazar. şimdi ben ateizm başlığında saygısızlığı geçtim, ateizmi birazcık eleştirsem karmamın .mına koyarlar. eksi yağmuruna tutarlar. din ve vicdan özgürlüğünü kavrayabilsek, inançlara saygı gösterebilsek dünya daha güzel, daha yaşanılır olacaktır.
son zamanlarda dikkatimi çekip ardından konuşma fırsatını yakaladığım hoşsohbet uuser. *muhabbet esnasında şaşırtıcılığını ortaya koyup muhabbeti 1. sınıf bir diyaloğa sürüklüyor. farklı yaklaşımlarıyla aslında tebrik edilesi yazardır kendisi.

ben+aa selm nbr
aristo-iyi basit kötü ise çok yönlüdür. pardon yanlışlıkla geldi.
ben+hadi ya. hadi hadi. felsefikçi seni huah kim demiş onu kimden çaldın.
aristo-çalmak değil bu araştırmaktır. aristo söylemiş
ben+vay be. ben de sokrates nicki alıcam. onun gibi olacam aweuaweu.
aristo-onun gibi olmak sana bir şey kazandırmaz..
ben+ama bak sana kazandırmış. en azından kendini bulmuşsun hehe..
aristo- bu sadece bir nick aslında aristo yu pek sevmem.
ben+ hım. farklı bir yaklaşım o da güzel.ama bunu söylemen yanlıştı ben seni aristo diye tanıdım hehhe.
aristo- Akıllı insan düşündüğü her şeyi söylemez, fakat söyleyeceği her şeyi düşünerek söyler. ben de düşünerek söyledim. hehe
ben+ben en iyisi gachayım...bye..
aristo-dur nereye.. dha dostlugun anlamından söz edecektik hehe..

farklıdır.
son sözlük oyuncağı.

tek bir entry ile bir günde nickaltına 20 entry aldığını görünce biz niye yapmadık hmınıskyim diye üzülüyor insan..
(bkz: #3718653) numaralı, mahlas altıma girdiği entry'siyle düşünce yapısını belli etmiş, kendini açık etmiş yazar. kendisini oturarak ayakta alkışlıyoruz.

ben müslüman değilim, hıristiyan da değilim; yahudi desen o da değil, ateist? yok yahu o da değilim. benim felsefemi anlayamayacak kadar sığ olduğunu düşündüğüm için kendimi yormayacağım. lakin gel gör ki, sana inanca saygı konusunda iki çift söz etmezsem olmaz.

bak benim güzel kardeşim, sanırım yaşın küçük. ya da büyüksün ama düşünecek kadar kişisel gelişim düzeyini yükseltememişsin. benim için varlığın da yokluğunda hiçbir şey ifade etmiyor. ahh, sinek mi ısırdı lan ne! aa bak sineğin varlığı benim için önemli. ısırınca etki yaratıyor bende. neyse konumuza gelelim.

seni biraz derin davet ediyorum. bak ne güzel mahlasın var, hani bu mahlası gören adam ''lan bu heriften güzel entry'ler çıkar'' diyordur kendi kendine. din ve vicdan özgürlüğü dediğimiz şey, sadece senin için geçerli değil. sana ateist olma hakkı tanındığı gibi, diğerlerine de müslüman olma hakkı tanınmış bu sayede. ha ateist misin onu da bilmiyorum, sadece öyleymişsin gibi yazıyorum bunu. sen ne demek istediğimi anlıcaksın umarım. dedim ya ben tümden inançsızım. ateist bile değilim yani. hiçbir şey değilim. insan ahlakını kendi yaratabilir düşüncesindeyim. tüm felsefemi kendim oluşturdum. dinlere karşı bir ilgim yok. inanmamam bile bir ilgidir sonuçta. o yüzden ilgisizim. lakin kimsenin benim inançlarıma hakaret etmesini istemediğim gibi kimsenin de inançlarına saygısızlık etmedim. din ve inanç bir mutluluk işidir, bir güven olayıdır bana göre. eğer varsa bir tanrı ve onun dini, mutlaka mutluluk için gönderilmiştir. ve hepimiz biliriz ki, bu tanrı ve bu din o kişiler için kutsaldır. hepimizin hayatında da kutsallar vardır. kutsal kabul ettiğimiz şeyler. insanlar senin kutsal kabul ettiğin şey için ''gereksiz bir şey, olsa ne olmasa ne'' yazsa sözlüğü birbirine katarasın. ama sen milyar inananı olan bir dinin peygamberi hakkında buna benzer bir şey söylüyorsun. bu senin özgürlüğün olmuyor işte, saygısızlığın oluyor.

insanlar birbirilerinin fikirlerine ve düşüncelerine saygı gösterdiği zaman daha güzel oluyor bu hayat. demem o ki, din ve vicdan özgürlüğü de bu düşünce ve fikirlerin içinde yer alıyor. ne öğrettiler bize hep ilkoluldan beri? ''özgürlük başkasının özgürlüğüne kadar özgürlüktür.'' elbette kişisel fikirlerini dile getireceksin, lakin bunu usluplu bir dille, güzel bir anlatımla yapacaksın. inanmıyor musun dinlere? -tamam, sorun değil. bunu gelişmemiş kültürün, argo ve lümpenin etkisi altında değil, elit ve seçici kelimelerle belirteceksin. ''ya arkadaşlar siz buna inanıyorsunuz saygım sonsuz ama, benim de fikrim şu'' diyecekin güzel bir dille. işte o zaman sırf bu yüzden senin ayaklarını yıkarım ben. işte sen o zaman saygı görmeyi hak eden biri olmuş olursun.

bunu sana ayar vermek için falan yazmadım. sadece iyi niyetli bir şekilde fikrimi dile getirdim. o yüzden yazımı o zihniyetle okursan sevinirim. hiç bir kötü niyet beslemiyorum. saygılar.
kendi cümleleri ile konusması gereken yazar;
http://www.uludagsozluk.com/goster.php?id=3718775
http://www.uludagsozluk.com/goster.php?id=3734544

yaratıcılıktan uzak sidik yarışını bir kenarı bırakırsak, söylediği lafların anlamını da öğrenmesi gerekiyor. sözlük oyuncağının uludağ sözlükteki karşılığı kendinin bile inanmadığı saçma başlıklar açıp ünlü olma çabası gösteren gereksiz yazarlardır. fakat, sözlük oyuncağı olmakla suçladığı yazarın entry leri incelendiğinde kendi halinde takılan bir tespit yazarı olduğu görülebilir. kendisine biraz yaratıcı olmasını diledikten sonra, söylediklerinin ne anlama geldiğini düşünerek konuşmasını salık veriyoruz.

tanım: sözlüğün artık oynamak istemediği oyuncaklardan birisi. yeni modelleri çıkmış, onlardan alacağız.
(bkz: doğum günü kutla butonu)
her başlık açışında içinden gerizekalı başlık açıyorum ilgi çekiyorum demesi muhtemel bir yazar. *
(bkz: misyoner yazar)
haleluya fadır demek istediğim yazar.

bir sürü çeşit yazar geldi geçti şu sözlükten, ama misyonerini ilk kez görüyorum ben, eğlenceli de aslında ehuh.

özellikle şu cümlesi pek şahanedir;

"bla bla bla bla...

http://www.kutsalkitap.org/phpform/forms/form1.html

bakın buradan ücretsiz olarak en kutsal kitap olan incil'i isteyebilirsiniz. evinize kadar postalıyoruz. ezberlerden kurtulun, gerçekleri okuyun."
bunun bi de mantığı vardır.

(bkz: aristo mantığı)
frekansları karışan yazarların durduğu başlıktır. ulan kooordinatları alan buraya geliyor.
kimsenin götünü tavana vurdurmayan, kimseden de böyle bir feyz almayan yazardır.

en azından iddia yerine idda yazmaz.

(bkz: böyle göte böyle yarak)

ps edit: http://i34.tinypic.com/1gt8c8.jpg
(bkz: edit ahlakına uymaya mecbur bırakmak)

90 derece editten tahrik oln edit;
(bkz: işte böyle aklını alırım adamın)
zeka pırıltıları olan yazar.