bugün

bir ihtimalle evlenme teklifi beklemeyen kadındır.
özgürlüğüne düşkün olan kadındır.
(bkz: sevgilinin imam nikahı teklif etmesi)
ibne, ibneliğini makyajlamak amaçlı naylon bir evlilik teklif etmiş olabilir. napsın kadınceğiz.
harbi büyük ayıp etmiştir. oysa ki ne hayaller vardı o "evet" sözcüğünün içinde.
mali durumdan tatmin olmamış olabilir.
hayalleri yıkan kadındır.
teklif sahibini sadece arkadaş, ya da dünya ahret kardeş olarak gören kadındır.
aklında başka birinin olma ihtimali de vardır bu arada.
halihazırda evli olan kadındır.
--
x: ayten sana söylemek istediğim bir şey var...
y: ne oldu haydar bey?
x: ayten... düşündüm de...
y: sen düşündün!? ilacını aldın mı sen?!
x: ben düşündüm de uzun zamandır beraberiz... ve artık zamanı geldi...
y: neyin zamanı geldi haydar bey?
x: benimle evlenir misin?
y: uzun zamandır beraberiz demek? haydar bey malmısınız burası hastane bende hemşireyim!
x: ama...!
y: ama ne? doktor bey demişti deli olduğunu da bu kadar tahmin etmiyordum! ilacını al yat hadi!
x: ayten! bizi ayıramazlar! küçük eşşek sıpalarımız olacaktı bi düşün! bu arada altıma s*çtım sanırım ben...
y: o eşşşek sıpalarını alır sokarım bi yerine terbiyesiz!
x: uu beybi güzel bi hareketlenme oldu bende...
y: =)(/&%^+%!!
casual takılmak isteyen kadın olabilir bir ihtimal.
evlenmeyi istemeyen yada, evlenmek istedidigi kişinin evlenme teklifi eden kişinin olmaması, evlenme teklifini kabul etmeyen kadınlarda görülen durum.
ayıp eden kadındır. e madem evlenmeyeceksin, erkeğe evlenme teklif edebilecek kadar cesaret verme madem.
tabi bu dediklerim erkek mal değilse, ve hemen ikinci buluşmada evlenme teklif etmiyorsa geçerli. *
teklifi eden kişine bu cevap evlat acısı gibi oturur Allah kimsenin başına vermesin...
kendine aşkta güvenen fakat evlilik sorumluluğunu alamayacağından korkan kadındır.
evlilige hazir olmayan kadindir.
rededen kadın yoktur, kendini reddettiren erkek vardır. kitabına göre teklif edersen, nereye reddediyo?
acun ılıcalı programlarını izleyen biriyse teklife "yokum diyor" ya da "ben hayır diyorum" gibi cevaplar vermesi muhtemel kadındır.
teklif eden erkekle zaten evlenmeyi düşünmeyen kadındır.. erkeklerin dediği gibi, evlenmelik, eğlencelik..
teklif yapan nazarında o artık bir kaşardır!
evlenmek istemeyen kadındır.
her halükarda karşı tarafın feci şekilde kalbini kıran kadındır. ama art niyet aramamak lazım. istemiyorsa istemiyordur.
karşı tarafın özgüvenini öyle bir kırar ki, o adam bir daha garsondan su bile isteyemez.
erkek ilişkinin çok erken safhasında evlenme teklifi etmemişse evlenme teklifi aşamasına kadar neden geldiğini merak ettiğim kadındır.
kariyer peşinde olan hatun. kesinlikle doğrusunu yapıyor öbür türlü duvarlara çorabını top yapıp fırlatan bir adamla aynı evde paylaşacak, herkes kendi evinde yaşasın, pastanede buluşulup niğde gazoz yine içilebilir.
kendisi "bırak kadının olayım" cıların pek hoşlanmadığı tiplerdendir.