bugün

çok önemli olan özelliklerdir. en başta yemek yapmasını bilecek. çocuk büyütmesini bilecek. iyi aile kızı olacak. iyi niyetli olacak. bakire olacak. yani aslında melek gibi olacak kardeşim. *

kızlar yüzünden gelesi gelen edit: bakire bir kızla evlenmek paha biçilemez bir şeydir erkek için. bunu kadınlar anlayamaz. bakirelik bir masumiyet simgesidir. bakire olmayan sözlük bayanlarımıza selam olsun. *

yine edit ulan yine edit: eksi veren bayanlara şunu söylemek isterim. garip bir haz alıyorum eskilerden. bunu apaçaık belli etmek isterim. eksi verin bana. eksi eksi eksi. yeah. *
sadakat.
güzel yemek yapabilme yetisi.

sabır.

sadakat.

iç güzellik.
en önemlisi ahlak, sadakat ve saygıdır.
zeka, güzel bir gülümseme, ileriye dönük hayallerinin olması, konuşkan olması, ses tonunun güzel olması,sadakat elbetteki.
ahlak, sadakat, güzellik bide tabi ki güzel yemek yapabilme.
(bkz: nefes alsın yeter)*
(bkz: allah korkusu)
(bkz: merhamet)
evlenilecek erkekte bulunması gereken özelliklerdir.
evlenilecek kız sevilmeye değen sevmeyi bilen ve her şeye çemkirmeyen olmalıdır.
edit: imla
1) güzel yüz
2) sabır.
3) güzel söz
4) sabır.
5) güzel ahlak
6) sabır.

hıı unutmadan;

100) sabır.
güzellik
zeka
sempatiklik...her kadın da hepsi biraz da olsa vardır...
1-) yemek yapmayı bilmesini geç, güzel yemek yapacak abi başka türlü olmaz.
2-) dünyadan haberi olacak salak olmayacak. yani genelkültürü sağlam olsun.
3-) efendi olsun. ***
(bkz: başını sokacak bir delik)
herkes hak ettiğini bulur sözünden hareketle herkes hak ettiği kızla evlenir.
(bkz: otomatik cam)
(bkz: merkezi kilit)
(bkz: orjinal yürüyen aksam)
(bkz: çift çeker)

edit: bacım bunun neyini eksiliyorsun ? belki benim istediğim şey kız gibi bir arabadır ? belki cinselliği de iyi bir hayatı da o araba bulucağımı düşünüyorumdur ? yok bu unsurlar bende var diyorsan özel mesajla yerini bildir sektirirsem şerefsizim. *
zekaldır efendim. kimse gerizekalı biri ile evlenip çocuklarının gerizeaklı olmasını istemez. bir de gerizekalı insanla ömür geçmez. şöyle akşam olunca oturup konuşabilmek lazım. allah aptal kızdan uzak tutsun.

sonra sadakattır. malum işiniz seyahatli olabilir. karınıza güvenebilmeniz lazım. sonra 50 yaşına geldikten sonra dna testleri ile uğraşmayın.

eli yüzü güzel olcak. şimdi evlendikten sonra gözümüz dışarı kaymamalı yani.

bir de bakımlı olmalı. çocuk yaptıktan sonra kendini salmamalı. en çok bundan korkuyorum sözlük.

he bir de unutmadan yemek yapmasını bilmesi lazım. böyle süper yemek yapsın diye bir kaide yok nihayetinde öğütebildiğim her şeyi yiyebilen bir insanım. yapabilsin ama yemek aç da kalmayalım.
tek derdi alışveriş ve makyaj olmayacak.
sadakat.
özgüven.
yeterince anaç duygular ve sonsuz anlayış.
tamam sonsuz anlayış olmasa da olur.
seksisiz olması. *
dış görünüş, kızlık zarı, türban, mini etek, pankreas suyu, mide asidi... hepsi yalan. bakın gençler bu söylediğimi kesinlikle dikkate alın. "anlayışlı" ise tamamdır. güzellik, para pul yalan. yemin ediyorum.
(bkz: bekar olmak)
kaşlı olsun
gözlü olsun
böğründe kıllar olsun.

tamam sustum.
kişiden kişiye değişmekle beraber bazı özellikler herkesin istediği şeylerdir. neler mi mesela?

ilk olarak sizi paranın varlığında da yokluğunda da aynen seviyorsa, kaçırmayın o kızı derim ben. şimdilerde moda oldu zaten evleneceğim adamın yok arabası olsun, yok evi olsun. eskiden böyle değildi bu işler, yani annemlerin zamanında. çalışılır, didinilir beraber yapılırdı her şey. he çalışmak demişken, evlenilecek kız biçki dikiş bilse çok güzel olur. hani ev hanımı da olsa bir uğraşının olması hem kafasını dağıtmasına sebep olur ki bu yüzden akşam gelince sizin kafanızı sıkacak kadar daralmamış olur hem de para kazanıp el harçlığını çıkartır. çalışıyorsa da bilsin efendim. yarın bir gün haylaz oğlan/kız çocuğunuz olur, her bir şey yırtıldığında terziye götürecekse, ohooooo.

neyse ikinci olarak sabırlıysa, yani istekleri için sizi sıkboğaz etmiyorsa, idealdir. kendi isteklerini erteleyebiliyor olması zaten otomatik olarak bencil olmadığını gösterir ki bu da beklenen ve istenen diğer bir özelliktir.

üçüncüsü ailesine saygıda kusur etmesin ama aşırı da düşkün olmasın. kendi ailesine saygısı olan sizinkine de saygı gösterir, kendi kurduğu yuvaya da saygı gösterir. aşırı düşkün olmaması sebebiyle de anasının ya da babasının, kendi kurduğu yuvaya yapacağı baskıları ve fitillermeleri örtbas eder, duymaz.

fedakar olmayı bilmelidir. hani vardır ya siz hastayken başınızda beklemeyi düşünebilmelidir. "ben kürk alacaktım ama sen bu parayla işe yatırım yap, getirisi daha büyük olur." demeyi bilmelidir. hem fedakarsa kesin iyi anne de olur o.

cefakar olmalıdır. önünüze çıkan engelde size köstek değil, destek olmalıdır. "dert sendeyse derman bende hayatım, boşver takma kafanı" diyebilmelidir.

pratik zekalı olmalıdır. yemeğin tuzu çok kaçtıysa yemeği atmak yerine içine patates koymayı bilmelidir mesela ya da atletler eskidiğinde temizlik bezi olarak kullanmayı. *
siz işten gelince sene hangi bilmem kaçıncı sene olursa olsun her kapıyı açtığında "hoşgeldin, hayatım" demeyi bilmelidir.
bunu derken de sıcak bir gülüş kondurdu mu yeme de yanında yat. insan yaşlanmaz vallahi.

ne olursa olsun yatağa küs girilmeyeceğini bilmelidir. bir kez araya soğukluk girdi mi olayın farklı boyutlara ulaşabileceğini düşünmelidir. yani zeki olmalıdır.

nabza göre şerbet vermeyi iyi biliyor olmalıdır. o evlilik daima yürür. sinirlendiğinizde ağzı bozulan biriyseniz sizin üstünüze gidilmeyeceğini bilip sakinleşmenizi beklemelidir mesela. ilişkiyi yıpratmak yerine onaracak güçler bulmalıdır.

en önemlisi sizin en "tamam, artık her şey bitti" dediğinizde; başını göğsünüze koyup, elinizi tutup "hayır, ne olduysa oldu. sen yoluna devam etmelisin" demeyi bilmelidir.
erkeklerin bu konudaki bekletileri:

güzel olması, az konuşması, iyi yemek yapması, seksi olması, bakire olması.
aynı zamanda zengin kızı da olursa fena olmaz.