bugün

entry'ler (543)

damara portakal suyu enjekte etmek

miktar önemli miktar. diyaliz ünitesi gibi bir şeye bağlayıp komple kanı çekip portakal suyuyla doldurmayın adamı sıkıntı olabilir.

black mirror

güzel dizidir. her bölüm farklı hikayeler ile farklı triplere sokar.

sözlükte güzel kızların olduğu günler

hey gidi günler hey !

eğitim sistemi

muharrem incenin cb adaylığı zamanından bir yorumuyla eğitim sistemi,

bunlar bir çok şeyi kötü yaptılar ama en kötü yaptıkları şey eğitim.

jared leto

suicide squad filminde joker karakterini oynamasıyla epey tartışılan, tartışılırken ünlenen sanatçı.

joker karakterini aslında çok kötü oynamadı. beyaz perdede joker karakterini ilk kez görüyor olsaydık bu kadar eleştirmezdik diye düşünüyorum. adamın şanssızlığı kendisinden önce gerçekten efsane bir oyunculuk ile joker karakteri görmüş olmamızdı. daha iyisi olabilir mi ? bilemiyorum çok zor geliyor. hatta çoğumuza çok zor geliyor. joker karakterinin sinema evreninde çıtası çok yükseklerde çok şey bekliyoruz.

alaturka tuvalete aynı anda 2 kişi sıçmak

neden uzun bir süredir sözlüğe girmediğimi şimdi hatırladım.
seviye göklerde.

yazarların küçükken yediği dayak sebepleri

babaya sigara almaya gitmedim.
*dövdü*
babaya sigara almaya ağlayarak gittim.

500 tl lik banknotların basım tarihi

üzerinde kimin resminin olacağını tartışmaya gerek yok sanırım.

müslüman liderin faizle ne işi olur

müslüman liderfaizle gelen parayı helal eyleme duası biliyor olabilir.

sözlükte adeta devrim yaratacak dahiyane fikir

11. nesil yazarın harika fikridir.
uygulamalı olarak "tek satırda ve tek cümlede ifade edilebilecek bir düşünceyi vızıldayarak 3 paragrafa sığdıranların nesli olsun 1.nesil." örneğidir.

on birinci nesiller aklını başına alsın

8.nesil bireyin tüm 11.nesile atarıdır.
saygılarımla 7.

meclis başkanının laikliği kaldırma girişimi

I. Devletin şekli
MADDE 1- Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.
II. Cumhuriyetin nitelikleri
MADDE 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan
haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve
sosyal bir hukuk Devletidir.
III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti
MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.
Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
Millî marşı “istiklal Marşı”dır.
Başkenti Ankara’dır.
IV. Değiştirilemeyecek hükümler
MADDE 4- Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2
nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif
edilemez.

Kaynak https://www.tbmm.gov.tr/anayasa.htm

Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına göre mantıksız bir girişimdir. Hukukçu değilim ancak anayasadan laikliği kaldırmak için,

MADDE 2'de - laik ve sosyal bir hukuk Devletidir. -
Kısmında değişiklik yapılması gerektiğini anlamak için hukuk bilgisine pek ihtiyaç duyulduğunu söyleyemem.

ilk 3 madde, 4. madde tarafından korunuyor o zaman önce 4. maddeyi değiştirelim ?

IV. Değiştirilemeyecek hükümler

eh burada da tıkandık. o yüzden mümkün olmayandır.

peki meclis başkanının neleri yapamayacağını görmüş olduk. ilk 4 maddede herhangi bir değişiklik yapamaz yaptıramaz. peki bu açıklamasında ne yaptı ? ona da bakalım.

MADDE 4 - değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez -
tekrar affınıza sığınıyorum. dediğim gibi hukukçu değilim ancak bu durumda meclis başkanımız anayasanın ilk 3 maddesinde değişiklik teklif ettiği için suç işlemiştir.

edit: bu 4 maddenin işleyişi ile ilgili hukukçu ya da değil herhangi birisinden bilgi almak isterim. bilgi sahibi olan yeşillendirsin lütfen.

snapchat i bile olmayan ezik

işi gücü olan bireydir. belki de bu durumda ezik ( pardon eziq) kalmak daha hayırlıdır.

özel hastane vs devlet hastanesi

her şeyin başı sağlık sağlığın başı ise para.

paranız varsa özel hastahanenin kazanacağı versus.

yıllarca ( 15 yıl ) kalp damarlarındaki tıkanıklıktan sıkıntı çeken babamın devlet hastahanelerinden medet umması ve hastalığının gittikçe daha kötüleşmesi üzerine s.kerler diyip özel hastahaneye gitmiştik.

olay geçen hafta gerçekleşti. yıllarca devlet hastahanelerinde iyileşemeyen adamı bir anjiyo ( anjüyo? anjıyo? her neyse) ile kalbine 4 stent 3 balon takıp 2 gün yoğun bakımda yatırıp 3. gününde sağlığına kavuşturdular.

önceden 2 kat merdiven çıkamayan adam şimdi hovardalığa çıkıyor.
çocuklar gibi şen.

türkiyenin başkenti değişse neresi olurdu

önce kasımpaşa il olur, sonra başkent ilan edilir.
türkiyenin yeni başkenti kasımpaşa hayırlı uğurlu olsun.

birinin cahil olup olmadığını anlamanın yolu

her konuda fikri olan kişinin cahilliğinden şüpheleniyorsanız bilgi sahibi olduğunuz bir konuda salağa yatın. anlattıklarını dinleyin.
zaten sonuç ortaya çıkacaktır. sahte dahimiz konu üzerine atıp tuttukça cehaletini ele verecektir.
denedim işe yarıyor.

ilk sevgili

dilinizin sevgilim dediği ilk kişi değil, kalbinizin sevgilim dediği ilk kişidir.
hayattan çıksa bile yeri doldurulamayan halen kalpte ve anılarda kalan kişidir.
o 25 yıllık hayatıma giren ne ilk ne son insandı.
kalbime sorarsan ondan başkası yok tabi dünyada orası ayrı.

fırın tepsisi bulaşık makinesine konulmaz

düşündürücü önermedir.
tepsi boyutlarından dolayı sıkıntılıdır. zaten tabağı çanağı sığdıramıyoruz onu nasıl sığdırırız ?
konu hakkındaki beceriksizlerden birisi olarak tecrübeli yazarlardan bulaşık makinesine tabak çanak nasıl dizilir dersi talep ediyorum.

bursa tanışıp kaynaşıyoruz 2016 zirvesi

iptal mi oldu acaba zirvesi.

ankara savaşı

iki büyük Türk devletinin birleşerek dünyanın adına koymak varken birbirlerini kırdığı savaştır. savaşın asıl sebebi olarak bayezidten kaçan Anadolu beylerinin timura sığınması, timurdan kaçanların bayezida sığınması ve timurun taleplerine rağmen osmanlının bu sığınmacıları timura vermemesidir. savaş öncesi taraflar arsındaki mektuplaşmalar günümüz Türkçesine çok yakın olup okunması gereken bir yazışmadır. bu diyalog ciddi anlamda komedi içerir. birbirlerine iyi giysirmişlerdir.